Co jeszcze można włożyć do szafy wypełnionej rzeczami marek statusowych i znanych marek? Najlepszym wyborem w tym przypadku będzie biżuteria antyczna. Gwarantują oryginalny wygląd i łatwo stają się "chipem" obrazu. Najważniejsze, aby wybrać biżuterię na pamięć, a nie logikę.

Cechy dawnej biżuterii

Jak odróżnić produkt antyczny od podróbki? Główną różnicą jest rozpoznawalność rzeczy. Czasami jest trochę przetarte, a czasami zbyt uciążliwe i "nie modne" szorstkie. Ale to jest najważniejsza dekoracja. Ile osób nosił przed sobą? Na cześć tego, co zostało kupione i jaką energię pochłonęła w sobie? Wszystkie te pytania są intrygujące i fascynujące.

Aby zadzwonić do rocznika dekoracji, należy znać datę jego produkcji lub pierwszego zakupu. Od tego dnia musi upłynąć ponad 20 lat. Produkt może łączyć cechy danej epoki lub należeć do niektórych projektantów.

Znajdź biżuterię w stylu vintage w następujących miejscach:

  1. Sklepy z antykami. Istnieje kosztowna biżuteria przedrewolucyjna biżuteria, które mają oryginalny wygląd. W sklepie można także odebrać inne zabytkowe rzeczy - ubrania, perfumy, pudełka z biżuterią. Koszt antyków jest dość wysoki, więc sklepy są częściej odwiedzane przez kolekcjonerów.
  2. Pchle targi. Tutaj cena starej biżuterii jest znacznie niższa niż w salonach z antykami, a także można się targować. Jedyny minus - zamiast antyków można kupić tanie podróbki. Tutaj możesz kupić wszystko, od naszyjników po klipsy i broszki.
  3. Skrzynia babci. Absolutnie darmowy i ciekawszy sposób. Możesz nie tylko otrzymać biżuterię za darmo, ale także poznać jej prawdziwą historię z ust swojego właściciela. Alternatywą dla skrzyni jest skrzynia matki.

Wybierając biżuterię w stylu antyków, bądź ostrożny i pamiętaj, aby przeanalizować, co można nosić.

Klasyfikacja zabytkowych ozdób

W zależności od historii biżuterii i stylizacji na określoną epokę możemy wyróżnić następujące rodzaje biżuterii:

  1. Biżuteria w stylu barokowym. Styl charakteryzuje się powściągliwą wspaniałością i jasną pompatycznością. Wykorzystane wzory filigranowe, duże, masywne detale, wstawki z pereł i kamieni szlachetnych. Zwrócono większą uwagę na wisiorki i wisiorki.
  2. Biżuteria ze złota w stylu rokoko. Używane wdzięczne ramki i różne rodzaje złota. Te zabytkowe biżuterie są często wykonane z diamentów, które są ustalane w sposób "pave", dzięki czemu można umieścić kamienie tak blisko siebie, jak to możliwe.
  3. Radziecka biżuteria. Tu panuje prostota, a nawet jakaś naiwność. Duże, lekko szorstkie kamienie ubiera się w obręcz ze złota i srebra. Do wkładek używać rubinów, bursztynu i fionitów.
Antyczna biżuteria 1Antyczna biżuteria 2Antyczna biżuteria 3
Antyczna biżuteria 4Antyczna biżuteria 5Antyczna biżuteria 6
Antyczna biżuteria 7Antyczna biżuteria 8Antyczna biżuteria 9