Człowiek stara się stworzyć komfortowe warunki życia dla siebie i duże sofy we wnętrzu - jasny wskaźnik. Teraz rośnie popularność takich mebli, zajmują one dużo użytecznej przestrzeni, ale wyglądają bardziej atrakcyjnie niż tradycyjne.

Duże nowoczesne sofy

Meble tapicerowane stanowią nieodzowny dodatek do każdego wnętrza. Służy jako wyspa komfortu i przytulności, miejsce wypoczynku i odbioru rodziny, często spełnia funkcję łóżka. Wiele modeli jest wyposażonych w trwałe mechanizmy składania. Na przykład eurobook w sofie ma dużą powierzchnię do spania, charakteryzuje się wygodnym systemem transformacji, w którym siedzisko jest po prostu rozciągnięte do przodu, a oparcie jest układane na wolnym siedzeniu. Nowoczesny rynek mebli tapicerowanych jest pełen modeli o różnych rozmiarach i kształtach.

Duże proste sofy

Przy wyborze mebli należy wziąć pod uwagę ich dopasowanie do wnętrza. Model bezpośredni jest uniwersalną opcją. Wygląda harmonijnie w podłużnym pomieszczeniu, jeśli jest zainstalowany wzdłuż mniejszej ściany. Możesz użyć dwóch dużych sof, zamontować je naprzeciwko siebie, połączyć z tablicami lub literą G w przestronnym pokoju. W takiej kompozycji trzeba dodać piękną stolik do kawy .

 прямые диваны

Kolor odgrywa ważną rolę w selekcji. Duża biała kanapa wygląda godnie w każdym wnętrzu, wizualnie wzrasta pokój. Będzie świetnie wyglądać w pokoju o pastelowym kolorze ścian. Do wykonania soczystych odcieni w projekcie można zaakceptować niebieską lub fioletową tapicerkę. Szary ton - idealne rozwiązanie dla pokoju w minimalistycznym stylu. Brązowe i beżowe są liderami wnętrz.

 белый диван

Duża narożna sofa do salonu

Jeśli powierzchnia pomieszczenia jest duża, całe meble miękkie to optymalne rozwiązanie do aranżacji. Może być zainstalowany wzdłuż ścian lub w środku pokoju. Modele kątowe są harmonijną opcją do przydzielenia strefy odpoczynku w pomieszczeniu o połączonym układzie. Duża, składana narożna sofa to najbardziej obszerny mebel. Pasuje do każdej sytuacji, ma wiele przydatnych funkcji. Luksus wygląda półokrągłym kształtem, szczególnie w strefie okien wykuszowych. Często takie modele są wyposażone w składane stoły, półki na akcesoria, nawet minibar .

 угловой диван для гостиной

Duże sofy modułowe

Główne wymagania dotyczące wyboru mebla to wygoda i styl. Duże modułowe sofy do salonu mają sekcje mobilne, których położenie można zmienić. Główną ideą jest stworzenie ruchu wnętrza, możliwość dostosowania konfiguracji mebli, w zależności od okoliczności. System obejmuje różne moduły - proste, kątowe, podłokietniki, wyściełane taborety.

Z ich pomocą łatwo jest zmontować meble o dowolnej długości i konfiguracji, jest to zakrzywiona, gładka linia, jak brzeg morza, i okrągłe siedzenie, które przypomina wyspę, a także w kształcie litery U, kwadratowe, o różnych kątach. Wysokie sekcje mogą oddzielać poszczególne segmenty lub zawierać półki, nisze, minibary, składane łóżka. Duża ilość poduszek doda komfortu

 модульные диваны

Duży transformator kanapowy

Nowoczesne meble mają wiele przydatnych funkcji, są wyposażone w dodatkowe miejsca do spania, pojemne schowki. Duża rozkładana sofa ma wygodne mechanizmy transformacji - delfin , akordeon , eurobook. Umożliwiają szybkie przekształcenie mebli do sadzenia w wygodne miejsce do spania. A jeśli duży model ma szuflady na pościel, to całkowicie zastępują pojemną komodę. Są transformatory, które mogą zmienić się w inne meble - biurko, drugie miejsce w piętrowym łóżku.

 диван кровать диван трансформер

Duże, piękne sofy we wnętrzu

Meble tapicerowane stanowią ważną część sytuacji w pomieszczeniu. Istnieje wiele opcji - skóra elitarna, tkanina demokratyczna lub minimalistyczna z substytutu. Zaskakujące modele wzornicze o niezwykłej konfiguracji w postaci żeńskich warg lub fal morskich. Duża skórzana sofa może uwydatnić prezentację wnętrza. Jest to mocny akcent, wokół którego budowany jest cały wystrój, ale takie meble wymagają przestrzeni. Zestaw wymiarowy instaluje się w salonie i innych pomieszczeniach mieszkalnych - w pokoju dziecinnym, sypialni, przedpokoju, jadalni.

Duże sofy do salonu

Piękna miękka grupa w hali to nie tylko funkcjonalny i wygodny mebel, ale także detale, które nadają pomieszczeniu indywidualności. Duże kanapy bezpośrednie do salonu są przestronne, znajdują się wzdłuż ściany lub w środku pokoju w parach, w różnych kombinacjach. Modele narożne są odpowiednie do obudowania strefy rekreacyjnej. Bezwarunkowymi liderami we wnętrzu są beżowe, brązowe i czarne skórzane modele.

 прямые диваны для гостиной

Duże kanapy do pokoju dziennego sprawiają, że można się obejść bez foteli, co oszczędza miejsce. Służą do przestronnych pokoi, ładnie zagospodarowują pomieszczenia. Lepiej jest używać modeli o nietypowym kształcie, półokrągłych, owalnych, w kształcie litery U, tworzących kilka miejsc do spania. Różne warianty kształtu nóg, podłokietników, pleców o surowej geometrii lub wdzięcznych konturach kształtu pomogą wybrać model, który podkreśli istniejące wnętrze każdego pomieszczenia.

 диваны для гостиной

Duże miękkie sofy do sypialni

Wygodne meble tapicerowane mogą ozdobić sypialnię i stworzyć w niej atmosferę relaksu i spokoju. Zamiast łóżek można zastosować duże rozkładane sofy, po południu oszczędzają miejsce w pokoju. Lepiej kupować modele z dodatkowymi szufladami na pranie, zastąpią komodę. Tapicerka z tkaniny jest preferowana w sypialni, na takiej fakturze wygodniej jest położyć pranie. Jeśli postawisz stolik nocny na stoliku nocnym, użyj modelu z miękkim pikowanym plecami, dodaj meble z dekoracyjnymi poduszkami, możesz harmonijnie dopasować model do wnętrza sypialni.

 мягкие диваны для спальни

Duże sofy do kuchni

Wnętrze jadalni jest ważne, aby dekorować w najbardziej komfortowy sposób. Meble tapicerowane są szczególnie istotne w przypadku mieszkań z połączoną kuchnią, jadalnią lub salonem. Najbardziej udana lokalizacja znajduje się obok stołu jadalnego. Duże modele kątowe mogą być instalowane w pobliżu sąsiednich ścian lub wykorzystywane do oddzielania obszaru odpoczynku od platformy roboczej. Półokrągłe produkty świetnie wyglądają, gdy wyposażamy kuchnię połączoną z wykuszem. Bezpośredni model jest odpowiedni do użycia obok długiego stołu jadalnego.

 диваны для кухни

Duże sofy rozkładane mają prosty mechanizm rozkładania, pomogą wyposażyć dodatkowe łóżko w pokój przez pociągnięcie siedzenia. Wymagają jednak wolnego miejsca przed nimi. Miękka grupa do kuchni została wybrana jako kolor wnętrza oraz z kontrastową tapicerką. Duży, welurowy wzór idealnie pasuje do klasycznego pokoju, a produkt wykonany z eko-skóry na chromowanych nogach umieszczony jest w pomieszczeniu o wysokim technicznym lub minimalistycznym wyglądzie. Ta tapicerka jest uważana za najbardziej praktyczną, długo zachowuje swój pierwotny wygląd i jest łatwa do czyszczenia.

 выкатные диваны в кухне

Duże sofy dla dzieci

Ogólne meble w pokoju dziecka lub nastolatka pozwalają nie myśleć o wymianie opcji co kilka lat. Praktyczne zastosowanie takich przedmiotów jest znacznie szersze niż konwencjonalnych łóżek. Miękkie detale mebli dają przestrzeń do fantastyki - produkty mają wiele rozwiązań kolorystycznych, różnorodne kształty, kolorowe obrazy i kontury.

Atrakcyjnie i żartobliwie wyglądają asymetryczne opcje w postaci fali, półkola i modułowych wielokolorowych przekrojów. Mechanizm przesuwny zwiększa funkcjonalność modelu. Duże kanapy książkowe mają prosty system transformacji, nawet dziecko może je rozłożyć. Meble dziecięce wyróżniają się jaśniejszą tapicerką, ozdobione kolorowymi guzikami, kolorowymi poduszkami, stylowymi nadrukami, soczystymi paskami.

 детские диваны

Duże sofy - doskonałe rozwiązanie do aranżacji wnętrz. Są wygodne wygodne i podkreślają godność właścicieli domu. Meble można umieścić na środku pokoju przed telewizorem, w otoczeniu stolików, składanych półek, użyć przestronnej kanciastej lub estetycznie pięknej wersji półokrągłej. Rozmiar, kształt i kolor to główne kryteria, które są brane pod uwagę przy wyborze. Dobrze dobrana duża sofa jest zawsze ozdobą wnętrza, sprawi, że pomieszczenie to będzie przytulnym miejscem wypoczynku, stanie się jasnym akcentem na tle całego projektu.