Cywilizację można nazwać pewnym stadium rozwoju społeczeństwa, który charakteryzuje się własnymi klasami społecznymi, pisaniem, rzemiosłem i innymi działaniami. Historycy uważają, że sekrety są ukryte w starożytnych cywilizacjach, z których wielu nie można było ujawnić.

Starożytne cywilizacje świata

Pierwsze przejawy cywilizacji, według badań, pojawiły się kilka tysięcy lat temu w Azji, Afryce i Europie. Chociaż starożytne cywilizacje Ziemi powstawały w różnym czasie, procesy ich powstawania i rozwoju mają wiele wspólnych cech. Stały się podstawą ważnych odkryć, które stanowiły trampolinę dla postępu człowieka i rozwoju kulturowego.

Cywilizacja sumeryjska

Cywilizacja sumeryjska

Wielu historyków uważa, że ​​Sumerowie byli pierwszą cywilizacją na ziemi, która pojawiła się w Mezopotamii ponad 6 tysięcy lat temu. Historycy byli w stanie zidentyfikować następujące fakty:

 1. Sumerowie - pierwsza cywilizacja na Ziemi, która używała potrójnego systemu i znała liczby Fibonacciego.
 2. W legendach tego ludu znajdują się pierwsze opisy dotyczące budowy i rozwoju układu słonecznego.
 3. W sumeryjskich manuskryptach wskazano, że nowocześni ludzie zostali stworzeni dzięki metodom inżynierii genetycznej około 3 tysięcy lat temu.
 4. Rozwinęli państwo, mieli sąd i różne organy rządowe, które zostały wybrane przez ludzi.
 5. Sumerowie istnieli od 2 tysięcy lat.

Starożytna cywilizacja Majów

starożytna cywilizacja Majów

Jeden z najbardziej tajemniczych ludów, który przypomina o sobie nawet we współczesnym świecie, który słynie z kalendarza Majów, który przepowiada Doomsday . Sekretna wiedza starożytnych cywilizacji jest nadal badana przez naukowców i udało im się ustalić następujące fakty:

 1. Maya była zaangażowana w budowę kamiennych miast i wielkich piramid, które służyły jako krypta dla szlachty. Rosły dynia, bawełna, różne owoce, fasola i tak dalej. Ludzie ci zajmowali się wydobyciem soli.
 2. Dla tego ludu religia była bardzo ważna, a wielbienie bogów było kultem. Maya składali w ofierze nie tylko zwierzęta, ale także ludzi.
 3. Starożytne cywilizacje posiadały ogromną wiedzę z dziedziny astronomii, na przykład kalendarze Majów przetrwały do ​​dziś, a ich dokładność nigdy nie przestaje zadziwiać.
 4. Maya w tajemniczy sposób opuściła ziemię i co dokładnie się stało, dopóki nie udało się jej ustalić.

Starożytna cywilizacja Inków

starożytna cywilizacja Inków

Największa pod względem wielkości i populacji imperium, która znajdowała się w Ameryce Południowej. Dzięki historykom wiele informacji na temat tego ludu stało się publicznie znane:

 1. Naukowcy nie mogli znaleźć dowodów, które powiedzieliby o pojawieniu się Inków, ale są uważani za potomków wczesnej cywilizacji andyjskiej.
 2. Tajemnice starożytnych cywilizacji wskazują, że imperium miało wyraźny podział administracyjny i dobrze rozwiniętą gospodarkę.
 3. Wiadomo, że w tamtych czasach nie było korupcji, prawie nie było zbrodni związanych z morderstwem i kradzieżą.
 4. Niewiele starożytnych cywilizacji posiadało pocztę, więc Inkowie posiadali około 5-7 tysięcy stacji pocztowych.
 5. Naród ten miał własny system wartości pomiarowych, kalendarz, architekturę i kulturę muzyczną. Inca pismo nazywa się kipu sferoidalnego.

Cywilizacja Azteków

Cywilizacja Azteków

Najliczniejszą Indianką mieszkającą w Meksyku są Aztekowie. Historia starożytnych cywilizacji znana jest z takich faktów:

 1. Aztekowie lubili sport i kreatywność, na przykład znani z rzeźb i garncarstwa.
 2. Wielkie znaczenie dla tego ludu miało wykształcenie, które dzieci otrzymały nie tylko od rodziców, ale także w szkołach.
 3. Historycy uważają, że ta starożytna cywilizacja zniknęła nie z powodu licznych wojen, ale z powodu ospy, która pochłonęła życie ponad 20 milionów ludzi.
 4. Warto zwrócić uwagę na obecność zaawansowanego systemu zapisu i przechowywania danych: dokumentacji podatkowej, historycznej, religijnej i innej.
 5. Umożliwiono ludziom tego narodu poligamiczny , a biedne rodziny sprzedawały dzieci w niewolę i nie uważano ich za coś niezwykłego.

Starożytna cywilizacja Mezopotamii

starożytna cywilizacja Mezopotamii

Ponieważ terytorialnie Mezopotamia zajmowała płaską powierzchnię pomiędzy dwiema rzekami: Eufratem i Tygrysem, nazywano ją również Inter-Riviera. Niektórzy uczeni uważają, że Sumerowie byli pierwszymi mieszkańcami południowego terytorium, ale przedtem ziemia była zamieszkana przez inne plemiona.

 1. Artefakty starożytnych cywilizacji wskazują, że na terenie Mezopotamii istniało kilka dużych osad.
 2. Miejscowa ludność opracowała złożone idee religijne i szeroko stosowane magiczne rytuały.
 3. W tamtych czasach Mezopotamii posiadali wszystkie oznaki cywilizacji, z wyjątkiem pisania, ale to się zmieniło, gdy Sumerowie zasiedlili terytorium.

Starożytna cywilizacja Babilon

starożytna cywilizacja Babylon

W tamtych czasach Babilon był najbogatszym i najpotężniejszym miastem, które wyróżniało się arcydziełami ludzkiej pomysłowości. Nie wszystkie sekrety starożytnych cywilizacji są rozłożone, ale naukowcy byli w stanie nauczyć się wielu interesujących informacji:

 1. Handel miał ogromne znaczenie w Babilonie, a produkty tworzone przez ten lud były bardzo popularne. To miasto jest uważane za "twórcę trendów".
 2. Jeśli lekarz postawił błędną diagnozę, jego ręce zostały odcięte, a prostytucja uznawana była za prestiżowy zawód.
 3. Najbardziej znaną wizytówką tego okresu są ogrody Babilonu.
 4. Technologia starożytnych cywilizacji pozwoliła zbudować niesamowite budynki, które kosztowały tylko legendarną Wieżę Babel, która znajdowała się w centrum starożytnego miasta.

Tajemnicze starożytne cywilizacje

Istnieje wiele unikalnych struktur na ziemi, które mają mistyczne pochodzenie, ponieważ nie ma realnej możliwości wyjaśnienia ich pochodzenia. Sekrety zaginionych cywilizacji wciąż wprawiają w zakłopotanie wielu naukowców, którzy próbują dotrzeć do sedna prawdy. Psychics i inni ludzie pracujący z energiami i mając możliwość spojrzenia w przeszłość, zapewniają istnienie starożytnych cywilizacji.

Hyperborea cywilizacji

cywilizacja hiperboreańska

Ta starożytna cywilizacja ma inną nazwę - Arktida. Uważa się, że zniknął, podobnie jak Atlantyda, znana wielu, z powodu Wielkiej Powodzi. Śmierć starożytnych cywilizacji nie ma prawdziwych dowodów, ale istnieje wiele informacji od różnych narodów, które są w dużej mierze fikcyjne.

 1. Istnieje hipoteza, że ​​starożytni Hyperborejczycy byli magami, a 20 tysięcy lat temu doszło do wielkiej bitwy z mieszkańcami Atlantydy, w wyniku której powstał Ural.
 2. Ludzie Hyperborea Był utalentowany i pokazał się w każdy możliwy sposób twórczo.
 3. W encyklopedii Hyperborejczycy nazywani są bajecznymi ludźmi, którzy żyli w rajskim kraju. Ludzie zawsze byli na zawsze młodzi, nigdy nie chorowali i cieszyli się szczęśliwym życiem.

Lemuria Civilization

Cywilizacja lemuryjska

Jeśli polegacie na informacjach z tajnych źródeł, to pierwsza starożytna cywilizacja znajdowała się na ogromnym kontynencie zwanym Lemurią. Znane jest inne nazwisko - Mu. Na temat tej cywilizacji znane są:

 1. Istniało przez 52 tysiące lat.
 2. Starożytni Lemurianie mieli 18 metrów wysokości i byli opętani nadprzyrodzone moce .
 3. Przyczyną wygaśnięcia jest ogromne trzęsienie ziemi, które nastąpiło w wyniku przemieszczenia się pasa ziemi.
 4. Dziedzictwo dawnych cywilizacji tkwi w budownictwie, dzięki któremu ludzie wznieśli kamienne budowle.

Hittis cywilizacja

hittide cywilizacji

Według istniejących legend na Oceanie Indyjskim i Pacyfiku był ogromny kontynent - Hittida. Uważa się, że był zamieszkały przez przodków współczesnej ludzkości. Historycy znaleźli tablice, odszyfrowanie, które pomogło nam odkryć niektóre z tajemnic starożytnych cywilizacji:

 1. Klimat na tej ziemi był idealny dla ludzkiego życia, zwierząt i roślin.
 2. Na kontynencie byli ludzie z żółtą, brązową, czarną i białą skórą. Mają nadprzyrodzone moce, mogą latać i teleportować się.
 3. Dla ludzi ważne było zjednoczyć się z naturą, która dała im siłę.
 4. Wiele starożytnych cywilizacji zmarło z powodu kataklizmów, więc Hittida zniknęła po zderzeniu ziemi z asteroidą.
 5. Według jednej wersji kontynent był zamieszkany przez dusze żyjące w cielistych ciałach.

Najstarsza cywilizacja Pacyfiku

starożytna cywilizacja pacifida

Niektórzy naukowcy uważają, że Pacyfik kryje wiele sekretów, jest tam wersja, w której Pacifida na kontynencie została w nim zabita. Jego istnienie jest wypowiadane nie tylko przez ezoteryków, ale także przez badaczy odkrywających ślady starożytnych cywilizacji.

 1. Uważa się, że ziemia była zamieszkana przez tych gigantów, których wzrost osiągnął pięć metrów, a nawet więcej. Nie można teraz potwierdzić ani odmówić tej informacji.
 2. Dowód na istnienie Pacyfiku są uważane za gigantyczne kamienne posągi moaya, które znajdują się na Wyspie Wielkanocnej. Naukowcy nie byli w stanie określić, które wynalazki starożytnych cywilizacji pozwoliły im tworzyć tak wielkie posągi.
 3. Istnieje kilka wersji wyjaśniających powód zaniku kontynentu i według najbardziej wiarygodnego z nich cała sprawa w ruchu kontynentalnej płyty, co doprowadziło do tego, że Pacifida pękła i zatonęła na dnie oceanu. Uważa się, że Wyspa Wielkanocna jest pozostałością po starożytnej cywilizacji.

Starożytne cywilizacje - Atlantyda

starożytne cywilizacje atlantyckie

Od czasów starożytnej Grecji tajemnica Atlantydy niepokoiła ludzkość, a ogromna liczba naukowców od 2,5 tysiąca lat próbowała ustalić lokalizację swojego miejsca i historię istnienia. Pierwszym, który napisał o Atlantis był filozof Platon, na którego pismach polegają współcześni uczeni.

 1. Filozof zauważa, że ​​miasta starożytnej cywilizacji były bogate i uważał samych Atlantów za potomków Posejdona.
 2. Starożytne zaginione cywilizacje były bogate, więc świątynia głównego bóstwa Posejdona była wyłożona złotem, srebrem i innymi metalami. Na terytorium Atlantydy było wiele posągów władcy morza i jego żony, wykonanych ze złota.
 3. Mieszkańcy kontynentu bawili się na koniach. Uwielbiali Atlantydów kąpiele termalne, ponieważ na terenie znajdowało się źródło zimnej i ciepłej wody.
 4. Atlantyda zmarła z powodu wielkiego trzęsienia ziemi i powodzi.
 5. Przeprowadzono wiele badań, które pozwoliły znaleźć kopuły świątyń, różnych budynków i innych obiektów. Od dołu wzniesiono kryształy, które są w stanie zwiększyć przechodzącą przez nie energię.