Jagody - jagoda jest bardzo przydatna. Ma dużo witaminy C. Ponadto jagoda ma bardzo korzystny wpływ na wzrok. W sezonie należy stosować jagody w jak największym stopniu w czystej postaci, aby wypełnić ciało użytecznymi substancjami. A teraz powiemy ci, jak zamykać jagody na zimę.

Jak zbić jagody na zimę?

Składniki:

 • jagody - 1 kg;
 • cukier - 2 kg.

Przygotowanie

Ostrożnie posortuj jagody, usuwając gałązki i śmieci. Następnie umieść jagody w durszlaku i spłucz. Suszone jagody, pokryte cukrem i zmiażdżone w blenderze. Wypełnioną masę napełnić suchymi, czystymi puszkami, nałożyć kolejną warstwę cukru i zamknąć pojemniki plastikowymi pokrywkami. Jagody na zimę bez gotowania należy przechowywać w zimnym miejscu - w lodówce lub piwnicy.

Jak gotować jagody na zimę w swoim własnym soku?

Składniki:

 • jagoda.

Przygotowanie

Słoje i wieczka jagodowe sterylizowane. Borówka posortowana według liści i gruzu. Następnie umyj jagody durszlakiem. Rozsypujemy przygotowane jagody na banki i pokrywamy pokrowcami. Umieść słoiki w garnku z wodą - słoiki powinny znajdować się w wodzie za 2/3. Po powolnym ostygnięciu sterylizuj słoiki przez około 50 minut. Stopniowo jagody zaczną wypuszczać sok i zagotować. Następnie możesz zgłosić świeże jagody. Po upływie określonego czasu jagody zostaną przykryte sokiem, teraz można je zwinąć.

Obróć gotowe słoiki z czarnymi jagodami do góry dnem, osłoń je i pozostaw do całkowitego wystygnięcia. Przed zszywaniem można do każdej słoika dodać 1-2 łyżeczki cukru. Ale nie można również dodawać cukru, jagody w swoim własnym soku będą przechowywane normalnie w temperaturze pokojowej i tak.

Dżem z jagodami na zimę

Składniki:

 • jagody - 2 kg;
 • cukier - 2 kg.

Przygotowanie

Jagody są myte i pozostawione w durszlaku, aby podlać szklankę. Następnie jagody umieszcza się w emaliowanym naczyniu, przykrywa cukrem i delikatnie miesza. Doprowadzamy masę do wrzenia na małym ogniu i gotujemy przez 5 minut, po czym rozprowadzamy dżem z jagód na sterylnych puszkach i zwinąć, obrócić, owinąć i pozostawić do ostygnięcia. Możesz przechowywać to zacięcie nawet w temperaturze pokojowej.

Dżem jagodowy na zimę

Składniki:

 • jagody - 1,5 kg;
 • woda - ¾ szklanka;
 • cukier - 5 szklanek;
 • pektyna - 1 opakowanie.

Przygotowanie

Myjemy jagody i mielimy blenderem, następnie dodajemy cukier, mieszamy i pozwalamy parzyć przez około 10 minut, wlewamy wodę do garnka, podpalamy na małym ogniu i rozcieńczamy pektynę, mieszając. Otrzymaną mieszaninę wlewa się do borówek, miesza przez 3 minuty. W tym czasie cukier musi być całkowicie rozpuszczony.

Przelej dżem w słoikach trochę do góry i pozostaw go na dzień w temperaturze pokojowej. Następnie zamknij słoiki i wyślij do lodówki lub zamrażarki. Dżem może być przechowywany w lodówce przez 3 tygodnie, a w zamrażarce iw ciągu roku będzie miał doskonałą jakość.

Jak zrobić dżem z jagód na zimę?

Składniki:

 • borówki -2 kg;
 • cukier - 1,2 kg.

Przygotowanie

jak zrobić jagody na zimę

Oczyszczamy jagody z gałązek i liści, a następnie płuczemy je w głębokim pojemniku z wodą - zepsute jagody i cały brud wyskoczy. A następnie umyć jagody ponownie pod bieżącą wodą. Trochę wysuszonych przygotowanych jagód, a następnie przechodzimy przez maszynę do mielenia mięsa lub wciskamy drewnianą podkochiwaczem. Powstałą masę rozlewa się w rondelku i gotuje na małym ogniu.

Stopniowo wlewamy cukier, za każdym razem, gdy go mieszamy. Waga zmniejszy się o około 2 razy. Powinno to wynosić około 800 g gotowego dżemu. Gorącą masę układa się na przygotowanych sterylnych słoikach, ostygnie, a dopiero potem zamykamy pokrywkami. Zachowaj dżem w chłodnym miejscu.