Jagody - najlepsze przygotowanie na zimę, szczególnie jeśli ty lub członkowie Twojej rodziny często cierpicie na przeziębienia na mrozie. Naturalny zestaw witaminowy z sokiem z jagód jest czymś więcej niż zastąpienie zakupionych kompleksów multiwitaminowych. Między innymi jagody są nie tylko przydatne, ale niezwykle smaczne. Kilka łyżek puste borówki przyjdzie we właściwym czasie na filiżankę wieczornej herbaty.

Przepis na jagodę w swoim własnym soku

Najprostszy i podstawowy przepis na zbieranie jagód w ich własnym soku nie będzie wymagał jednego grama cukru. Gotowanie za pomocą tego przepisu jest bardzo proste, a wynik jest mile zaskoczony.

Co więcej, ta metoda pozwala zmaksymalizować korzyści z jagód borówki. Jedynym warunkiem będzie stosowanie całych, zdrowych i niezepsutych jagód.

Tak więc zaczynamy od płukania i dokładnego suszenia wszystkich dostępnych jagód. Następnie przejdź do gotowania. Jeśli masz zamiar przygotować dużą ilość jagód w swoim własnym soku na zimę, umyj i osusz puszki do konserw. W przypadku jednorazowej kęs wystarczy mały, czysty słoik, a pozostałe jagody powinny być ugotowane w rondlu.

Jeśli gotujesz w słoikach, umieść je w łaźni wodnej, włóż rondel do ognia. Wlać jagody do pojemnika, ale nie wszystkie naraz, ponieważ wylejemy świeże jagody, gdy sok zostanie wyekstrahowany z tego, który jest już poddawany obróbce cieplnej. Po ustabilizowaniu się pierwszej partii jagód wylewamy nowe i powtarzamy od nowa aż do wypełnienia brzegów lub zakończenia jagód. Następnie pozostaje tylko toczyć słoje sterylnymi pokrywkami, pozostawić je do przechowywania i użyć w razie potrzeby.

Jagody w swoim własnym soku na zimę

Schemat przygotowania borówki dla tej metody jest podobny do poprzedniego, ale tym razem podczas gotowania jagód dodamy cukier i jednocześnie sterylizujemy powieki.

Banki dokładnie myje się, suszy i umieszcza w łaźni wodnej. Jagody są również moje i suche. Posyp jagody w słoikach w wannie, a na górze każdego miejsca około łyżki cukru. Pokrywamy brzegi pokrywkami, ale nie zwijamy ich i zostawiamy jagody do czasu, aż osiądą i zostaną pokryte własnym sokiem. Następnie wlać świeże jagody, tak jak to zrobiliśmy w poprzednim przepisie, i ponownie przykryć pokrywką. Po napełnieniu słoika sokiem, zwijamy powieki i zostawiamy je w chłodnym miejscu do przechowywania.

Zbiór jagód w ich własnym soku

Można przygotować borówki w bardziej konwencjonalny i oczywisty sposób: dzięki wstępnemu oczyszczeniu. Tak więc, umyte, wysuszone i oczyszczone z łodygi jagód w drewnianej beczce, zbierać jagody w ich własnym soku słoik lub emaliowana umywalka, jednym słowem, wszelkie naczynia, które nie reagują z kwasem z soku z jagód. Bierzemy tłuczek lub prasę ziemniaczaną i zaczynamy zagniatać jagody w tłuczonych ziemniakach. Aby uzyskać bardziej jednolity purirovaniya, cukier można dodać do jagód, będzie służyć jako materiał ścierny. Dodając świeże jagody do już zmiażdżonych i stopniowo je wyrabiając otrzymujemy pełną pojemność borówek w naszym własnym soku. Pozostaje do sterylizacji mieszaniny. Aby to zrobić, umieszczamy pojemnik z jagodami na ogniu, wraz z termometrem do gotowania, podgrzej jagody do 90 ° C. Dopóki owoce nie osiągną wymaganej temperatury, kładziemy banki do wysterylizowania. Możesz to zrobić jako para, w piekarniku lub w kuchence mikrofalowej (nie zapomnij o pokrywach!). Wlać ugotowane jagody do własnego soku w sterylnych pojemnikach i zwinąć pokrywki.