Bardzo często osobom, które chcą schudnąć, zaleca się zamianę cukru na miód. Jest to jednak również produkt o wysokiej kaloryczności. Niezależnie od tego, czy otrzymujesz tłuszcz z miodu, możesz dowiedzieć się, poznając wszystkie zalety tego produktu.

Odzyskać od miodu, czy nie?

Miód kalorii wynosi 305 kcal na 100 g. Ta sama ilość cukru zawiera 388 kcal. Skład miodu składa się z glukozy i fruktozy, które są monosacharydami i bardzo łatwo odkładają się w tkance podskórnej w postaci tłuszczu. W ten sposób można odzyskać od miodu, jeśli używasz go w dużych ilościach.

Tłuszcz lub utrata wagi z miodu zależy nie tylko od kalorii, ale także od innych czynników. Miód jest bardzo szybko wchłaniany przez organizm, a ponadto jest produktem, który pobudza apetyt, co pośrednio przyczynia się również do przybierania na wadze.

Ale pomimo przekonania wielu, że są coraz grubsze od miodu, herbata z tym przydatnym produktem jest zalecana przez dietetyków do utraty wagi. Jednak dodać go do napoju nie powinno być więcej niż 1 łyżeczka. Drugi tajemniczy napój do spalania tłuszczu na odchudzanie - imbir. Kilka cienkich plasterków korzenia imbiru dodanych do herbaty przyspiesza metabolizm i wspomaga odchudzanie.

Pomaga schudnąć i innym napojom miodowym, które piją rano na pusty żołądek. W szklance ciepłej wody dodaj łyżeczkę miodu, w razie potrzeby możesz wzbogacić napój niewielką ilością soku z cytryny lub cynamonu.

Jak inaczej miód przyczynia się do utraty wagi?

Miód, w przeciwieństwie do słodyczy, ciast i bułek, nie da się dużo zjeść. Ponadto zawartość kalorii innych słodyczy jest często znacznie wyższa. Po spożyciu miodu człowiek doświadcza gwałtownego wzrostu siły i energii, chce się ruszać i marnować kalorie. Ta właściwość miodu jest aktywnie wykorzystywana przez sportowców, wykorzystujących ten produkt przed treningiem. Od miodu uzyskać tłuszcz lub schudnąć A kiedy będziesz cieszyć się innymi słodyczami, chcesz się zrelaksować i spać, co przyczynia się do dodatkowego wzrostu złogów tłuszczu.

Miód zawiera dużą liczbę substancji aktywnych, około 20 aminokwasów, wiele witamin (C i grupa B), makro i mikroelementy (magnez, potas, żelazo, wapń , chlor, sód, siarka). Wszystkie one przyczyniają się do przyspieszenia procesów metabolicznych, aw konsekwencji do spalania tłuszczu.

Jedną z najbardziej przydatnych właściwości miodu do utraty wagi jest zdolność do oczyszczania ciała, działając jako naturalny środek przeczyszczający. Podczas spożywania napoju miodowego w okresie zrzucania zbędnej masy ciała, osoba nie doświadcza utraty siły i chronicznego zmęczenia, wzrasta jego nastrój i odporność na stres, zmniejsza się głód słodyczy i innych szkodliwych produktów.