Nazwa "akordeon" kojarzona jest z ludźmi zwykle z dużym instrumentem muzycznym, oryginalną harmonijką, zdolną do tworzenia uroczych dźwięków. Ale nowoczesne meble mogą zostać tak przekształcone podczas transformacji, że są coraz częściej porównywane z najbardziej niezwykłymi rzeczami. Fakt, że rozkładane sofy z mechanizmem "akordeonu" podczas składania jest bardzo podobny do złożonego futra tego instrumentu, co było powodem tak niezwykłej nazwy. Jak inaczej różnią się one od zwykłych mebli, co może spowodować taki wzrost popytu i zainteresowania konsumentów?

Jakie są dobre sofy akordeonowe?

Ten rodzaj mebli ma kilka różnic. Ma bardzo kompaktowe wymiary, ale można go złożyć tak, aby tworzył pełnowartościowy podkład. Dlatego może być zainstalowany zarówno w małych pokojach, jak iw przestronnych pokoje dzienne . Drugą dużą zaletą sofy, która ma mechanizm składający typu "akordeon", jest niezawodny i łatwy w użyciu mechanizm transformacji. Rozwiń ten produkt lub odbierz go, każda dziewczyna lub nastolatek jest w stanie.

Co składa się na prostą sofę z mechanizmem akordeonowym?

Model standardowy składa się z trzech głównych części - szerokiego i wygodnego siedziska, w którym można usiąść do oglądania telewizji lub przyjmowania gości, a także miękkiego oparcia, uformowanego w stanie złożonym z dwóch pozostałych elementów. Kształt i materiał podłokietników zależy od wyobraźni producenta i wybranego stylu. Klasyczny model ma długość dwóch metrów w rozłożonej formie, co zwykle wystarcza zwykłemu klientowi wysokiego wzrostu.

Sofa -Acordion ma dość dobrą siłę, faktem jest, że używa metalowej ramy. Grubościenna rura, która jest jego podstawą, może mieć dowolny kształt i długość, dlatego ten produkt może mieć zupełnie inne rozmiary. Ponadto wszystkie wysokiej jakości modele są wyposażone w drewniane poprzeczne listwy ortopedyczne, co daje możliwość wygodnego odprężenia się na takiej kanapie. Większość projektantów produktów zapewnia wygodne szuflady, w których można złożyć ubrania, różne rzeczy, a jednocześnie zaoszczędzić trochę miejsca w szafkach nocnych lub komodzie.

Sofy z mechanizmem akordeonu we wnętrzu

Niemal wszystkie modele tego typu mebli wyposażone są w ozdobny zagłówek. Może być wykonany z różnych materiałów, ma dowolny kształt nadany przez projektantów. Ale ten szczegół pozwala na zainstalowanie twojego produktu w dowolnym miejscu w pokoju, a gospodyni nie musi obawiać się, że jej poduszka będzie stale spadać na podłogę. Jeśli przesuniesz akordeon sofy do ściany, zagłówek ochroni delikatny materiał dekoracyjny na tapecie przed wymazaniem.

Jeśli dekorujesz swoje wnętrze w stylu klasycznym, to tutaj są odpowiednie meble, które mają elementy wykonane z naturalnego drewna, na przykład z litego buku. Robią podłokietniki i panel przedni, rzeźbione dekoracje na tylnej ścianie. Oprócz tego, że te elementy będą trwałe i bardzo trwałe, wyglądają pięknie i stylowo, tworząc przytulną atmosferę w domu.

Sofy narożne z akordeonem

Wszelkie meble narożne, niezależnie od rodzaju mechanizmu transformacji, są bardziej funkcjonalne niż zwykłe sofy. Śpioch w takich modelach może znajdować się zarówno wzdłuż, jak i w poprzek, chociaż wiele okazów ma możliwość zmiany kąta sofy. W komplecie z takimi meblami znajdują się stylowe poduszki, barek lub stoliki kawowe, dodatkowe półki, które dodatkowo zwiększają komfort tych, którzy decydują się na zakup takiego interesującego zakupu.

Sofy z mechanizmem harmonijkowym1Sofy z mechanizmem harmonijkowym2Sofy z mechanizmem akordeonowym3
Sofy z mechanizmem akordeonowym4Sofy z mechanizmem akordeonowym5Sofy z mechanizmem harmonijkowym6
Sofy z mechanizmem akordeonowym7Sofy z mechanizmem akordeonowym8Sofy z mechanizmem harmonijkowym9