Styl egipski we wnętrzu przyniesie egzotyczne wrażenie ogólnej atmosferze domu. Pierwszą rzeczą, która zwykle przychodzi do głowy, gdy łączy się słowa projektowe w egipskim stylu, są postacie piramid, karawan i sfinksa, papirus i hieroglify. Design w tym stylu wygląda dość luksusowo i elegancko. Pomyśl o pomalowanych kolumnach, złotych wykończeniach, etnicznych wazonach.

Egipskie tapety w stylu

Tapety w stylu egipskim to przede wszystkim spokojne kolory. Lepiej wybrać tapetę w kolorze ochry, kości słoniowej, żółtej lub beżowej. Egipcjanie sami preferują monotonię, jednak dla naszych szerokości geograficznych nie można sobie wyobrazić egipskiego stylu we wnętrzu bez hieroglifów czy tradycyjnych obrazów, na przykład piramid. Jeśli chcesz wizualnie powiększyć pomieszczenie, idealnym rozwiązaniem będzie jasna tapeta ze złotymi hieroglifami lub nadrukiem.

Egipskie rysunki

Nie można sobie wyobrazić takiego wnętrza bez rysunków w egipskim stylu. W starożytnym Egipcie ozdoby lub rysunki ze scenami z życia faraonów były praktycznie przyozdobione przez wszystkich:

  • sufity;
  • ściany;
  • podłogi;
  • kolumny.

Ściany, jak już zaznaczono, można ozdobić hieroglifami. Co do sufitów, nie chodzili tu zbyt wiele, ograniczali się do ornamentu na granicach. Często jest to ornament geometryczny lub kwiatowy. Różne sceny z życia starożytnych można zobrazować na podłodze, ważne jest, aby pamiętać o charakterystycznej cechach rysunków w stylu egipskim: wszystkie postacie są przedstawione z profilu. Oddzielnym elementem będą kolumny. Charakteryzuje je dekoracja z kwiatowym ornamentem z płatkami luźnego kwiatu na łuku.

Sypialnia w egipskim stylu

Projektując wnętrze sypialni w egipskim stylu, należy pamiętać, że najważniejsza jest wygoda, a nie kolor. Dlatego ograniczcie wyposażenie do minimum, ponieważ najważniejszą rzeczą jest odtworzenie ciepłej atmosfery. Można to osiągnąć za pomocą kolorów, przyjemnych dla oka elementów tekstylnych lub tapet w egipskim stylu.

Kuchnia w egipskim stylu

Do kuchni w egipskim stylu dobre są również lekkie odcienie piasku. Możesz udekorować obszar freski , płytki, stylizowane egipskie etnery. Idealnie dopełniają to wnętrze łukowymi drzwiami lub oknami, zasłonami z charakterystycznym ornamentem i drobnymi akcesoriami na półkach.

Łazienka w egipskim stylu

Łazienka w egipskim stylu będzie przypominać salon kosmetyczny Kleopatry, jeśli posadzisz ściany i podłogę z płytek ceramicznych. Najlepiej te same ciepłe kolory i wzory w egipskim stylu. Doda ogólną atmosferę wazony z gałązkami palmowymi, szklanymi misami z różowymi płatkami, lusterkami w złoconych ramach.

Żyrandole w egipskim stylu

I oczywiście odpowiedniej atmosfery nie da się odtworzyć bez tematycznego oświetlenia. Żyrandole, lampy podłogowe, lampy w egipskim stylu - to przede wszystkim okrągłe oprawy, które symbolizują słońce. Ponadto, ogólny styl podkreślają lampy z geometrycznymi wzorami, duże żyrandole w egipskim stylu i wysokie lampy podłogowe.

Styl egipski we wnętrzu 1Egipski styl we wnętrzu 2Styl egipski we wnętrzu 3
Styl egipski we wnętrzu 4Styl egipski we wnętrzu 5Styl egipski we wnętrzu 6
Egipski styl we wnętrzu 7Egipski styl we wnętrzu 8Styl egipski we wnętrzu 9