Oczywiście wszyscy mówią o tym, jak zrobić cukier z domu: wydaje się, że nie ma nic trudnego do stopienia cukru w ​​rondlu! Ale w przygotowaniu domowych cukierków są małe, ale bardzo ważne tajemnice. Mogą Cię uratować przed "przyklejeniem" syropu do naczyń, spaleniem i krystalizacją cukru. Przyjrzyjmy się bliżej, jak zrobić cukier cukrowy z domu.

Przepis na cukier na lizaki

Składniki:

  • cukier-1 kubek;
  • woda - 1/3 szklanki;
  • ocet - ½ łyżeczki.

Gotowanie

Umieść cukier w małym rondlu, wlej do niego wodę i ocet i ustaw na małym ogniu. Czekamy, aż cukier całkowicie się rozpuści i będzie stale mieszał, aby zapobiec jego spaleniu. Musisz sprowadzić się do przezroczystości i złotego koloru, ale ważne jest również, aby nie strawić. Ciemniejszy karmel jaśniejsza gorycz i płonący smak będą odczuwane.

Dodaj ocet (możesz jabłko lub winogrono), a do aromatyzowania możesz skropić trochę esencji. Wstępnie formujemy formy olejem roślinnym, wlewamy w niego syrop i kijamy (można użyć wykałaczek lub szaszłyków do kebabów). Jak tylko karmel zamarza, domowe cukierki są gotowe!

Pod koniec gotowania nie zapomnij napełnić naczyń wodą, w przeciwnym razie musisz spędzić dużo czasu, aby pozbyć się zamrożonego karmelu.

Sugar Cock

Składniki:

Gotowanie

Postaw rondel na małym ogniu, wlej cukier, wlej ocet i sok. Sok będzie potrzebował tak dużo, aby zmoczyć i pokryć cały cukier. Nie bój się, jeśli nie obliczysz i nalej trochę więcej soku niż to konieczne. Wpłynie to tylko na czas gotowania, nadmiar wody wygotuje się, a smak i zapach pozostaną w karmelu.

Podgrzać cukier do stanu ciekłego. Gdy cukier całkowicie się rozpuści, zagotuj go na małym ogniu. Karmel jest gotowy, jak tylko kropla, natychmiast zamarzł po wypuszczeniu do wody.

Wlać do foremek wstępnie natłuszczonych i włożyć patyki.

Ale możesz pokazać trochę wyobraźni i zadowolić rodzinę oryginalnymi postaciami. Aby to zrobić, szerokie i płaskie naczynia (na przykład odwrócony arkusz do pieczenia) wysmaruj obficie olejem i wylej łyżką domowe cukrowe cukierki rysunek: gwiazda, kwiat, słońce itp. itp. Na środku figury wkładamy patyk i jeszcze raz pokrywamy go karmelem. Gdy nasza praca ostygnie, ostrożnie za pomocą cienkiego noża, usuń ją z tacy.

Nauczyłeś się więc, jak wyciskać kurczaka z cukru w ​​puszkach, a także jak robić owocowe i kręcone cukrowe placówki przy minimalnym nakładzie czasu i zapasach w kuchni. Teraz możesz delektować się słodyczami, zarówno dziećmi, jak i dorosłymi, ponieważ one również uwielbiają lizaki. W przyszłości, dobrą praktyką, nauczysz się gotować w domowych cockerelach i innych niezwykłych postaciach.