Północny kraj Norwegia Jest obmywany przez Ocean Atlantycki, a jego liczne góry pokryte są wspaniałymi lasami - są to wspaniałe warunki do życia różnych zwierząt, nie mówiąc już o mieszkańcach morza, którzy żyją w pobliżu wybrzeża Norwegii.

Jakie są ogrody zoologiczne w Norwegii?

W kraju jest kilka ogrodów zoologicznych, które pokażą przedstawicielom przyrody nie tylko w Norwegii, ale także w całej Europie Północnej turystów:

 1. Polar Zoo. Jest najbardziej na północ wysuniętym krajem na świecie i słynie z ogromnej powierzchni w stosunku do liczby mieszkańców. W polarnym zoo zwierzęta znajdują się w ich naturalnym środowisku, a niektóre z nich są uspołecznione i swobodnie kontaktują się z odwiedzającymi. Dlatego Polarne Zoo to wspaniałe miejsce do oglądania życia dzikich zwierząt z bezpiecznej odległości: jelenie, lisy, niedźwiedzie, wilki, łosie, woły piżmowe i inne.
 2. Полярный зоопарк
 3. Park Kristiansand. To zoo, które powstało w formie bajkowego miasta Cardamom. Jest porównywany do Disneylandu. Odwiedzający poznają zwierzęta podczas podróży na dużym statku, ekscytującą wycieczkę do karaibskiej wioski lub krótki spacer po parku. Istnieją ekscytujące przejażdżki i rozrywki dla dzieci i dorosłych. Park jest najsłynniejszym zoo w Norwegii i słynnym zabytkiem w kraju.
 4. Зоопарк Кристиансан
 5. Bear Park. Położony w gminie Flo 120 km od Oslo . Pomimo nazwy, w Bjorneparken oprócz kilku gatunków niedźwiedzi, reprezentowane są inne zwierzęta: łosie, rysie, lamy, wilki. W parku muzeum z ciekawymi wypchanymi zwierzętami, gdzie można poznać wiele zwierząt.
 6. Парк Медведей
 7. Reptile Park w Oslo. W stołecznym zoo znajduje się ponad sto gatunków zwierząt, w tym: jaszczurki monitorujące, żółwie, kameleony, boa, gekony i inne gady. W każdy wtorek zwiedzający mogą oglądać karmienie zwierząt. Ten widok nie jest dla osób o słabym sercu, ponieważ mieszkańcy żywią się żywą żywnością. Co zaskakujące, ta liczba gadów służy tylko trzem pełnoetatowym pracownikom i pięciu wolontariuszom.
 8. Парк рептилий в Осло
 9. Małe zoo w Sunebru. Małe Zoo to niesamowite miejsce. Wielu mieszkańców jest w swoim naturalnym środowisku, a zwiedzający wraz z nimi spacerują wzdłuż zoo. Turyści mogą swobodnie poruszać się po zoo, spotykając nieszkodliwe gady, małpy, motyle, dzieci i inne zwierzęta. Duże gady występują w akwariach, wśród nich: krokodyle, węże, jaszczurki.
 10. Маленький зоопарк в Сундебру
 11. Mini Zoo w Tromsø . Jest to jeden z najmniejszych ogrodów zoologicznych w Norwegii. Można go ominąć w ciągu godziny, dlatego przechodząc, zdecydowanie powinieneś zajrzeć do Mini Zoo Tromso. Są pawie, lamy, kilka gatunków artiodacytów i pawilon wewnętrzny z motylami.
 12. Мини-зоопарк в Тромсё
 13. Zoo Haugaland. Znajduje się w gminie Carmey. Jest to małe zoo, które przypomina park: wiele torów, wyposażonych w ławki i mosty, pozwala odwiedzającym bez pośpiechu poruszać się po całym terenie. ZOO jest domem dla żółwi, strusi, lemurów, kaczek, pawi, mangustek i wielu innych zwierząt. Wiele osób chodzi swobodnie po całym terytorium i jest gotowych do komunikowania się z turystami, podczas gdy duże zwierzęta trzymane są w przestronnych pomieszczeniach.
Haugaland Zoo

Akwaria norweskie

Oceanarium i akwarium, w którym można zobaczyć mieszkańców północnych mórz, są nie mniej interesujące:

 1. Akwarium Atlantic. Położony w kurorcie Ålesund , na samym brzegu oceanu. Główną cechą Atlantic Sea Park jest to, że wielu jego mieszkańców można dotknąć, na przykład, aby uzyskać kraby z dna i karmić je. Codziennie o 13:00 karmienie ryb przez nurków to prawdziwy występ. Stada halibuta, dorsza, węgorza i innych ryb zawisają wokół nurka czekającego na jedzenie.
 2. Atlantic Sea Park
 3. Akwarium w Bergen. Akwarium w Bergen ma bogatą kolekcję morskich mieszkańców Europy. Woda do akwariów pobierana z głębokości 130 m, co pozwala rybom nie tylko mieszkać w zoo, ale także z powodzeniem się rozmnażać. Pingwiny i foki spotykają się z gośćmi przy wejściu. Te śmieszne zwierzęta pocieszają dzieci i dorosłych. W Akwarium znajduje się muzeum, w którym pokazywane są filmy o życiu podwodnych zwierząt, a także roli oceanu w życiu człowieka. Dowiesz się tutaj, że żółwie mogą oddychać przez plecy, a ilość plastiku wyrzucanego przez ludzi do oceanu tworzy prześcieradło porównywalne wielkością do pewnych krajów.
 4. Bergen Aquarium
 5. Akwarium w Drebak. Drøbak Akvarium ma okazję obserwować mieszkańców Oslo Fjord , a to około 100 gatunków morskich mieszkańców. Są one zlokalizowane w 25 akwariach i basenach. To miejsce jest kochane przez Norwegów, ponieważ w Drebak znajduje się muzeum ulubionego świątecznego dania miejscowych, "lutefisk". Tutaj możesz to skosztować.
 6. Drøbak Akvarium
 7. Akwarium Lofoten. Znajduje się w Kabelvog i znany jest z dużego fragmentu oceanu z naturalnymi brzegami. Turyści będą zainteresowani, aby znaleźć się w oceanie i zobaczyć niezwykłe ryby. Dzięki podświetleniu akwaria są w pełni widoczne, a ryby głębokowodne są widoczne. Foki i foki żyją w basenach i chętnie nawiązują kontakt z odwiedzającymi.
 8. Лофотенский аквариум
 9. Akwarium Sognefjord w Balestrand. Najczęściej odwiedzają go norwescy uczniowie. Akwarium jest również otwarte dla turystów, którzy mogą dowiedzieć się więcej o życiu fiordu, badając specyfikę przybrzeżnej fauny i środowiska wodnego.
 10. Akwarium w risor. To miejsce znane jest z jego mieszkańców, istnieje wiele pięknych tropikalnych ryb i rekinów, które można oglądać. Istnieją również małe sale wykładowe i wystawowe, na których zwiedzającym opowiada się ciekawe fakty o mieszkańcach akwarium. Na terenie znajdują się również eksponaty pokazujące, z jakimi narzędziami rybacy różnych czasów udawali się do morza.
Аквариум в Рисоре