Filozofia feng shui opiera się na przekonaniu, że na los osoby mogą wpływać pozytywne zmiany w energii środowiskowej i wewnętrznej motywacji. Siłą napędową wschodnich nauk są symbole i talizmany, jeśli są prawidłowo stosowane, pomagają osiągnąć harmonię i korzystne zmiany.

Postacie Feng Shui i ich znaczenie

Święte symbole feng shui znane są na całym świecie. Ktoś traktuje je jako elementy dekoracyjne, ktoś wierzy w ich potężny potencjał energetyczny. Według Feng Shui symbole i talizmany są w stanie całkowicie zmienić atmosferę w domu, zwiększyć bogactwo, przywrócić miłość, wzajemne zrozumienie, chronić przed niekorzystnymi wpływami. Każdy znak działa we własnym kierunku i jest aktywowany w określonym sektorze mieszkania. Dlatego musisz starannie wybrać figury i obrazy, uprzednio zapoznając się ze znaczeniem i zasadami aranżacji.

Symbol miłości od Feng Shui

Miłość jest sensem bycia, siłą napędową i niewyczerpanym źródłem pozytywnej energii. Odszyfrowywanie postaci według Feng Shui zapewnia, że ​​możesz wciągnąć miłość do domu, zachować spokój i harmonię w rodzinie, używając następujących talizmanów:

 1. Mandaryn kaczątko. Nieodłączna para kolorowych kaczek, osadzona w południowo-zachodnim sektorze mieszkania, według Feng Shui, stanie się urokiem małżeńskiej lojalności, nierozłączności i miłości.
 2. symbol miłości feng shui
 3. Drzewo mandarynki. Przy pomocy tego talizmanu możesz aktywować romantyczną strefę. Drzewo przywróci żarliwość i młodzieńczość związku, sprawi, że będą namiętne i silne.
 4. symbol miłości drzewo mandarynki
 5. Czerwone latarnie. Wyznawcy filozofii są przekonani, że to właśnie te symbole feng shui są najsilniejszymi aktywatorami strefy miłości. To jest maskotka podwójna, a jej efekt jest wzmocniony przez czerwony .
 6. czerwone latarnie

Symbol zdrowia autorstwa Feng Shui

Zdrowa osoba jest szczęśliwą osobą. Obecność żywości, siły, dobrego samopoczucia decyduje o jakości naszego życia i nadaje mu priorytet. Dlatego każdy powinien dbać o swoje zdrowie i zdrowie swoich bliskich. Doktryna Feng Shui nie omija tego elementu bycia stroną i oferuje własne metody oddziaływania. Symbole zdrowia i długowieczności w feng shui najlepiej umieścić na wschodzie lub w centrum mieszkania, najbardziej popularne i skuteczne wśród nich są:

 1. Drzewa owocowe . Znajduje się w salonie lub jadalni brzoskwini obiecuje dobre zdrowie i długowieczność. Może być umieszczony nie tylko w danym sektorze, ale także w każdym pomieszczeniu, w którym wszyscy członkowie rodziny najczęściej spotykają się.
 2. symbole zdrowia i długowieczności autorstwa feng shui
 3. Starsi Każdy z trzech starszych starszych "pracuje" dla dobra rodziny. Fu-hsing - przynosi szczęście i stabilność finansową, Lu-hsing - wierny pomocnik w przypadku problemów z poczęciem, Shaw-sin - stary człowiek z brzoskwinią i jelenia w dłoniach - chroni przed chorobami i przeciwnościami, jest źródłem męskiej siły.
 4. starsza starszyzna
 5. Chatka z butelek z dyni . Ten talizman przyjdzie na pomoc chorym - dynia musi być umieszczona nad łóżkiem, a po wyzdrowieniu spłukać pod bieżącą wodą, wytrzeć i podpalić świecę obok. W celach prewencyjnych talizman znajduje się w sektorze wschodnim.
dynia dynia

Symbol bogactwa Feng Shui

Starożytne nauczanie jest dostosowane do współczesnych rzeczywistości, które wyznaczają wiodące miejsce dla materialnego bogactwa. Symbole Feng Shui przyciągające szczęście i bogactwo to:

 1. Bóg Hotei . Przystojny i beztroski wesoły facet - Bóg Hotei przynosi radość, dobrobyt i bogactwo do domu. Jeśli wierzysz w legendę, Hotei zbiera w torbie przeciwności losu i nieszczęścia, a w zamian daje wiele korzyści i beztroskie życie. Że talizman pracował w materialnym kierunku, konieczne jest umieszczenie figurki w południowo-wschodniej części domu.
 2. Bóg chce
 3. Monety . Symbolem pieniędzy i bogactwa feng shui są trzy monety połączone czerwoną wstążką. Aby przyciągnąć sukces finansowy, ten talizman można umieścić pod matą w przedpokoju, w torebce, zawiesić się przy komputerze.
 4. symbol pieniądza i bogactwa feng shui
 5. Ropucha z trzema nogami i monetą w ustach . Jeden z najbardziej znanych uroków bogactwa. Moody, ale skuteczny amulet, obiecuje właścicielowi szczęście i dobrobyt. Ropucha kapryśny - powinien być skąpany, lepiej z powrotem do drzwi wejściowych w południowo-wschodniej części. Sypialnia, kuchnia, łazienka - nieodpowiednie miejsca do zamieszkania.
 6. symbol dobrobytu feng shui
 7. Statek Statek "żeglujący" do domu z podniesionymi żaglami i załadowanymi ładunkami działa w celu przyciągnięcia szczęścia i dobrobytu.
 8. statek symbol bogactwa feng shui

Symbolem kariery Feng Shui

Promocja i wysoki status w społeczeństwie są ważnymi elementami życia ludzi ambitnych i nastawionych na cel. Symbole rozwoju kariery feng shui patronują takie osoby, pomagają pokonywać przeszkody i osiągać wyżyny:

 1. Ganesh Bóg mądrości, patron przedsiębiorców i biznesmenów - statuetka jest aktywowana w północno-zachodniej części, przyciąga szczęście, pomaga zdobyć wiarygodność.
 2. ganesh feng shui symbol
 3. Eagle Osoby z roszczeniem do sławy i popularności powinny aktywować sektor południowy. To zadanie doskonale poradzi sobie z orłem. Dumny ptak unoszący się na niebie chroni ambitnych ludzi.
 4. symbole rozwoju kariery feng shui
 5. Lion Statuetka wzmocni autorytet osoby zajmującej kierownicze stanowisko i szefa rodziny. Umieść maskotkę przed drzwiami wejściowymi lub w pobliżu okna.
symbol kariery w feng shui

Symbol podwójnego szczęścia w feng shui

Często sprawa decyduje o naszym losie, więc musi być szczęśliwy. Aby odnieść sukces we wszystkich staraniach, aby osiągnąć swoje cele, wzmocnić relacje i zdrowie pomoże symbol szczęścia dla Feng Shui - "mistycznego węzła". Znak nieskończoności, który przyciąga szczęście i chroni przed problemami. Ten talizman jest uważany za potężny i skuteczny, może wpływać na wszystkie sfery ludzkiego życia. W zależności od potrzeb znaku można umieścić:

 • w zachodnim sektorze pokoju dziecięcego, aby poprawić wydajność potomstwa;
 • w południowo-wschodniej części mieszkania lub biura - w celu zwiększenia zysków;
 • na północy - dla szybkiego rozwoju kariery;
 • w południowo-zachodnim sektorze sypialni - aby aktywować strefę miłości;
 • we wschodniej części salonu - na szczęście wszystkich członków rodziny.
symbol podwójnego szczęścia w feng shui

Rodzina symbol Feng Shui

Rodzina, jako podstawa, podstawowy element, jest bardzo czczona na Wschodzie. Symbole Feng Shui chronią atmosferę miłości i zrozumienia między gospodarstwami domowymi. Najpotężniejsze z nich to:

 1. Bambus Według legendy drzewo to chroni dom przed wszelkim złem, przyczynia się do rozwoju osobistego, do długiego i szczęśliwego życia. Bamboo sprawia, że ​​relacje rodzinne są silne i stabilne. Aby poczuć moc talizmanu, musisz umieścić drzewo (jego obraz lub bambusowe patyki) we wschodnim sektorze mieszkania.
 2. symbol rodziny Feng Shui
 3. Zdjęcie rodzinne. Piękne zdjęcie w drewnianej ramie, na którym wszyscy członkowie rodziny są przedstawieni jako radośni, jest najlepszym talizmanem domowego ogniska domowego. Musi znajdować się w sektorze wschodnim.
 4. Gołębie Symbole małżeństwa Feng Shui są sparowane, działają idealnie, aby wzmocnić relacje między kochankami i małżonkami, pomagają zachować miłość i wierność. Ułóż obraz całujących gołębi lepiej w sypialni lub w południowo-zachodnim sektorze.
symbol miłości i lojalności

Symbol podwójnego szczęścia feng shui

Filozofia wschodnia przywiązuje wielką wagę nie tylko do symboli, ale także do słów. Tak więc dwa razy napisane słowo "szczęście" będzie niezawodnym talizmanem i talizmanem spełnienia życzeń. Podwójny hieroglif można zawiesić na drzwiach nowożeńców - aby przyczynić się do udanego poczęcia, umieścić w portfelu - aby przyciągnąć zyski, w północnej części biura lub biura - dla rozwoju kariery, symbol szczęścia feng shui jest dobrze uzupełniony ptakami i kwiatami.

symbol podwójnego szczęścia feng shui

Symbol dobrego samopoczucia autorstwa feng shui

Dobrobyt materialny nie może zapewnić pełnej harmonii stosunków wewnątrz rodziny, ale stanowi jej integralną część. Aby pokój, miłość i dobre samopoczucie panowały w domu, lepiej jest kompleksowo wpływać na odpowiednie strefy. Sektor południowo-wschodni odpowiedzialny za bogactwa i sukces finansowy powinien być zorganizowany w najlepszych tradycjach:

 • umieść tam symbol dobrobytu Feng Shui - akwarium ze złotą rybką;
 • położyć drewniane meble z zieloną tapicerką;
 • do dekoracji ścian w kolorach zielonym lub niebiesko-niebieskim;
 • układaj rośliny żywe w doniczkach, wieszaj obrazy na ścianach w drewnianych ramach z wodnymi krajobrazami.
symbol finansowego dobrobytu feng shui

Symbol mądrości przez feng shui

Największy dar - mądrość, przychodzi wraz z wiekiem. Ale symbole feng shui i talizmany przekształcają przepływy energii, dają wskazówki i prowadzą. Pełna harmonia i mądrość jest reprezentowana przez smoka trzymającego perłę w jej łapach. Według legendy, to zwierzę rodzi życie swoim oddechem, chroni dom przed negatywnym wpływem negatywnej energii, złych decyzji i nieuprzejmych ludzi, przynosi sukces we wszystkich przedsięwzięciach.

symbol smoka mądrości feng shui