Ametyst to kamień w kolorze fioletowym, który staje się matowy, gdy jest wystawiony na działanie światła słonecznego przez długi czas. Od greckiego minerał jest tłumaczony jako "neoponenenny". Dlatego od czasów starożytnych, za tym kamieniem, dociera chwała asystenta w walce z alkoholem.

Magiczne właściwości ametystu

Od czasów starożytnych ludzie wierzą, że jeśli pijesz z kubka zrobionego z tego minerału, nie możesz obawiać się zatrucia. Kamień ten jest uważany za potężny amulet od złego losu. Dla kobiet pomaga pozbyć się starych uczuć i wspomnień i otworzyć serce i duszę na nowy związek. Wróżki i magicy zalecają amulety z ametystu w postaci księżyca i słońca, ponieważ chronią przed negatywnymi wpływami.

Magiczne właściwości zielonego ametystu to jego zdolność do poprawy pamięci i logiki, a także rozwija swoją wyobraźnię. Podkreśla minerał osoby szczerości, szczerości i spokoju. Pomaga pozbyć się negatywnych myśli i chroni przed różnymi problemami. Magiczne właściwości kamienia ametystu zielonego i fioletowego pozwalają na dostosowanie rodziny postawy nawet w najbardziej krytycznych sytuacjach. Minerał można wykorzystać do przewidywania pogody.

Magiczne i terapeutyczne właściwości ametystu

Zaleca się użycie kamienia do normalizacji pracy układu hormonalnego i układu nerwowego. Warto pozbyć się depresji i innych zaburzeń psychicznych. Jest informacja, że ​​ametyst jest doskonałym środkiem zapobiegającym chorobom skóry i pomaga zapobiegać pojawianiu się okaleczeń. Kamień korzystnie wpływa na krążenie. Minerał ma działanie antyseptyczne. Tradycyjni uzdrowiciele zalecają używanie przeziębienia do konsumpcji wody, która jest nasycona ametystem.