Drugie co do wielkości miasto Z Japonii jest uważany za Yokohamę lub Yokohamę (Yokohama-si lub Yokohama). Jest to jednocześnie ważny port handlowy, który należy do prefektury Kanagawa i jest jej centrum administracyjnym.

Informacje ogólne

Osada znajduje się na wyspie Honsiu na zachodnim wybrzeżu Zatoki Tokijskiej, 30 km od stolicy państwa. Powierzchnia miasta wynosi 437,38 metrów kwadratowych. km, a liczba mieszkańców wynosi 3 709 686 osób na ostatnim spisie w 2014 r. Ta metropolia ma ważne znaczenie gospodarcze dla kraju.

Do 1854 r. Yokohama w Japonii była małą wioską, w której ludność zajmowała się rolnictwem i rybołówstwem. Po wielu latach samoizolacji miasto zaczęło się aktywnie rozwijać i rozwijać. Początkowo był to obszar chroniony, w którym zasiadali zagraniczni misjonarze, kupcy i dyplomaci. Z jednej strony byli oni oddzieleni od miejscowej ludności, az drugiej zapewnili bezpieczeństwo.

Порт

W 1923 r. Doszło do straszliwego trzęsienia ziemi w Jokohamie, zabijając ponad 20 000 ludzi, a także zniszczono 60 000 budynków i budowli. W 1945 roku amerykańskie bombowce pokonały miasto. Tym razem zginęło około 14 000 osób, a 80 000 budynków zostało zniszczonych.

Jednak miasto zostało odbudowane. Dziś osiedlają się tu największe oddziały i siedziby znanych firm finansowych, komercyjnych i przemysłowych. Mieszkańcy zajmują się przemysłem półprzewodników i biotechnologii. Nawiasem mówiąc, mieszkańcy stolicy przyjeżdżają tu do pracy: Jokohama jest uważana za bardziej kosmopolityczną niż Tokio .

Улицы города

Pogoda w wiosce

Ze względu na położenie nadbrzeżne, miasto jest zdominowane przez łagodny oceaniczny klimat subtropikalny. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi + 17 ° C, a ilość opadów wynosi 1630 mm. Najcieplejszym miesiącem jest sierpień, słupek rtęci wynosi + 27 ° C, a najzimniejszym jest styczeń (+ 6 ° C).

Deszcze najczęściej występują w czerwcu - 230 mm i we wrześniu - 190 mm, podczas gdy najsuchszym miesiącem jest styczeń - 54 mm.

Вид на море

Co zobaczyć w Jokohamie?

Jedną z głównych atrakcji miasta jest malownicza promenada. Tutaj można spotkać zachód słońca, zrelaksować się i korzystać z Internetu. Również w Jokohamie powinieneś odwiedzić centrum rozrywki Minato-Miray 21 , który jest sławny:

 • muzeum jedwabiu - znajduje się w budynku Silk Center. Kolekcja zapoznaje zwiedzających z atrybutami antycznego przędzenia jedwabiu;
 • Park Yamashita - główna rozrywka tutaj to przejażdżka łodzią po porcie;
 • latarnia morska "Marina Tower" - ma wysokość 106 mi jest uważana za największą na planecie;
 • Wieża widokowa to najwyższy budynek we wsi, który składa się z 70 pięter.

Wycieczka do Jokohamy również wprowadzi turystów zabytki :

 1. Muzeum Sztuki - są dzieła autorów japońskich i zagranicznych, na przykład Braque, Picasso, Yoko-yama Taikan, Kisida Ryseya itp.
 2. Nippon-Maru jest parkiem pamięci.
 3. Muzeum Morskie - jego główna ekspozycja to trójmasztowiec o nazwie "Łabędź Pacyfiku".
 4. Shinkot to sztuczna wyspa, do której prowadzi promenada Kisa-Mitya. Oto park Akarenga i magazyn z czerwonej cegły.
 5. Chinatown - największy herbaciarnia w Japonii.
 6. Dzielnica Basamiti jest historyczną ulicą, na której Europejczycy i Amerykanie osiedlili się w XIX wieku. Tutaj zachowały się architektura, latarnie i kostki brukowe z tamtych czasów.
 7. Yamate Siriakan to muzeum historyczne.
 8. Sankayen - osiedle, w którym mieszkał bogaty kupiec jedwabny i koneser sztuki - Hara Sankey. Wokół budynku jest piękny park.
 9. Cosmo Clock 21 Ferris Wheel - diabelski młyn o wysokości 112,5 m. Jest uważany za największy na świecie i wykonuje pełny obrót w 15 minut.
Колесо обозрения

Yokohama to bardzo piękne miasto krajobrazowe, w którym znajduje się ogromna liczba zabytków, fontann, klombów, galerii i zabytkowych budynków. Szczególnie zachwyca wieczorem, kiedy jest oświetlony przez miliony świateł.

Клумбы

Gdzie mieszkać?

Miasto ma około 100 hotele , która szacowana jest od 1 do 5 gwiazdek. Różnorodne usługi świadczone są tutaj. Najpopularniejsze instytucje to:

 1. Hotel New Grand to czterogwiazdkowy hotel położony w centrum miasta. Nowoczesne pokoje wyposażone są we wszystkie niezbędne urządzenia, dostęp do Internetu i minibar.
 2. Yokohama Sakuragicho Washington Hotel - tutaj jest sala konferencyjna, kantor i publiczny parking. Restauracja serwuje tradycyjne japońskie jedzenie .
 3. Chillulu Coffee and Hostel - Hostel z akcesoriami łazienkowymi, wspólną kuchnią, pralką, telewizją satelitarną i innym niezbędnym sprzętem.
 4. Daiwa Roynet Hotel Yokohama Kannai to trzygwiazdkowy hotel z pralnią, przechowalnią bagażu i restauracją bufetową. Personel mówi po japońsku i angielsku.
 5. Hotel Edit Yokohama to hotel, w którym odwiedzający mogą skorzystać z pralni chemicznej, baru, punktu informacji turystycznej i Internetu.
ОтельНомер

Gdzie zjeść?

W mieście istnieje ogromna liczba publicznych zakładów żywienia, z których najbardziej popularne są:

 • Manchinro Honten - chińska restauracja;
 • Queen Alice Yokohama - serwowane są tu francuskie potrawy;
 • Sirius - instytucja gotuje kuchnię japońską;
 • Sugitaya - serwowane są tu dania kuchni azjatyckiej;
 • Sentaguriru - międzynarodowa restauracja z kuchnią.

Miejsce w wybranej instytucji należy zarezerwować z wyprzedzeniem. Jest to szczególnie ważne w weekendy i święta.

РесторанБлюда

Zakupy w Jokohamie

We wsi znajduje się wiele różnych centrów handlowych, butików i sklepów. Zakupy tutaj - to przyjemność, ze względu na różnorodność towarów po prostu popatrzcie.

Najbardziej popularnym miejscem jest promenada, na której można kupić absolutnie wszystko: od światowych marek po chińskie pamiątki, produkty i niezbędne towary.

Jak się tam dostać?

Jokohama i Tokio są połączone różnymi drogami, a także ulicą Kawasaki. Ze stolicy można przyjechać autobusem z liniami: Yamanote, Chuo, Oedo lub samochodem wzdłuż autostrad Bayshor i Kanagawa. Podróż trwa około pół godziny.

Автобусная остановка