Piwo jest najpopularniejszym napojem alkoholowym, z którego korzystają prawie wszyscy ludzie - zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Istnieje wiele sprzecznych opinii na temat tego, czy piwo jest użyteczne, czy nie, jaki ma wpływ na organizm, czy może być spożywane przez niektórych ludzi. Ale ostatnio coraz więcej osób, a zwłaszcza dziewcząt, interesuje się tym, czy to jest realistyczne, aby przytyć z tego napoju, a jeśli tak, to czy przytyje z piwa.

Czy przytyją z piwa?

Można bezpiecznie powiedzieć, że ten odurzający napój może z łatwością zwiększyć swoją wagę. Spróbujmy zrozumieć, dlaczego:

  1. W jednym litrze piwa jest od 300 do 700 kcal. Po wypiciu kilku butelek tego niskoalkoholowego napoju, otrzymuje się prawie dzienną dawkę kalorii, a w rzeczywistości spożywasz inne jedzenie w ciągu jednego dnia. A dodatkowe kalorie z pewnością doprowadzą do dodatkowych kilogramów.
  2. W przypadku piwa powszechne jest spożywanie frytek (średnio 500 kcal na 100 g), krakersów (około 400 kcal na 100 g), kalmarów (około 300 kcal na 100 g) i innych bardzo wysokokalorycznych produktów spożywczych.
  3. Skład piwa obejmuje szereg związków chemicznych, które negatywnie wpływają na masę ciała.
  4. Napój alkoholowy prowokuje apetyt , co prowadzi do spożycia dużej ilości żywności.
  5. Piwo zmniejsza poziom hormonu wzrostu organizmu, który jest odpowiedzialny za masę mięśniową i spalanie tłuszczu .
  6. Częste stosowanie tego napoju prowadzi do siedzącego trybu życia, z powodu którego organizm rozkłada metabolizm, a waga znacznie wzrasta.

Czy kobiety piją piwo?

Naukowcy udowodnili, że to kobiety przytyją znacznie częściej z napoju odurzającego niż mężczyźni. Skład piwa zawiera ogromną ilość żeńskiego hormonu estrogenu, co jest wystarczające w kobiecym ciele. Jego nadmiar przyczynia się do zmiany kształtu: formy stają się jeszcze piękniejsze, brzuch zaczyna rosnąć i pojawiają się grube fałdy.