Gorący czas letni jest zawsze związany z arbuzami. Te olbrzymie prążkowane jagody, niezwykle soczyste i słodkie, jak gdyby idealnie pasowały do ​​lekkiego letniego menu. Po prostu nie można się oprzeć i nie jeść kilku kilogramów tego przysmaku, a potem pomyśleć z przygnębieniem, czy przytyją z arbuza. Wiele osób, które mają nadwagę lub nie chcą go nabyć, ogranicza się do jedzenia pysznych jagód ze strachu przed przybraniem na wadze. I nie rób dobrze. W końcu, według ekspertów, arbuzy są po prostu niewyczerpanym źródłem cennych substancji. Ale niestety sezon tego słodkiego deseru jest bardzo szybki, a zatem głupotą jest pozbawienie się możliwości korzystania ze smacznego i użytecznego przysmaku ze względu na własną niewłaściwą wiedzę.

Arbuzy są bardzo bogate w witaminy, a ponieważ jagody są prawie zawsze spożywane na świeżo, wszystkie w pełni wchodzą w ludzkie ciało. Witamina C, karoten, witaminy z grupy B, a także rzadkie aminokwasy, związki mineralne, przeciwutleniacze, kwasy organiczne itp. Można znaleźć w kompozycji pasiastych olbrzymów. Dzięki temu arbuz ma korzystny wpływ na trawienie, usuwa substancje balastowe z jelit, oczyszcza komórki, optymalizuje metabolizm , przyczynia się do naturalnego usuwania piasku i małych kamieni z wątroby i nerek, normalizuje ciśnienie krwi i serce, może być środkiem zapobiegania nowotworom. A jednak, dietetycy ostrzegają przed niekontrolowanym spożywaniem słodkich jagód, szczególnie dla osób z przewlekłymi chorobami i tych, którzy są podatni na otyłość.

Czy możliwe jest przybieranie na wadze z arbuza?

95% pulpy arbuzowej składa się z wody, zawiera również dużo cukrów, ale w tym samym czasie zawartość kalorii w jagodzie wynosi tylko 27 kcal na 100 gramów. A jednak możesz odzyskać od jagody, zwłaszcza jeśli masz już problemy z nadwagą. Woda obecna w miąższu arbuza może prowadzić do powstania obrzęku. A jeśli w organizmie jest nadmiar tkanki tłuszczowej, która pogarsza metabolizm wody i soli, wtedy pojawienie się obrzęku jest prawie nieuniknione.

Ponadto arbuz nie sprzyja nasyceniu, nadaje się tylko do roli lekkiej przekąski, a nie pełnego posiłku. Wręcz przeciwnie, ten owoc stymuluje produkcję soku żołądkowego, zwiększając w ten sposób apetyt, a to może prowadzić do przejadania się i pojawiania się dodatkowych kilogramów. Nadużywając arbuzów, osoba pozbawia się innych cennych substancji, zachodzi brak równowagi, co prowadzi do negatywnych konsekwencji, w tym nadwagi.

Wiele osób nie tylko martwi się problemem, czy przytyje z arbuza, ale także podobnym pytaniem o melona. Jest również bardzo przydatny, bogaty w witaminy i mikroelementy, ale ma wiele węglowodan . Ponadto melon jest trudny do trawienia i nie pasuje do innych produktów spożywczych, więc nie można go spożywać wieczorem i po ciężkich posiłkach. W dużych ilościach jest to całkiem możliwe do odzyskania.

W jakich warunkach możesz przybrać na wadze z arbuza?

Ci, którzy bardzo lubią pasiastą jagodę i są zainteresowani tym, dlaczego przytyją z arbuza powinni wiedzieć, że:

  • delikatności nie można łączyć z wysokokaloryczną żywnością;
  • jak również z produktami zawierającymi duże ilości soli kuchennej;
  • przytyćcie z arbuza
  • jedz w nieograniczonych ilościach.

Aby nie zyskać lepszego od arbuza, powinni zastąpić główne posiłki, ograniczając się przy pieczeniu i pieczeniu. Dobrym rozwiązaniem byłoby również poszczenie arbuza kilka razy w tygodniu.

Czy w nocy dostają tłuszczu z arbuza?

Arbuz jest całkiem możliwe, aby pozwolić sobie na nieszkodliwą przekąskę na noc. Ale wcześniej nie można jeść niczego słonego. Jedzenie powinno być 2 godziny przed snem. Arbuz na noc powinien być spożywany w bardzo umiarkowanych ilościach - 300-400 gramów.