Salon to niewątpliwie twarz Twojego domu, a musisz go bardzo dokładnie i dokładnie ułożyć. Ogromną rolę odgrywa tu schemat kolorów, który chcesz użyć. W końcu od tego zależeć będzie atmosfera panująca w tym pomieszczeniu. Niewłaściwe kombinacje kolorów we wnętrzu salonu mogą działać przygnębiająco na psychikę, drażnić właścicieli, co doprowadzi do nowej szybkiej naprawy. W końcu po prostu nie możesz pozostać w tak niewygodnej sytuacji przez długi czas i spróbować zmienić krzykliwe lub ponure wnętrze na coś bardziej akceptowalnego.

Odpowiednia kombinacja kolorów w projekcie salonu

Ciekawe monochromatyczne wnętrze

W tym przypadku mamy do czynienia z dość nietypową, a nawet nieco paradoksalną różnorodnością wzorów. Nie musisz się obawiać, że twoje wnętrze zmieni się w coś monochromatycznego i nudnego. Obraz będzie co najmniej dwukolorowy, a częściej w obecności innych małych impregnacji. Główny kolor pełni tę samą rolę, co główny motyw utworu muzycznego. On tworzy wewnętrzną atmosferę i dostosowuje swoją własną drogę.

Jeśli krajobraz monochromatyczny nie jest odpowiedni do pokoju dziecięcego, dzieci lubią zamieszki kolorów i różnorodności, a następnie do salonu będzie to świetna opcja. Powściągliwy styl mówi o dobrym guście właścicieli. Połączenie kolorów w tapecie salonu jest ważne w monochromatycznym wnętrzu. Jasne ściany zwiększą przestrzeń, co oznacza, że ​​możesz bezpiecznie zastosować tę technikę, aby wizualnie dostosować głośność pomieszczenia.

Jeśli chcesz zróżnicować czarno-biały obraz, użyj koloru szarego lub beżowego. Fani nowoczesnego wzornictwa powinni zwracać uwagę na chromowane i pozłacane części lub akcesoria. Nie powinieneś też lekceważyć jednej dobrej zasady: jeśli wybierzesz ciemne ściany, kupisz lekkie meble lub zachowasz się zupełnie odwrotnie. Ten kontrast sprawi, że monochromatyczny salon stanie się najbardziej efektywnym pomieszczeniem w mieszkaniu lub domu.

Połączenie kolorów we wnętrzu salonu1Połączenie kolorów we wnętrzu salonu2Połączenie kolorów we wnętrzu salonu3

Spektakularne kontrastujące wnętrze

Połączenie jasnych kolorów we wnętrzu salonu można znaleźć niezbyt często. Zazwyczaj właściciele kupują tapetę lub meble w pastelowych i dyskretnych kolorach. Wielu obawia się, że takie kolory drażnią oczy. Ale kreatywne osoby, które uwielbiają eksperymenty, odchodzą od znudzonych stereotypów. Rozważ najczęstsze warianty kontrastowego wnętrza:

  • jasne (czerwone, bordowe, pomarańczowe) meble na tle litych białych lub sałatkowych ścian;
  • Nasycony zielony kolor dobrze łączy się z brązowym;
  • szkarłatne plamy na tle żółtego tła;
  • kolor pistacjowy obok wesołego złotego;
  • niebieskie lub liliowe meble na tle szmaragdowej tapety;
  • pomarańczowe przedmioty w pastelowych wnętrzach.
Połączenie kolorów we wnętrzu salonu4Połączenie kolorów we wnętrzu salonu5Połączenie kolorów we wnętrzu salonu6

Salon połączony z innym pokojem

Oczywiste jest, że jeden podstawowy kolor jest niezbędny. Musisz oddzielić sypialnię lub stołówka z miejsca, w którym przyjmujesz gości. W tym miejscu można pomalować ściany w bardziej pogodnych i jasnych kolorach, ale reszta wymaga nieco innego podejścia. Lepiej uczynić ją bardziej spokojną i spokojną. Odpowiednio, kolor do malowania ścian lub tapet wybrać spokój, tuning na sen i odpoczynek.

Połączenie kolorów we wnętrzu salonu7Połączenie kolorów we wnętrzu salonu8Połączenie kolorów we wnętrzu salonu9

Czym są kolory uzupełniające ?

Bardzo dobrze pomaga zrozumieć kwestię łączenia kolorów koła Itten, podzielonego na specjalne sektory. Na nim zobaczysz przeciwne kolory - antypody (komplementarne), których połączenie natychmiast przyciąga wzrok. Zastosowanie takiej kombinacji w tapicerce mebli lub tekstyliów znajdujących się w salonie wygląda wyjątkowo efektywnie. W najczystszej postaci ta kombinacja wygląda nieco agresywnie, dlatego konieczne jest rozcieńczenie tej pary neutralnymi odcieniami.

Połączenie kolorów we wnętrzu salonu10Połączenie kolorów w salonie interior11Kombinacja kolorów w salonie interior12

Należy pamiętać, że tworzysz dla siebie komfort i musisz przede wszystkim słuchać swojego wewnętrznego głosu, a następnie brać pod uwagę trendy w modzie i porady projektanta. Wyobraź sobie, jak twój pokój będzie wyglądał z boku, jak bogate jest wnętrze, może lepiej będzie wprowadzić pewne poprawki, zmieniając schemat kolorów. Tylko w ten sposób stworzysz przytulny salon, który zachwyci Twoje oczy.