Niektórzy ludzie nie myślą o tym, kiedy świat się skończy, podczas gdy inni, wręcz przeciwnie, czekają na nową przewidywaną datę. Często wiąże się to z odmiennym podejściem do omawianych kwestii, mniejszą lub większą świadomością, religijnymi preferencjami, ale każdy punkt widzenia ma prawo do istnienia, a do którego się należy, osoba decyduje o sobie.

Jaki jest koniec świata?

Nie ma dokładnej definicji tego pojęcia. W pewnym sensie końcem świata jest zaprzestanie istnienia życia na Ziemi, różnych cywilizacji i ich osiągnięć. Czasami to wyrażenie oznacza zagrożenie życia dla wszystkich istot żywych na planecie. Rozważany idiom może wskazywać na fikcyjny i rzeczywisty obraz przyszłych wydarzeń. Wielu badaczy i zwykłych obywateli inaczej interpretuje tę koncepcję. Apokalipsa może wystąpić nie tylko w wyniku przewidywań lub fikcyjnych pomysłów, ale także naprawdę możliwych zdarzeń:

 • konflikty polityczne;
 • wojny nuklearne;
 • klęski żywiołowe;
 • klęski żywiołowe;
 • przeludnienie planety, głód;
 • rozprzestrzenianie się epidemii i choroby genetyczne .

Koniec świata według Biblii

W chrześcijaństwie takie wydarzenia opisał Jan Teolog - uczeń Chrystusa. Ta książka jest apokalipsa Jana - nazwa ostatniej części Nowego Testamentu. Koniec świata w Biblii nie jest wymieniany dokładną datą, lecz wydarzeniami, które ją poprzedzą. Głównym jest przybycie Antychrysta, który zostanie zniszczony, jak również jego zwolennicy, a prawdziwi wierzący będą żyć w Królestwie Niebieskim, gdzie zło zostanie wykorzenione. Ważne jest, aby pamiętać - każdy wcześniej czy później stanie przed sądem Bożym, a być może koniec świata będzie polegał na śmierci osoby i potępieniu za ich grzechy.

kiedy doomsday dokładny czas i datę

Jak wygląda koniec świata?

Możesz odpowiedzieć na to pytanie dopiero, gdy nadejdzie koniec świata. Nie ma jednego opisu powyższego obrazu, istnieją pewne teorie i założenia. Większość z nich rysuje nieszczęśliwe wydarzenia - opuszczone, zrujnowane miasta. Taki efekt może wystąpić po wybuchu jądrowym, erupcji wulkanu lub jakiejkolwiek innej możliwej i faktycznie istniejącej przyczynie apokalipsy.

Sam proces, jak również jego konsekwencje, ma znaczną liczbę opisów. Mogą to być:

 • jasne błyski;
 • eksplozje;
 • początek ciemności.

Czy koniec świata jest mitem, czy rzeczywistością?

Każda osoba decyduje o sobie, warto poczekać na apokalipsę, czy nie. Będzie to zależeć od jego uprzedzeń, umiejętności czytania i pisania, preferencji religijnych. Najważniejsze, żeby nie narzucać swojej opinii komuś innemu, ponieważ skończy się świat. Jest wiele punktów widzenia w tej kwestii i aby odpowiedzieć na to pytanie, powinniśmy przypomnieć o osobliwościach znaki końca świata i wysunąć teorie apokalipsy:

 1. Obecnie problemy ekologicznego stanu naszej planety i zmiany klimatu są aktualne. Już widzimy wynik współczesnej działalności. Jego zaostrzenie może się powtórzyć.
 2. Wierzący powiedzą, że apokalipsa w Biblii nie jest mitem, tylko dokładna data nie jest znana.
 3. Dla współczesnego świata rozwiniętego problem śmiertelnych chorób pozostaje nierozwiązany. Pogłębienie tej sytuacji może doprowadzić do śmierci ludzkości.
 4. W dobie wprowadzania najnowszych osiągnięć przemysłu wojskowego każdy konflikt międzynarodowy może negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo całej planety. Niezdolni do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, osoba chwyta broń, a jeśli jest jądrowa, to apokalipsa nie jest wykluczona.
 5. Jeśli mówimy o przyczynach globalnych, to system słoneczny żyje według własnych praw, a każde ich naruszenie będzie miało różny wpływ na naszą planetę. Człowiek tutaj jest pozbawiony prawa wyboru.
 6. Kolejny powód - pragnienie nowoczesnej technologii i tworzenie sztucznej inteligencji. Komputer może być tak inteligentny, że znajdzie sposób na zarządzanie ludźmi.

Kiedy nastąpi koniec świata?

Odpowiadając na pytanie - kiedy koniec świata dokładny czas i data nie zawsze są znane. Ponownie, to pytanie zależy od przyczyny zdarzenia. Według niektórych teorii daty te już minęły, a na innych - w przyszłości. Dlatego też, myśląc o dnie apokalipsy, być może trzeba wybrać podstawowy materiał, na podstawie którego można zgadnąć i koniec świata.

kiedy nastąpi koniec świata

Koniec świata - prognozy

Problem apokalipsy był istotny przez wiele stuleci. W tym czasie wysunięto wiele teorii, które odpowiadają na pytanie - kiedy nastąpi koniec świata. Który wybrać, osoba decyduje o sobie. Uważa się, że apokalipsa dotknie większość planety Ziemia.

Koniec świata - prognozy Vangi

Bułgarski jasnowidzący Vanga nie dał jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy nastąpi koniec świata, ale wśród jej proroctw są takie, które mogą się spełnić.

 1. Mówiła o konflikcie światowym, trzeciej wojnie światowej, która może rozpocząć się po działaniach wojennych w małych krajach.
 2. Inna przepowiednia była próbą skierowaną do wysokiej rangi urzędników kilku państw.
 3. Rzeczywiste przewidywania - o śmierci zwierząt z powodu ekspozycji na substancje radioaktywne. Kwestia broni jądrowej wraz z napiętą sytuacją na świecie może zwrócić uwagę opinii publicznej na kwestię końca świata.

Koniec świata - Nostradamus

Proroctwa francuskiego alchemika i znawcy Nostradamusa są uważane za jedną z teorii o tym, kiedy zaczyna się koniec świata. Podstawa jego przewidywań - starcia wojskowe i polityczne we współczesnym świecie - wojna światowa może się rozpocząć od kilku lokalnych konfliktów. W naszych czasach sytuacja na świecie jest bardzo napięta i nikt nie wie, do czego może doprowadzić. Nostradamus mówił o kilku postaciach antychrysta w historii świata:

 1. Pochodzący z Attila, który będzie założycielem współczesnej Babilonii.
 2. Antychryst, który może sprowokować wojnę w europejskiej części świata.
 3. Każdy, kto wypowiedział informacje o unii państw północnych i wschodnich przed końcem świata.
 4. Inna prognoza, która zasługuje na uwagę - "Wielki Rzym zginie", a po siedmiu dniach wszystkie żywe stworzenia zginą.
apokalipsa jądrowa

Koniec światła Maya

Wielu mówi o istnieniu kalendarza Majów - zawiera on trzy elementy:

 1. Kalendarz słoneczny - 365 dni.
 2. Religijny - 260 dni.
 3. Kalendarz tygodni - 13 dni.

Powszechną datą 21 grudnia 2012 roku jest dzień apokalipsy w kalendarzu Majów, który miał być dniem końca świata. Od czasu pojawienia się życia na Ziemi cztery cykle zostały już zakończone, wynika z tego, że cztery rasy już się zmieniły. Każdy z nich zmarł z powodu czynników naturalnych:

 • trzęsienia ziemi
 • huragan
 • erupcja wulkaniczna;
 • powódź.

Piąty cykl miał zakończyć się 16 grudnia 2016 r. W takich zjawiskach, jak parada planet. Zainteresowani ludzie wyciągali wnioski na temat tych dni w kalendarzu apokalipsy. Kto wie, może będą one punktem wyjścia dla nowych założeń. Odpowiadając na pytanie, kiedy nadejdzie koniec świata, można wskazać dokładny czas i czekamy na świeże prognozy i szukamy znaki prorockie .

Koniec świata - przepowiednie świętych

W wierzeniach religijnych również mają miejsce prognozy dotyczące końca świata. Jedna myśl jednoczy takie proroctwa - musisz żyć z czystym sumieniem przed Bogiem. Z czasem, aby znaleźć siłę, pokutujcie i spowiadajcie się z nieczystości waszych działań i myśli, aby uświadomić sobie, że kiedy nadejdzie koniec świata, będziecie musieli odpowiedzieć za wasze grzechy przed sądem Bożym. Zachowane informacje na temat niektórych proroctw:

 • według przewidywań Matrona z Moskwy, rok 2017 będzie okresem, kiedy ludzie mogą umrzeć bez wojny, stanie się to w nocy, a rano wszystkie żywe istoty znikną pod ziemią;
 • Wielebny Serafim z Sarowa w latach 30. XIX wieku przewidywał upadek władzy królewskiej i losy władcy, który odegrał ogromną rolę w losach Rosji - był to swego rodzaju koniec świata i rozkwit nowego rządu;
 • w Księdze Jana Teologa śmierć człowieka i zapłata za jego grzechy są porównywalne do końca świata.
jaki jest koniec świata

Jak przetrwać koniec świata?

W rozumieniu większości ludzi apokalipsa jest śmiercią całego życia na planecie. Dlatego pytanie o to, jak to przetrwać, jest czasami nazywane problemem z dziedziny fantazji. Gdyby ludzkość nauczyła się przewidywać takie wydarzenia z pewną dokładnością, każdy wiedziałby, jak się przygotować. W tej sytuacji możesz mentalnie dostosować się do prawdopodobieństwa końca świata, czy to nuklearnej apokalipsy, czy powodzi, ponieważ jeśli taki wynik jest nieunikniony, ludzkość prawdopodobnie nie będzie w stanie temu zapobiec.

Jeśli przyjmiemy, że istnieje pewne prawdopodobieństwo zbawienia po końcu świata, możemy przygotować rezerwę na dalsze istnienie:

 • niezbędne leki;
 • zaopatrzenie w wodę pitną;
 • produkty do długoterminowego przechowywania - zboża, warzywa, żywność konserwowa;
 • ciepłe rzeczy.

Być może jest to nadal fantastyczne, a podobne sceny można zobaczyć w znanych filmach. Bez względu na to, które terminy są wywoływane, nie ma zgody, że kiedy nastąpi koniec świata . Może się zdarzyć w bliskiej przyszłości lub w miliardach lat. Być może nie powinieneś ciągle o tym myśleć, bo co jest, czego nie można uniknąć. Każdy może mieć własną opinię, a wspólne wysiłki są ważne dla rozwiązywania rzeczywistych problemów, które mogą powodować apokalipsę - konflikty, epidemie i katastrofy ekologiczne.