Początkowo antrykot na kości jest kawałkiem mięsa na krawędzi kości, odciętym od grubej krawędzi tuszy wołowej (lepiej - młodej). Co może być smaczniejsze niż antrykot wołowy? Oczywiście wszystko zależy od gustów i nawyków żywieniowych, ale najprawdopodobniej odpowiednio ugotowane danie da Ci wyjątkowo pozytywne wrażenia. Jak prawidłowo i smacznie gotować antrykot? Można to zrobić na kilka sposobów.

Jak usmażyć antrykot na patelni?

Składniki:

 • 800 g świeżej miazgi wołowej;
 • trochę oleju roślinnego;
 • sól;
 • pieprz;
 • suche przyprawy;
 • zieloni.

Przygotowanie:

Przetnij miąższ wołowy przez włókna na porcje o długości 1,5-2 cm (nie możemy oddzielić mięsa od kości), lekko pobijemy je młotkiem kulinarnym po obu stronach. Delikatnie dodaj, pieprz i dopraw suchymi przyprawami do smaku. Dobrze rozgrzać olej roślinny na patelni i smażyć antrykoty po obu stronach na średnim ogniu. Skórka musi mieć piękny złoty brązowy odcień. Zmniejsz ciepło do małego i przyrządzaj mięso na czas nie dłuższy niż 12 minut.

Stopień pieczenia antrykotu zależy od osobistych preferencji. W wersji klasycznej mięso smażone jest po obu stronach, ale w środku pozostaje wilgotne. Istnieją jednak 3 klasyczne stopnie palenia, jednak najdłuższy jest najmniej korzystny. Podawaj antrykot ze smażoną cebulą, posiekanymi pierścieniami i ziemniakami, smażonymi lub puree ziemniaczanymi, z zielonym groszkiem, gotowanymi szparagami, młodą zieloną fasolą, brokułami, marynowanymi lub duszonymi z grzybami śmietanowymi (pieczarki, białe). Pamiętaj, aby wlać sok z mięsa, powstały podczas gotowania. Pamiętaj, aby umieścić na talerzu zieleni. Podawać czerwone wino stołowe typu "Cabernet" lub "Merlot".

Antrykot w piekarniku

Możesz zrobić antrykot w piekarniku. Ten sposób gotowania jest bardziej zdrowy.

Składniki:

 • 500-800 g świeżej miazgi wołowej;
 • 150 u twardych serów;
 • pęczek zielonej cebuli;
 • cytryna;
 • kwaśna śmietana;
 • Zieloni;
 • przyprawy;
 • sól.

Przygotowanie:

Mięso kroimy na porcje kawałkami błonnika o grubości centymetra 1,5-2 i lekko uderzamy antrykot młotkiem kucharza. Pieprz, dodaj, dopraw do smaku przyprawami i połóż jedno na drugim w kilku warstwach na talerzu. Każdą warstwę przelewa się sokiem z cytryny. Postawimy antresole na pół godziny w lodówce. Po tym czasie ułóżmy blachę do pieczenia na wysmarowanym olejem roślinnym (lub tłuszczu wieprzowym) i umieśćmy w piekarniku rozgrzanym do temperatury 200-220 ° C. Po 15-20 minutach przekręcimy antresy na drugą stronę i upieczemy kolejne 15 minut. Ser wcierać na tarce. Smarować prawie gotowe entrekoty ze śmietaną (lub masłem), posypać startym serem i ponownie wstawić do piekarnika na minutę lub 4. Wyjąć blachę i szpachelkę, rozprowadzimy przygotowane naczynie na talerze. Po bokach pięknie ułożyć ozdobę, posyp ją drobno posiekaną zieloną cebulką i udekorować ziołami. Możesz ponownie posypać sokiem z cytryny i podawać do stołu. Można oczywiście zrobić trochę inaczej: najpierw lekko podsmażyć antrykoty na patelni, a następnie przyrządzić w piekarniku - w tym przypadku będzie piękna skorupa, ale pierwsza metoda jest bardziej zdrowa. antrykot wołowy

Antrykot w folii

Możesz zrobić entrecote w folii. Ta metoda jest również całkiem dobra, mięso stanie się soczyste, to tylko smażona skorupa nie będzie działać (co nie jest złe, tak użyteczne). W celu przygotowania antrykotów w folii mięso przygotowuje się w taki sam sposób, jak w przypadku smażenia na patelni lub otwartego pieczenia w piekarniku. Każdy kawałek jest owinięty w folię osobno. Folię przed zapakowaniem zabezpieczyć tłuszczem roślinnym lub tłuszczem wieprzowym, położyć torby na blasze do pieczenia i piec przez 40-50 minut.