Wcześniej Egipt przyciągał entuzjastów archeologów i poszukiwaczy przygód, ale teraz tysiące zwykłych turystów przybywa do tajemniczych regionów z przytulnymi hotelami, ciepłymi plażami morskimi i rajskimi. Po odwiedzeniu niesamowitych miejsc, wielu ludzi chce odtworzyć egipski styl we wnętrzu w mieszkaniu, wypełniając go atmosferą intrygującej orientalnej opowieści.

Zaprojektuj apartament w egipskim stylu

Nie jest konieczne malowanie całej ściany freski w duchu starożytnych siedzib faraonów. Kilka ważnych elementów i odpowiednia kolorystyka wystarczy, aby rozwiązać interesujący problem.

Wnętrze w egipskim stylu:

  • Okładziny ścienne wykonane są z naturalnych materiałów - z kamienia, płytek, tynku, marmurowych płyt.
  • W sytuacji wewnętrznej są kolumny, łuki, nisze.
  • Tapeta ze zdjęciami zastępuje kolorowe obrazy, freski, egipskie litery.
  • Obecne w otoczeniu posągów bogów i legendarnych stworzeń, wizerunków słońca, skarabeuszy, sępów, sfinksów, postaci ludzkich z głowami zwierząt.
  • Motywy roślinne są reprezentowane przez winorośl, liście palmowe, obrazy lotosu, papirus.
  • Główne egipskie kolory są soczyste i naturalne - żółte, brązowe, czerwone, wiele niebieskich, zielonych i białych elementów.

Wnętrze mieszkania egipskiego

Jeśli fundusze są dostępne, możesz zbudować dekoracyjne kolumny wewnątrz studia, dekorując powierzchnię stylowymi ornamentami w duchu czasów Kleopatry. Alternatywą jest malowanie obrazów kolumn na ścianach, kopiowanie starożytnych fresków z mozaikami. Projekt pokoju w egipskim stylu obejmuje podłogę z porcelany lub mozaiki. Są stosowane łukowate okna , rzeźbione drewniane ekrany i piękne kraty, urządzone w kolorach piaskowym, pomarańczowym, złotym, czekoladowym, niebieskim.

1_Египетский интерьер квартиры студии_фото

Ozdabiając ściany obrazami w wyszukanym egipskim stylu na historyczne intrygujące wnętrze, wzmocni emocjonalny zmysł kontaktu ze starożytnymi tajemnicami kapłanów i orientalnych królów Przedstawiają starożytne symbole, ornamenty geometryczne, piramidy, twarze sławnych mistrzów, reprodukcje rysunków znalezionych w tajemniczych grobowcach. Studio może kupić egzotyczne płótna na papirusie w ramce z trzciny cukrowej lub modularne obrazy.

2_Картины в египетском стиле для интерьера_фото

Salon w egipskim stylu

Różne sale tego bajecznego stylu nadają się do dekoracji sali. W przestronnym salonie łatwiej jest uosabiać historyczny egipski wystrój wnętrz kolumnami, szpiczastymi oknami, niszami, dużymi rzeźbami i płaskorzeźbami. W małych pomieszczeniach łatwiej jest pracować z nowoczesnym orientalnym wnętrzem lub egipskim etnicznym krajem. Wykorzystuje sztuczne kolumny, podwieszane sufity z rozgwieżdżonym niebem, tapety z kwiatami lotosu, liście winogron, gałązki palmowe, kolorowy tynk, antyczny wystrój.

3_Гостиная комната в египетском стиле_фото

Tworząc efektowne wnętrze, pożądane jest znalezienie mebli w eleganckim egipskim stylu, zakupionych na rynku lub stworzonych własnymi rękami. Nogi krzeseł i krzeseł sprzed tysiąca lat wykonane były w postaci łap zwierzęcych, kopyt byków. Podłokietniki wykonane w specjalnej formie, przypominające emblematy faraonów, skrzydlate potwory. W salonie przechowywano szkatułki i skrzynie do przechowywania. W rzeźbionej ozdobie były postacie skarabeusze , węże, lotos, inne symboliczne obrazy.

4_Мебель в египетском стиле_фото

Projekt sypialni w egipskim stylu

Jeśli fundusze pozwalają na zaaranżowanie sypialni w autentycznym stylu, możesz zamówić odpowiedni kształt łóżka. Filary starożytnego łóżka wykonane były w formie chodzących łap zwierząt, a zagłówek zdobiły wizerunki bajecznych stworzeń lub wspaniałych orientalnych dywanów. Wnętrze egipskiego mieszkania jest utrzymane w ciepłych odcieniach z ciemnymi inkluzjami. Interesujące akcesoria w jasnych kolorach na pewno będą obecne - poduszki, wazony, narzuty, piramidy, figurki kotów, psy faraonów, tkaniny z ozdobnym nadrukiem i orientalne krajobrazy.

5_Дизайн спальни в египетском стиле_фото

Egipski projekt kuchni

Nie używa się bzu ani jasnego różu w dekoracji pomieszczenia, dominuje brązowa i beżowa skala, małe niebieskie inkluzje. Nowoczesny styl egipski we wnętrzach kuchni charakteryzuje się obecnością nisz, kolumn, półkolumn lub ich obrazów ściennych. Na jasnobeżowych sufitach zainstalowane są lampy w odcieniach papieru, malowane starymi ozdobami. Podłoga i ściany pokryte są płytkami z egipskimi motywami we wnętrzu, granitem, jasnym kamieniem.

6_Египетский дизайн кухни_фото

Łazienka w egipskim stylu

O gorącym słońcu egipskich pustyń w kąpieli uwaga żółte odcienie wykończenia, kanalizacja nie jest wybrany w kolorze śnieżnobiałym i piasku lub mleczny odcień. Szeroko stosowane w dekoracji pokoju jest mozaika, tynk ozdobny , obrazy na temat historyczny z czasów Ramzesa II i Kleopatry. Wanna jest pożądana, aby znaleźć stylowy zakrzywiony kształt na pozłacanych podstawkach.

7_Ванная комната в египетском стиле_фото

Egipski kafelek do łazienki odpowiadającego wzoru odgrywa ogromną rolę. Może imitować pęknięte, piaszczyste otynkowane ściany, powierzchnię ścian świątyń i starożytne piramidy z hieroglifami i autentycznymi wzorami. Fryzy i granice ceramiczne najlepiej wykonywać za pomocą oryginalnych płytek z obrazami przedstawiającymi sceny z życia starożytnych Egipcjan.

8_Египетская плитка для ванной комнаты