Dla tych, którzy wolą uszczęśliwić swoje dziecko tylko z domowym jedzeniem uzupełniającym, powiemy Ci, jak zrobić w domu tłuczone ziemniaki.

Przecier owocowy dla dzieci

Najczęściej jabłka i gruszki są używane do przygotowania przecieru dziecięcego ze względu na ich niskie właściwości alergizujące. Taką przynętę owocową można podawać dzieciom, począwszy od 4-6 miesięcy. Ale nie zapominaj, że jak każdy inny produkt, nowe owoce powinny być wprowadzane do diety dziecka stopniowo, w małych porcjach, zaczynając od pół łyżeczki.

Aby przygotować tłuczone ziemniaki z jabłek lub gruszek, myjemy dokładnie owoce, usuwamy skórkę, łodygę i sadzeniak, kroimy na małe plasterki i kładziemy w emaliowanych naczyniach. Wlać odrobinę oczyszczonej wody i odświeżyć owoce na ogień o niskiej intensywności przez piętnaście minut. Następnie uderzamy masę blenderem, aż zostanie dokładnie rozgnieciony widelcem lub tacerem.

Opcjonalnie możesz przygotować owoc dla pary, a następnie zmielić je do stanu puree ziemniaczanego, aby był jeszcze bardziej przydatny.

Dziecinne przeciery warzywne

Puree warzywne, choć gorsze od owoców do smaku, ale o wiele łatwiej przyswajają ciało dziecka i rzadziej powodują niepożądane konsekwencje dla niego. Dlatego musisz zacząć z niego czerpać. Idealne warzywa do tego celu to cukinia i kalafior lub brokuły. Później możesz spróbować wejść do dyni, ziemniaków i zielonego groszku.

Przecier warzywny jest przygotowywany w taki sam sposób, jak owoce. Możesz odświeżyć, jeśli to konieczne, obrane i rozdrobnione warzywa w niewielkiej ilości wody lub ugotować je w parach, a następnie przekłuć blenderem lub przetrzeć przez sito, aby zrobić zacieru. Jeśli używasz zakupionych surowych warzyw jako surowca, powinny one być moczone w zimnej wodzie przez kilka godzin. W przypadku ziemniaka jest to wymagane dwanaście godzin, a do pozostałych warzyw wystarcza na dwie godziny.

W puree warzywnym można dodać odrobinę masła, ale tylko wtedy, gdy pozwala to na wiek dziecka i jesteś pewien, że twoje dziecko jest dobrze tolerowane przez ten produkt.

Dziecko puree z mięsa w domu - przepis

Składniki:

  • indyk (filet) - 100 g;
  • małe marchewki - 1 szt .;
  • puree z mięsa dla dzieci
  • mleko - 75 ml;
  • masło (jeśli to możliwe) - 5 g;
  • sól (w miarę możliwości).

Przygotowanie

Mięso z indyka i marchew gotowane są w różnych emaliowanych pojemnikach, aż będą gotowe i miękkie. Dla indyka zajmie to około czterdziestu minut do jednej godziny, a marchewka będzie trzydzieści minut. Następnie szlifujemy blender produktów, dodając gotowane mleko . Jeśli dziecko jest starsze, możesz dodać trochę soli i masła.