Awokado nie jest bynajmniej najczęstszym produktem na naszym stole, ale w ostatnich latach zainteresowanie nim wzrasta i rośnie. Pomimo faktu, że nasza świadomość odnosi się do niego jako warzywo, a następnie owoc, w rzeczywistości jest to jagoda rosnąca na tym samym drzewie. Niezwykły smak awokado pozwala na szeroki wachlarz dań - od sałatek, sushi, przekąsek po gorące dania. Najbardziej przyjemne jest to, że ten owoc jest w stanie wpływać na metabolizm, przyspieszając go, a tym samym pośrednio wspiera utratę wagi. Ale co najważniejsze - zawiera naturalny spalacz tłuszczu, który sprawi, że Twoja dieta będzie szczególnie skuteczna.

Utrata masy ciała z awokado

Główną zaletą awokado dla utraty wagi jest bardzo rzadki i nieoczekiwany czynnik. W badaniu składu tego owocu stwierdzono, że L-karnityna, znana każdemu kulturystom, jest sportowym spalaczem tłuszczu. Substancja ta nie tylko przyspiesza podział tłuszczu podskórnego i jego wydalanie z organizmu, ale także poprawia metabolizm. Jeśli masz dobry metabolizm, łatwo utrzymujesz pożądaną wagę i nie doświadczasz ciągłych skoków.

Ponadto, korzystne właściwości awokado do utraty wagi, zdrowo wpływa na organizm jako całość, ponieważ L-karnityna zwiększa "dobry" cholesterol, co poprawia funkcjonowanie mięśnia sercowego.

Istnieje jednak druga strona medalu: awokado - owoc jest dość bogaty w kalorie, ma 208 kcal. na 100 gramów, z czego 2 gramy białka, 7,4 grama węglowodanów i aż 20 gramów tłuszczu (jest to połowa dziennej normy dla przeciętnej osoby zalecanej przez lekarzy). Nie jest to jednak tłuszcz, który roi się od chipsów i innych fast foodów. W owocach awokado tłuszcze są jednonienasycone i są niezbędne dla organizmu, ponieważ są obdarzone masą użytecznych substancji. Jednak ze względu na wysoką zawartość, choć jednonienasyconych tłuszczów, awokado należy jeść bardzo, bardzo umiarkowanie.

Awokado - do utraty wagi brzucha?

Istnieje opinia, że ​​awokado może pomóc schudnąć szczególnie w żołądku, ponieważ jest bogaty w potas. Jednak potas jest również bogaty w banany i buraki, ale z jakiegoś powodu nie przypisują takich właściwości.

W rzeczywistości lokalne spalanie tłuszczu jest niemożliwe. W zależności od rodzaju twojej budowy ciała, depozyty tłuszczu zostaną rozdzielone i znikną w kolejności nieodłącznie związanej z naturą. Pozbawiając się dodatkowych kilogramów, na pewno pozbędziesz się fałd na brzuchu.

Awokado na odchudzanie: przeciwwskazania

Awokado praktycznie nie ma przeciwwskazań, nie mogą go stosować wyłącznie osoby z alergią na lateks.

Jak stosować awokado do odchudzania?

Wyeliminuj z menu wszystkie potrawy tłuste i mączne, a zamiast tego dodaj do porcji 1/4 - 1/2 dojrzałego owocu awokado. Może być również stosowany jako samodzielna przekąska lub w składzie potraw.

Awokado na odchudzanie: przepisy kulinarne

Tłusty posmak awokado doskonale łączy się z masą produktów, które od dawna są na naszym stole. Oferujemy kilka opcji, jak gotować sałatki z awokado do utraty wagi:

  1. Sałatka z awokado i zieleniną. Pokruszyć ćwiartkę awokado, 1-2 ogórki, kilka rodzajów liści sałaty. Doprawić sokiem z cytryny, solą i pieprzem.
  2. przepisy na odchudzanie avocado
  3. Sałatka "serdeczna". Zagnieść ćwiartkę awokado, 100-150 gr. solony lub wędzony łosoś (jakikolwiek inny łosoś), 1 ogórek, dodaj szklankę gotowanego schłodzonego ryżu. Doprawić octem ryżowym lub sokiem z cytryny.
  4. Sałatka "Egzotyczna". Pokruszyć 1 żółtą papryką, 1 pomidorem, jedną trzecią awokado i dodać 100 g obranych krewetek. Doprawić oliwą z oliwek wymieszaną z sokiem z cytryny.

Każda z tych sałatek całkowicie zastąpi obiad, pozostawiając uczucie sytości, ale jednocześnie nie dodając do diety dodatkowych kalorii.