Do chwili obecnej prawie wszyscy pediatrzy na świecie zgadzają się z opinią, że czas, w którym lepiej jest wprowadzić pierwszą komplementarną żywność, pojawia się nie wcześniej niż sześć miesięcy dla dzieci karmiących piersią i pięć i pół miesiąca dla sztucznych robotników. Ale wprowadzenie nowego do jedzenia dziecka nie oznacza siedzenia przy stole i wkładania talerza z obiadem, przynęta nie toleruje pośpiechu, a tym bardziej eksperymentowania. Rzućmy okiem na to, jak prawidłowo karmić jedzenie bez szkody dla okruchów.

Jak wprowadzić żywność dla niemowląt?

Na początek upewnij się, że okruchy są gotowe na ten pierwszy "dorosły krok" - z reguły dzieci w wieku sześciu miesięcy zaczynają się zastanawiać, co ich rodzice jedzą i proszą o próbę. To jest pierwszy sygnał, że dziecko jest gotowe na prikorma. Zanim dodasz żywność roślinną, skonsultuj się ze swoim pediatrą. Powie Ci, od czego zacząć, jeśli planowane szczepienie jest w linii (ważne jest to, nie powinieneś zaczynać karmienia przed szczepieniem), podaj sekwencję, w której powinieneś podać karmienie w twoim przypadku (w zależności od częstotliwości stolca i reakcji na spożywane różne pokarmy matka podczas karmienia piersią).

Wprowadzamy suplementy: co, kiedy i ile?

Z reguły lekarze zalecają rozpoczęcie od warzyw sezonowych. Wprowadzenie nowego suplementu jest lepsze rano, łatwiej będzie kontrolować reakcję organizmu. Nie oznacza to, że zamiast niemowlęcia wkłada się danie z puree przed dziecko. Zacznij od pół łyżeczki, a następnie dokończ karmienie mlekiem, za każdy produkt, który musisz podać tydzień lub dwa, stopniowo zastępując jedno karmienie. Musisz być przygotowany na następujące rzeczy: kiedy wprowadzamy uzupełniające się produkty spożywcze, bez względu na to, ile wysiłku włożysz i co gotujesz, najprawdopodobniej pierwsza porcja miękiszu zostanie po prostu wypluwana. Jest to normalna reakcja, dalsze wprowadzanie warzyw, stopniowo przyzwyczajają się kubki smakowe, a dziecko z chęcią je zjadane. Zastanów się nad najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi czasu i rodzaju przynęty, które należy wprowadzić:

  • Jak wprowadzić mięso do paszy? Przedstaw niemowlęciu z mięsem nie jest wart wcześniej niż 7-8 miesięcy. Lepiej jest, gdy pierwsze danie przygotowywane jest z cielęciny lub królika, a następnie stopniowo wprowadzać wieprzowinę i kurczaka. Należy usunąć cały tłuszcz, gotować zupy na drugim bulionie, dokładnie zmielić wszystko w blenderze lub maszynce do mięsa. Zacznij od jednej czwartej łyżeczki, stopniowo zwiększając stawkę w ciągu dwóch tygodni. Do jednego roku dziecko potrzebuje 30 gramów mięsa dziennie. Zanim wrzucisz mięso do paszy, obserwuj, że miękisz je najchętniej z warzyw, stopniowo dodawaj do tych warzyw cielęcinę lub królika, w czystej postaci dziecko nie "rozpoznaje" mięsa.
  • Jak wprowadzić jajko do kanału? W przynęcie do roku wstrzykiwany jest żółtko, białko można podać po roku. Jajko ugotować na twardo i dać oczyszczone żółtko zmieszane z mlekiem lub mieszanką. Rozpocznij nie wcześniej niż 8 miesięcy z jedną czwartą łyżeczki. 2-3 razy w tygodniu wystarczy.
  • Kiedy wchodzić w ryby prikorm? Dla dziecka karmionego piersią, znajomość ryb powinna nastąpić nie wcześniej niż 10-11 miesięcy, produkt ten może powodować alergie. Zanim wprowadzisz nową rybę do przynęty, upewnij się, że okruchy "poradziły sobie" ze wszystkim, co oferuje wcześniej. Wybierz niskotłuszczowe odmiany, gotuj dla pary (jest to o wiele bardziej przydatne) lub piecz w folii. Schemat jest taki sam: uzależniający tydzień i drugi początek od pół łyżeczki.
как вводить прикорм малышу

Jak wprowadzić pierwszy kanał?

Zastanów się jednak bardziej szczegółowo nad regułami wprowadzania danych:

  • dla każdego produktu, podać od 7 do 10 dni;
  • Nie umieszczaj jednocześnie dwóch produktów w karmie, więc nie możesz ustalić, który produkt jest uczulony;
  • kiedy zaczynasz wprowadzać pierwszą przynętę, rób to rano, aby łatwiej było śledzić reakcję ciała;
  • Przed wejściem do pierwszej przynęty należy skonsultować się z pediatrą, nie wszystkie pasują do tych samych produktów;
  • pośpiech w tej sprawie jest nie tylko zbędny, ale jest niebezpieczny dla dziecka.