Jak często słyszysz skargi na małą kuchnię: mówią, tutaj byłoby więcej, możesz sobie pozwolić na piękne meble i ciekawy design. Ale właściciele dużej kuchni czasami mają problemy. Nieprawidłowo zaplanowana przestrzeń może wyglądać absurdalnie i będzie niewygodna w pracy. Projekt przestronnego pomieszczenia wymaga więc dużej dbałości o szczegóły i równoczesnego pokrycia całej przestrzeni, tak aby w końcu wyszło piękne, wygodne i funkcjonalne pomieszczenie.

Jak zaprojektować dużą kuchnię

 • Zagospodarowanie terenu jest bardzo ważnym elementem aranżacji dużego obiektu nowoczesna kuchnia , ponieważ musi koniecznie zawierać obszar roboczy, jadalnię i miejsce do odpoczynku minimum;
 • dogodna lokalizacja i układ miejsca pracy - jest to konieczne, aby gospodyni nie musiała się spieszyć w pokoju podczas gotowania;
 • wybór stylu kuchni - pożądane jest, aby wybrać go w jednym kierunku ze stylem dekoracji całego domu;
 • właściwe oświetlenie

  - w dużej przestrzeni musi być połączona - naturalna i sztuczna.
 • złoty środek między kupą nadmiaru części a pustką w pokoju.

Duża kuchnia-jadalnia i kuchnia-salon

Często łączone są duże kuchnie jadalnia i salon. Wymaga to specjalnego podejścia do planowania przestrzeni i aranżacji wnętrz.

Przede wszystkim musisz delikatnie rozgraniczyć te pomieszczenia, aby pozostały stylistycznie jedno. Techniki podziału na strefy i wyznaczania kuchni i jadalni lub salonu, jest kilka:

 1. Za pomocą światła. Przestrzeń można podzielić na strefy za pomocą różnych rodzajów oświetlenia: w miejscu pracy powinna być bardziej intensywna, aw jadalni może być miękkie światło.
 2. Duża kuchnia1Duża kuchnia2Duża kuchnia3
 3. Sufity wielopoziomowe w dużej kuchni mogą również wizualnie odróżnić pokoje.
 4. Duża kuchnia4Duża kuchnia5Duża kuchnia6
 5. Różne rodzaje podłóg mogą być również używane jako urządzenie ograniczające przestrzeń. Na przykład w obszarze roboczym może to być dachówka lub linoleum, aw jadalni lub salonie - laminat lub parkiet. Jedyną różnicą jest kolor powłoki - to również bardzo wyraźnie pokazuje granicę.
 6. Duża kuchnia7Duża kuchnia8Duża kuchnia9
 7. Meble, zainstalowane w określony sposób, nie jednoznacznie wskazują, gdzie kończy się obszar roboczy i zaczyna się strefa odpoczynku.
 8. Duża kuchnia10Duża kuchnia11Duża kuchnia12

Projektowanie wnętrz dużej kuchni

Jeśli chodzi o styl i wygląd kuchni, może to być zarówno klasyczny, jak i zaawansowany technologicznie. Najważniejsze jest to, że ci się to podoba i dobrze łączy się z resztą mieszkania lub mieszkania.

Duża klasyczna kuchnia może łączyć tradycyjne motywy, elementy dekoracyjne i najnowocześniejszą technologię. Z reguły klasyczny jest wykonany w śnieżnobiałym kolorze z pięknymi żyrandolami, drogimi meblami i eleganckimi materiałami wykończeniowymi. Ten styl był i pozostaje symbolem luksusu i bogactwa.

Duża kuchnia13Duża kuchnia14Duża kuchnia15

Styl wiejski jest również bardzo popularny podczas dekoracji dużych kuchni. Meble, belki stropowe i podłoga w tym samym czasie powstaje z naturalnego drewna. Ściany mogą być wyłożone kamieniem i cegłą, dotyczy to dużej kuchni w stylu Country i tapetowania.

Duża kuchnia16Duża kuchnia17Duża kuchnia 18

Styl Art Nouveau jest kontrastowy, elegancki, funkcjonalny, znów nabiera tempa. Meble do dużej kuchni w tym stylu mają zawsze ostre kształty i wyraźne linie. Duża przestrzeń jest w stanie wytrzymać najciemniejszą paletę kolorów.

Duża kuchnia19Duża kuchnia20Duża kuchnia21

Minimalizm bardzo lubi współczesnych projektantów i właścicieli domów. Uproszczone linie, kształty, minimalny wystrój, akcesoria, prosta kombinacja kolorów - wszystko to sprawia, że ​​styl jest lakoniczny, praktyczny i ergonomiczny.

Duża kuchnia22Duża kuchnia23Duża kuchnia24