Eklektyczny - rodzaj winegretu w designie. W jednym pokoju klasyczne stare meble mogą współistnieć z minimalizmem, a nawet futuryzmem. Kolory i faktury również stanowią mieszaninę zamieszania, ponieważ styl eklektyzmu we wnętrzu nie dba o kombinacje.

Oczywiście, na ogół wszystkie elementy wystroju muszą wyglądać organicznie, bez względu na wszystko. Eklektyzm jest zatem bardzo indywidualnym i twórczym projektem, który jednak jest dość skomplikowany w wykonaniu. Jednak nie powinieneś się go bać. W końcu, tworząc wnętrze, ryzyko jest szlachetnym biznesem, a nieoczekiwane wyniki mogą miło zaskoczyć.

A więc, jakie wskazówki powinny zostać użyte podczas tworzenia eklektycznego stylu we wnętrzu.

Punkty ostrości

Wybierz dla siebie trzy elementy w wystroju, na którym wszystko będzie się trzymać. W tak lekko chaotycznym projekcie łatwo dać upust fantazjom i ostatecznie znaleźć się w całkowitym chaosie. Interesuje nas także styl i elegancja.

Jednym z tych elementów powinien być kolor. Jaki kolor zależy od preferencji smakowych. Eklektyczny - zarówno architektoniczny, jak i wnętrza - nie dostrzega ograniczeń w kolorach. Warto zacząć od wyboru farby ściennej lub koloru i wzoru tapety. To znacznie ułatwi wybór mebli i akcesoriów, stanie się punktem odniesienia w tym pełnym unikalnych szczegółów chaosu projektanta.

Pozostałe dwa elementy mogą być niczym: wazonem, zabytkowym stołem, a nawet dziełem sztuki. Jedynym ograniczeniem w tym przypadku jest twoja wyobraźnia. Po prostu wybierz to, co mówi Ci serce lub co sprawia, że ​​się uśmiechasz. Podążaj za swoimi instynktami, ponieważ eklektyzm we wnętrzu został wymyślony, aby stworzyć źródła inspiracji.

Drugi i trzeci klucz nie muszą być tego samego koloru co pierwsze, ale pożądane jest, aby były w jakiś sposób połączone - z kolorem lub stylem, a może z okresem, do którego się odnoszą.

Wystrój przedmiotów

Teraz pozostaje wybrać wystrój i meble zgodnie z podstawowymi elementami. Poszukaj podobieństw w stylu, kolorze, fakturze i wzorze. Zawsze utrzymuj punkty skupienia w pamięci (a nawet lepiej, trzymaj je w rękach). Pomimo, że eklektyzm zapewnia niekompatybilność we wnętrzu, odniesienie do podstawowych elementów przyniesie czysty rezultat, ze smakiem i elegancją.

Im więcej podobieństw między nowymi akcesoriami i punktami skupienia, tym więcej należy ich podjąć. Na przykład, jeśli głównym elementem jest cytrynowa lampa podłogowa, a w jednym ze sklepów zobaczyłeś poduszki w tym właśnie odcieniu, kup kilkanaście takich poduszek, aby wzmocnić efekt. Z drugiej strony, jeśli kupisz coś w kontrastującym kolorze, bądź wybredny i zabierz jeden po drugim. Więc zdecydowanie możesz uniknąć uczucia obsesji i złego smaku.

Dzieła sztuki

Sztuka - jedno z najprostszych narzędzi do osiągnięcia eklektyzmu we wnętrzu. Pokój będzie wyglądał o wiele bardziej zindywidualizowany, jeśli ozdobisz go stojakami ze zdjęciami lub rysunkami dzieci, udekorowanymi piękną ramą. Najważniejsze, aby stworzyć kontrast z ich dzieł sztuki. Na przykład, jeśli pozostaniesz na zdjęciach, wydrukuj kilka w kolorze, trochę w sepii, a resztę w czerni i bieli i utwórz dla nich ramki w różnych stylach.

W tym przypadku istnieje niepowtarzalna okazja, aby wyrazić siebie, swoje Ja, to nie jest zimny modernistyczny styl lub znudzony klasyk, ale coś zupełnie wyjątkowego, pochodzącego z głębi twojej wyobraźni. Zobacz zdjęcia eklektyzmu we wnętrzu i wymieszaj swoje ulubione pomysły z własnymi, ponieważ gdy istnieje taka możliwość eksperymentowania z projektem.

projekt eklektyzmueklektyczny styl we wnętrzueklektyczny styl architektoniczny
eklektyzm na zdjęciu wnętrzaeklektyzm we wnętrzu foto1eklektyzm we wnętrzu foto2
eklektyzm we wnętrzu foto3eklektyzm we wnętrzu foto4eklektyczny projekt