Jeśli mieszkasz we własnym domu lub mieszkaniu z wystarczająco przestronnymi pokojami, możesz sobie pozwolić na zamontowanie w jednej z nich dużej sofy, która nie tylko zdobi wnętrze, ale stanie się również dogodnym miejscem do rekreacji.

Nowoczesne duże sofy

Nowoczesne sklepy meblowe oferują kilka opcji dla różnych wzorów dużych sof, które można wybrać, aby zaaranżować własny dom.

Tak więc najprostszą formą jest duża prosta sofa, która różni się od bardziej skromnych odpowiedników powiększonym długim i nieco szerszym siedziskiem i oparciem. Aby kanapa była jeszcze bardziej imponująca, często uzupełniają ją szerokie miękkie podłokietniki, a czasem niezwykłe części, takie jak wbudowany stół.

Duże sofy1Duże sofy2Duże sofy3

Duża narożna sofa pasuje również do wielu wnętrz i pomoże harmonijnie ukończyć sytuację, jeśli pokój ma swobodny kąt. Jeśli chcesz stworzyć dodatkowe lub główne łóżko, najlepiej zwrócić uwagę na duże sofy-transformatory z możliwością układu.

Duże sofy4Duże sofy5Duże sofy6

Istnieją również duże sofy modułowe składające się z kilku części, z których każda może być oddzielona od sofy i używana niezależnie. Pozwala to na nadanie nietypowej konfiguracji przedmiotowi meblowemu lub zmianę go w zależności od funkcjonalności.

Duże sofy7Duże sofy8Duże sofy9

Projektowanie dużych sof

Najczęściej w salonie wybiera się duże kanapy, które zdobią dość drogie tkaniny i materiały. W ich wykończeniu można zastosować metal i rzeźbione drewno. Pięknie i pozytywnie wyglądają również duże skórzane sofy i są w stanie zmieścić się w najbardziej zróżnicowanych wnętrzach stylistycznych, od klasycznego po minimalistyczny nowoczesny.

Duże sofy10Duże sofy11Duże sofy12

Duże sofy sypialniane są lepsze do wyboru z tapicerką, zaprojektowane do większych obciążeń, ponieważ ten mebel będzie używany nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy. W związku z tym nie zaleca się kupowania modeli tapicerowanych z materiału o długiej drzemce lub haftowanych nici satynowych.

Duże sofy13Duże sofy14Duże sofy15

Takie zalecenie obowiązuje również w przypadku dużych sofy w kuchni . Tutaj, oprócz obciążeń, na tapicerkę może również wpływać wilgoć, a także para i tłuszcz, które spadają do powietrza. Dlatego nie zaleca się wybierania dużych białych i jasnych sof, chyba że tapicerka wykonana jest ze skóry.

Duże sofy16Duże sofy17Duże sofy18

Duże sofy dla dzieci stanowią doskonałą alternatywę dla łóżka, gdy w pokoju jest wystarczająco dużo miejsca, aby dziecko mogło swobodnie bawić się i poruszać bez ciągłego wpadania na meble.

Duże sofy19Duże sofy20Duże sofy21