Wiele już napisaliśmy o różnych metodach i materiałach używanych do izolacji ścian. W tym przypadku rozważymy inny przykład obróbki elewacji, który pomaga utrzymać ciepło w domu - jest to izolacja fasad. ciepły tynk .

Ciepły tynk to mieszanka otrzymywana przez połączenie wspólnego roztworu, piasku perlitowego, keramzytu, spienionego polistyrenu i pumeksu.

Zalety i wady ciepłego tynku elewacyjnego

Doświadczeni eksperci określają następujące pozytywne aspekty zastosowania ciepłego tynku do izolacji termicznej fasad:

 1. Szybkość aplikacji . Jeden tynkarz może nakładać do 120-180 m² dziennie, co znacznie upraszcza i zwiększa szybkość pracy.
 2. Możliwość zastosowania bez siatki wzmacniającej . W obliczu ciepłej elewacji tynk można wykonać bez specjalnych przygotowań (wyrównywanie ścian, mocowanie rusztów), za wyjątkiem narożników i miejsc, w których występują pęknięcia.
 3. Ma dobrą przyczepność . Innymi słowy, ciepły tynk elewacyjny dobrze się układa i przywiera do wszelkich materiałów, z których wykonane są ściany lub z którymi wykonane są ściany.
 4. Brak metalowych ogniw . Ocieplenie elewacji za pomocą ciepłego tynku eliminuje obecność dodatkowych zimnych przewodów.
 5. Niemożliwość rozmnażania szkodników . Ściana potraktowana ciepłym tynkiem jest dość trudna do uszkodzenia, nawet tak specjalistom jak szczur lub mysz . Dlatego przy takiej zewnętrznej licu ścian absolutnie nie trzeba obawiać się, że zostaną w nich wprowadzone gryzonie.

Oprócz powyższych zalet, sposób ocieplania elewacji za pomocą ciepłego tynku ma również swoje wady:

 1. Konieczność zastosowania lakieru nawierzchniowego . Faktem jest, że ciepły tynk nie jest taki, a po wykonaniu procedury izolacji za jego pomocą fasadę należy pokryć podkładem i tynkiem wykończeniowym.
 2. Gruba warstwa izolacji . Jeśli zastosujemy ciepły tynk zgodnie ze wszystkimi wymaganiami, to przy pomocy obliczeń światła będziemy mogli zauważyć, że grubość powłoki będzie 1,5, a nawet 2 razy większa niż przy użyciu pianki lub wełny. Co to nam mówi? Ciepłe sztukaterie do elewacji1 I mówi, że ładunek na ścianie jest 2 razy większy, więc pod ścianą, która będzie zastosowana ciepły tynk powinien być solidnym fundamentem.

Na podstawie powyższych faktów możemy polecić następujące obszary zastosowania ciepłego tynku elewacyjnego:

 1. Zwalczanie luk, które pojawiają się w ścianie domu.
 2. Dodatkowa izolacja ścian od wewnątrz, aby uniknąć dodatkowych kosztów wykończenia wykończenia materiału zewnętrznego.
 3. Cokół ocieplający.
 4. Wykończenie stoków okien i drzwi.