Jakiś czas temu często w domach znajdował się bufet kuchenny, służący do przechowywania potraw, zastawy stołowej, ręczników kuchennych, serwetek i różnych akcesoriów. Jak wiadomo, moda powraca, a teraz styl retro jest dość poszukiwany, a szafka kuchenna, powracająca do domów, była wykorzystywana nie tylko jako funkcjonalny mebel, ale również jako element wystroju.

Antyczne modele nadają się do stylu retro lub klasycznego, ale nowoczesne szafki kuchenne, spotykając się nierzadko, mogą ozdobić wnętrze, urządzone w niemal każdym stylu. Kuchnia w formie bufetu przyciąga swoją praktyczność, wygodę i oryginalność.

Tradycyjnie, bufety kuchenne były wykonane z drogiego drewna, miały stosunkowo wysoki koszt. Tendencja ta została zachowana, a teraz, naturalne drewno dębowe, orzech sprawia, że ​​to meble są drogie, i choć cena odpowiada pięknu materiału, jego jakości i wytrzymałości, nie każdy może pozwolić sobie na taki zakup.

szafka do kuchni 1szafka do kuchni 2szafka do kuchni 3

Współczesne opcje bufetów w kuchni mogą być wykonane z tańszych i tańszych materiałów, takich jak płyta wiórowa, płyta MDF, imitująca fakturę naturalnego drewna.

Bufet na klasyczną kuchnię to meble, składające się jakby z dwóch części. Zamknięty szafka, stojąca na podłodze, jest używana do dużych naczyń, które nie powinny być widoczne. Górna, wbudowana część, może mieć przezroczyste drzwi i może być używana do naczyń, wystawiana na pokaz. Między tymi dwiema częściami znajduje się czasami otwarty blat stołu, który służy do waz, figurek.

bufet do kuchni 4bufet do kuchni 5bufet do kuchni 6

Co może być w formie bufetu w kuchni?

Bufet do kuchni pojawił się u nas dzięki modom pochodzącym z Francji, więc styl Prowansji, który ma odrobinę romantyzmu i starożytności, jest często używany w jego produkcji. Zastosowano nowoczesne materiały elegancko zestarzeć się ", Inkrustowane - jest to niezbędny warunek dla mebli Prowansja .

bufet do kuchni 7bufet do kuchni 8bufet do kuchni 9

Tradycyjnym i ulubionym modelem tego stylu jest bufet narożny do kuchni, który będzie kompaktowo umieszczony wewnątrz, oszczędzając znaczną przestrzeń, wykorzystując najmniej wykorzystywane miejsce. Bufet do kuchni, wykonany w kolorze białym, jest również często występującym meblem charakterystycznym dla Prowansji, rzeźbionym i grawerowanym, wygląda bardzo arystokratycznie, elegancko i jest szacowny.

szafka do kuchni 10bufet do kuchni 11szafka do kuchni 12

Całkiem oryginalny i modny mebel do kuchni może być mini-bufetem wykonanym ze starych rączek ze starych mebli. Poprzez nadanie mu stylowego wystroju, po przywróceniu go, możesz dostać nowy wspaniały bufet do przechowywania przyborów kuchennych. Taki mały bufet do kuchni może być wysoki i wąski, z gablotą lub przeszkloną półką, aby odsłonić piękne porcelanowe lub kryształowe naczynia, naczynia i talerze z gliny. Takie wykorzystanie bufetu sprawi, że wnętrze będzie bardzo "domowe", wprowadzi do niego odrobinę ciepła i komfortu.

szafka do kuchni 13bufet do kuchni 14bufet do kuchni 15

Jedną z najczęstszych, najczęściej spotykanych, różniących się funkcjonalnością, jest model szafki kuchennej, w której dolna część składa się z dwu- lub trzydrzwiowego cokołu, z półkami i szufladami umieszczonymi wewnątrz, a górna jest szklaną gablotą używaną do celów dekoracyjnych.

Stół bufetowy do kuchni to nowoczesna modyfikacja tradycyjnego bufetu, w rzeczywistości jest to niższy cokół, który nie ma nadbudówki na górze. Zwykle nie jest bardzo wysoki, zwykle znajduje się w pobliżu stołu jadalnego i jest używany podczas serwowania, do umieszczania tacki z jedzeniem, różnych urządzeń kuchennych, wstępnie przygotowanych filiżanek do kawy lub herbaty, cukiernic, wazonów ze słodyczami i owocami.

bufet dla kuchni 16bufet do kuchni 17bufet do kuchni 18