Kapusta z brokułów dla pary bardzo często można znaleźć w przepisach i zaleceniach dotyczących zdrowego odżywiania. I wcale nie jest to zaskakujące, jeśli przypomnimy sobie, że brokuły są najbardziej przydatne spośród wszystkich rodzajów kapusty, a gotowanie na parze jest tylko nieznacznie gorszej jakości niż w przypadku surowego włókna. Brokuły są pełne witaminy C i przeciwutleniaczy, żelaza i białek, a szczególnie ważne jest włączenie ich do diety dzieci. Niestety, nasze dzieci rzadko mają szczególną miłość do brokułów, więc wiele matek próbuje ukryć niekochany produkt pod grubą warstwą roztopionego sera, w zapiekankach lub w zupkach.

Jak gotować brokuły na parze?

Składniki:

  • brokuły - 1 kg;
  • cytryna - 1 sztuka;
  • czosnek - 2 zęby;
  • oliwa z oliwek - 3 łyżki. łyżki;
  • papryka (ziemia) - 1 szczypta;
  • sól - do smaku.

Przygotowanie

Umyj główkę brokuła dokładnie pod zimną bieżącą wodą i podziel ją na kwiatostany ostrym nożem. Rozstawiamy je na górnym poziomie podwójnego kotła i włączamy na 10 minut.

Jeśli nie jesteś szczęśliwym posiadaczem tej kuchenki, użyj zwykłej doniczki i durszlaka. Aby to zrobić, wlać do rondla jedną trzecią wody i doprowadzić do wrzenia. Ograniamy ogień do minimum, instalujemy durszlak i kładziemy brokuły. Gotowanie pod zamkniętą pokrywką zaledwie 7 minut.

A w międzyczasie będziemy zaangażowani w tankowanie. Na patelni rozgrzewamy oliwę i wyciskamy czosnek przez prasę. Wymieszaj i dodaj startą skórkę na drobnej tarce. Smaż, mieszając, tylko pół minuty i zdejmij z ognia. Dodaj sok z cytryny, sól i paprykę. Wlać kapustę na czas za pomocą tego sosu - zdrowe i pikantne danie z boku mięsa lub ryb jest gotowe! Jest również bardzo smaczny, jeśli posypiemy gorącym brokułem tartym parmezanem.

Jak gotować brokuły w multicookerze?

Składniki:

  • Brokuły - 0,5 kg.

Przygotowanie

przepisy na brokuły na parze

Rozgryźmy to, jak gotować brokuły . Najpierw demontujemy go na kwiatostanach i dobrze spłukujemy. Wlać pół litra wrzącej wody do miski multicookera, będzie szybciej. I włącz tryb "gotowania na parze". Ile gotować brokuły dla pary zależy od jej przyszłego wykorzystania. Jeśli to kapusta na sałatkę, wystarczy 5 minut. Ale do przygotowania zupy kremowej potrzebne są bardziej miękkie brokuły. Dlatego ustaw 12 minut. Gdy tylko woda w powolnym piekarniku zacznie się gotować, włóż do miski kosz do gotowania na parze z kapustą i zamknij pokrywkę. Rozpocznie się odliczanie. Czekamy na sygnał dźwiękowy, który powiadomi Cię o gotowości.