Baby puree z jabłek jest lepsze i bardziej użyteczne, bez wątpienia, świeże. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że prawdziwe domowe, nieprzetworzone jabłka prawdopodobnie nie będą trwać do wiosny, wskazane jest, aby zbierać świeże przeciery owocowe na zimę. Ponadto wygodne jest posiadanie cenionych słoików, jak to mówią, na wypadek, gdyby nie było czasu i okazji do zrobienia świeżego jabłka przynęta .

Jak zrobić baby applesauce na zimę bez cukru dla niemowląt?

Składniki:

  • jabłka słodkie zielone odmiany - 2 kg;
  • woda oczyszczona - 80 ml.

Gotowanie

Aby przygotować tłuczone ziemniaki, lepiej jest wziąć ze swojego ogrodu świeże słodkie jabłka z zielonymi i żółtymi odmianami lub zakupić je na rynku od zaufanego sprzedawcy. Zalecamy, aby w tym przypadku odrzucić w sklepie owoce nieznanego pochodzenia, ponieważ mogą one zawierać azotany lub inne szkodliwe pierwiastki, a takie jabłka mogą być przetwarzane za pomocą mieszanin chemicznych w celu długotrwałego ich przechowywania.

Natychmiast przed przygotowaniem puree z jabłek spłucz pod bieżącą wodą, po czym pociąć na pół i wyekstrahować serca nasionami. Pokrój połówki w plastry lub dowolne plastry, włóż je do emaliowanego rondla, dodaj wodę i wstaw do kuchenki na umiarkowanym ogniu. W tym samym czasie skórki nie mogą być czyszczone. Ogrzamy masę jabłkową do wrzenia i gotujemy przez około piętnaście minut przy okazjonalnym mieszaniu. Następnie schłódź zawartość rondla, zmieszaj przez sitko, oddzielając skórki i obracając plastry gotowanych jabłek w tłuczone ziemniaki.

Wlej tłuczone ziemniaki na patelnię, zagotuj ją i gotuj z ciągłym mieszaniem przez około trzy minuty. Natychmiast ułóż puree w sterylnych i suchych szklanych słoikach, zakorkuj pokrywki na pięć minut i powoli ochłodź pod ciepłym kocem lub kocem. Po schłodzeniu musisz przenieść słoiki z tłuczonymi ziemniakami na półkę lodówki.

Od puree w tym przypadku przygotowywaliśmy się do dziecka, cukier nie został dodany. W przypadku starszych dzieci kęs może być słodzony cukrem według smaku po przetarciu masy jabłkowej przez sito.

Przepis na puree z jabłek i dyni na zimę dla dzieci

Składniki:

  • jabłka słodkie zielone odmiany - 1 kg;
  • cukier dyniowy - 1 kg.

Gotowanie

Jak wiadomo, dynia nie jest mniej przydatna niż jabłka, aw pewnym stopniu nawet bardziej preferowana. Pediatrzy zalecają podawanie paszy jabłkowej po dyni, ponieważ ten ostatni jest łatwiej wchłaniany przez organizm dziecka i mniej agresywny w stosunku do żołądka.

Zalecamy przygotować dla dziecka przecier z jabłek i dyń w równych proporcjach. W przypadku niemowląt lepiej jest bez cukru i innych dodatków, aw innym przypadku można dodać cukier, a nawet cynamon lub inne przyprawy do swojego gustu i wyboru.

Przygotuj miąższ z dyni i jabłek, oczyszczając owoce ze skórki i odsuwając nasiona. Tym razem użyjemy parowca do złagodzenia składników. Połóż plastry na stojaku z drutu i gotuj na parze, aż będą miękkie. Następnie przeskocz je przez sito lub uderz przez blender, wrzuć tłuczone ziemniaki do rondla i zagotuj. Na tym etapie można w miarę możliwości wprowadzić cukier i pikantne dodatki. Gotuj puree z ziemniaków przez kilka minut, rozłóż je wcześniej przygotowane i sterylne słoiki , hermetycznie zamknięte i przechowywane po schłodzeniu w lodówce.

Przecier jabłkowo-bananowy dla dzieci na zimę

Składniki:

  • jabłka słodkie zielone odmiany - 1 kg;
  • banany średniej wielkości - 4 szt.

Gotowanie

Najpierw płuczemy jabłka pod chłodną, ​​bieżącą wodą, przecinamy je na pół, wycinamy strąki nasion i owijamy je folią. Układamy połówki w folię na blasze do pieczenia i wysyłamy do pieczenia w rozgrzanym do 190 stopni piekarniku przez dwadzieścia minut. Następnie należy ostudzić jabłka, oddzielić miazgę od skóry, wymieszać ją z obranymi i zmiażdżonymi bananami, uderzyć blenderem i umieścić w rondlu na kuchence. Po ugotowaniu gotuj puree ziemniaczane przez kilka minut, a następnie połóż je w wysterylizowanych słoikach, korek sterylnymi nakrętkami i po schłodzeniu umieść je do przechowywania na półce lodówki.