Prawie wszyscy ludzie na Ziemi są pewni, że prędzej czy później nadejdzie koniec świata, ale nikt nie wie, kiedy dokładnie nastąpi to straszne wydarzenie. Są jednak pewne oznaki wskazujące koniec świata i opisane w Biblii.

Znaki końca świata w prawosławie

Niestety, nie ma żadnych szczegółów na temat tego, jak rozpocznie się apokalipsa lub co dokładnie stanie się w tym dniu sądu. Jednak w chrześcijaństwie istnieją pewne informacje o znakach końca świata. Rozważcie więc główne oznaki końca świata, które niestety w naszych czasach już widać:

  1. Pojawienie się poważnych i niebezpiecznych chorób . Dzisiaj ludzie są coraz bardziej "zabijani" przez choroby takie jak rak, Pomoce nie ma ratunku przed różnymi epidemiami, o których kilka lat temu nawet nic nie wiedziała. Niestety, w większości przypadków nawet medycyna nie radzi sobie z tymi chorobami.
  2. Pojawienie się fałszywych proroków . W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej różnorodnych sekt i stowarzyszeń, których liderzy uważają się za ludzi wybranych, proroków posłanych z góry. Niszczą swoich wyznawców zarówno duchowo, jak i fizycznie.
  3. Rozpoczną się straszliwe wojny i katastrofy . Naukowcy ocenili, że o wiele więcej klęsk żywiołowych miało miejsce w XX wieku niż w poprzednich pięciu stuleciach. Trwałe trzęsienia ziemi, powodzie i inne kataklizmy, nieustanne wojny "o pokój" roszczą sobie setki tysięcy ludzkich istnień.
  4. Pojawienie się rozpaczy i strachu u ludzi . Straciliśmy nawyk wierzenia w dobro, w dobro, we wzajemną pomoc, coraz częściej przejmują strach i rozpacz, więc obecnie, niestety, coraz więcej osób popełnia samobójstwo.

Pomimo tych wszystkich strasznych wydarzeń, które według Biblii są uważane za znaki końca świata, przedstawiciele kościoła wierzą, że jeśli warto mówić o zlikwidowaniu istnienia naszego świata, to o jego zmianie i odnowie. Żyj pełnią życia, staraj się przynosić dobro światu, a potem, zgodnie z Biblią, będziesz zbawiony.

znaki końca świata według Biblii