W nowoczesnych warunkach miejskiego życia wielu z nas musi sobie radzić z tym, że w mieszkaniach brakuje miejsca na coś. Może to wynikać z faktu, że zbyt duża rodzina nie ma jeszcze możliwości rozszerzenia przestrzeni życiowej. Cóż, w jednopokojowym mieszkaniu problem wolnej przestrzeni staje się ostrzejszy. Przychodzimy z pomocą różnorodnej meble transformatorowe .

Transformator do sof nocnych

Najczęstsze opcje mebli to, kiedy sofa na noc może zostać przekształcona w wygodne łóżko. Taka rozkładana sofa może być doskonałym rozwiązaniem dla małego mieszkania, gdzie po prostu nie ma wystarczająco dużo miejsca na oddzielną sypialnię. Istnieje kilka rodzajów rozkładanych sof:

  1. Hipertransformatory . Są one również nazywane sofami przekształcanymi modułowo w takich sofach, prawie wszystko zgina się, chowa i rozwija, a niektóre płaszczyzny nawet się obracają. Taki mebel może być stosowany w kilku różnych wnętrzach, w zależności od potrzeb: jako łóżko, sofa, taboret lub krzesło.
  2. Przekształcanie sofy1Sofa-transformator2Sofa kabinowa3
  3. Zarezerwuj W takich sofach siedzisko rozciąga się na około połowę, a plecy opierają się. Taki mechanizm jest jednym z najstarszych i najbardziej niezawodnych. Zgodnie z tą zasadą wiele sof, na przykład, okrągłe sofy-transformatory, nadal jest rozłożonych.
  4. Sofa transformer4Sofa-transformator5Przekształcanie sofa6
  5. Sofa-transformator "eurobook" . Ulepszona wersja poprzedniego mechanizmu składania. Całkiem prosty i wygodny sposób złożenia tej sofy pozwala obsługiwać ją przez długi czas bez poważnych uszkodzeń. Podczas rozkładania "eurobook" siedzisko sofy przesuwa się do przodu, a poduszki wpasowują się w uformowaną przestrzeń, tworząc pojedynczą koję. W takich kanapach zwykle dostarczane jest pudełko, w którym można czyścić akcesoria do spania w ciągu dnia.
  6. Sofa transformer7Kabriolet sofa8Przekształcanie sofa9
  7. Akordeon Opiera się na fakcie, że "akordeon", w którym fałdy łóżka tworzy kanapę w ciągu dnia, a nocą wystarczy, by pociągnąć ją nieco do przodu, aby rozszerzyć ją do pełnego łóżka.
  8. Sofa-transformator10Sofa-transformator11Sofa-transformator12
  9. Składane łóżko Mechanizm składania sofy znajduje się pod siedzeniem. Ta metoda jest najdroższa, ale jest powszechnie uznawana za najbardziej niezawodną, ​​więc jeśli szukasz opcji do codziennego użytku, lepiej na niej pozostać.
  10. Sofa-transformator13Sofa kabriolet14Kabriolet sofa15

Przekształcane sofy mogą mieć różne rozmiary, długości i szerokości, w zależności od celu, w jakim są używane. Na przykład w pokoju dziecinnym można bezpiecznie kupić pojedynczą rozkładaną sofę, podczas gdy dla par lub w pokoju gościnnym potrzebna jest podwójnie przekształcana sofa, wystarczająco duża dla dwóch osób.

Inne rodzaje sof przekształcających

Ale sofy można łączyć nie tylko z łóżkami. Współcześni projektanci mebli oferują także inne funkcjonalne opcje sąsiedztwa dla różnych mebli. Na przykład teraz w sklepach można znaleźć przekształcalne sofy, które wyglądają jak ściana lub szafa z małymi półkami po bokach i kanapą pomiędzy tymi półkami w ciągu dnia, a w nocy środkowa część tej szafy składa się z powrotem tworząc przestronne i wygodne łóżko. złożona z tyłu sofy.

Sofa-transformator16Sofa transformator17Sofa-transformator18

Sofa może być również połączona z krzesłem (rozkładana sofa) lub banquette , przymocuj do niej stół i dodatkowe półki z tyłu lub wewnątrz kanapy. Wszystko to sprawia, że ​​sofa to nie tylko wygodne miejsce do wypoczynku, ale także bardzo funkcjonalne przechowywanie różnych rzeczy, które są niezbędne od czasu do czasu, a nie codziennie.