Przez dziesięciolecia ludzie zastanawiali się, kiedy nadejdzie koniec świata i czy będzie na to przygotowany. Mieszaj proroctwa biblijne, różne prognozy psychiki, liczne kataklizmy i inne negatywne czynniki. Z drugiej strony ludzkość doświadczyła już wielu przewidywalności końce świata . W związku z tym możemy stwierdzić, że każda osoba ma prawo decydować samodzielnie, czy wierzyć w istniejące teorie, czy też nie.

Współcześni naukowcy uważają, że to człowiek doprowadzi do zniszczenia życia na Ziemi. Należy zauważyć i rozwój technologii komputerowych, które absorbują życie. Wielu reżyserów uosabia w swoich filmach scenariusz, w którym koniec świata jest połączony z komputerami, kiedy zaczynają istnieć w sposób niekontrolowany iw końcu niszczą ludzi. Warto zauważyć, że co roku taka teoria wygląda bardziej przekonująco.

Kiedy nadejdzie koniec świata - istniejące prognozy

Najbardziej znane i sensacyjne prognozy odnoszą się do kalendarza Majów, zgodnie z którym życie na ziemi powinno zostać przerwane w 2012 roku. Ta data już dawno minęła, ale wielu ludzi naprawdę wierzyło w pojawienie się wielu katastrof.

Inne wersje, gdy nadejdzie koniec świata:

  1. W 2016 r., Zgodnie z twierdzeniami klimatologa Jamesa Hansena, nastąpi powódź spowodowana topnieniem lodowców. Naukowiec twierdzi, że znaczna część ziemi trafi pod wodę.
  2. 13 listopada 2026 r. Jest datą końca świata, którą zaproponował Heinz von Foerster. Znany matematyk obliczył, że tego dnia nadejdzie sytuacja, w której ludzkość nie może się wyżywić.
  3. Następna ważna data to kwiecień 2029. Zastanówmy się, jak będzie wyglądał koniec świata w tym dniu, więc zgodnie z prognozami Ziemia zderzy się z wielką asteroidą.
  4. Jedna z prognoz należy do Isaaca Newtona, który uważał, że życie na Ziemi zniknie w 2060 roku. Doszedł do takiego wniosku dzięki studiom nad książką proroka Daniela.

Odleglejsze daty przewidują koniec świata. Na przykład rok 2666 uważa za niebezpieczny, ponieważ data zawiera znaną liczbę diabła - 666. Według obliczeń w 3000, strumień meteorytów przejdzie przez układ słoneczny.

Osobno chciałbym powiedzieć o proroctwach Nostradamusa i Vangi, które wielu ludzi wierzy bezwarunkowo. Nostradamus opisał pojawienie się nowego tyrana o arabskim pochodzeniu, z powodu którego wybuchnie wojna i potrwa 27 lat. Wanga mówił o dwóch przyczynach końca świata: globalnym ociepleniu i zderzeniu z kosmicznym ciałem.

Kiedy kończy się świat według Biblii?

Nie można znaleźć konkretnej daty w świętej księdze, ale jest kilka pism związanych z końcem świata. Większość z nich zawarta jest w Objawieniu Jana Teologa i Księgi Daniela. Religia chrześcijańska głosi, że pewnego dnia przyjdzie powtórne przyjście Chrystusa, po którym nastąpi Sąd Ostateczny. Przed tym poważnym wydarzeniem należy się spodziewać czasów Wielkiego Ucisku, kiedy na ziemi pojawią się różne katastrofy i kataklizmy. Opisy, w jaki sposób nastąpi koniec świata, można znaleźć w Objawieniu Jana, gdzie mówi się, że będzie wiele wojen na ziemi, głód, różne klęski żywiołowe, upadki meteorów itp. Po końcu świata królować będzie tysiącletnie królestwo Chrystusa.

Powody naukowe końca świata

Najbardziej realistyczna jest prognoza przedstawiona przez naukowców. Twierdzą, że koniec świata nie nastąpi w ciągu jednego dnia, a proces destrukcji rozpoczął się dzisiaj i nazywa się to globalnym ociepleniem. Umysły nowoczesności mówią, że to ludzka działalność doprowadzi do zniszczenia, życia. Eksperymenty i osiągnięcia w dziedzinie fizyki i nanotechnologii są również uważane za niebezpieczne. Kolejny obszar, który może zniszczyć życie - pojawienie się różnych epidemii i nowych chorób, z którymi coraz trudniej walczyć.

kiedy nadejdzie koniec świata