Brak witamin na wiosnę, co do zasady, prowadzi do częstych przeziębień, senności i ogólnego osłabienia. Osoby dbające o swoje zdrowie powinny wiedzieć, które witaminy wypić na wiosnę.

Naturalne źródła witamin

Witamina A ma korzystny wpływ na skórę, chroniąc ją przed zewnętrznymi negatywnymi skutkami. Dlatego ta witamina jest bardzo przydatna dla kobiet, szczególnie na wiosnę. Aby uzupełnić ciało witamina a W skład diety powinny wchodzić: wątroba wołowa i drobiowa, ryby morskie, biały ser, twaróg, mleko, warzywa i owoce w kolorze pomarańczowym: marchew, dynia, rokitnik zwyczajny, morele, pomarańcze, mandarynki.

Wiedząc, które witaminy najlepiej przyjmować na wiosnę, możesz pozbyć się stresujących i nerwowych warunków. Pomoże to w regularnym spożywaniu witaminy B, która jest również ważna dla włosów. Zapewnij organizmowi witaminę B, regularnie jedząc wołowinę i mięso z kurczaka, wątrobę, ryby morskie - dorsza i łososia, chleb żytni, produkty sojowe.

Witamina C jest doskonałym pomocnikiem w radzeniu sobie z przeziębieniem. Duża ilość tej witaminy występuje w dzikiej róży, kiwi, czarnej porzeczce, cytrusach, kiszonej kapuście, zielonych warzywach, czerwonej papryce, jarzębinie i truskawkach.

Jeśli naprawdę chcesz spać, a nie wiesz, jakie witaminy wypić na wiosnę, zwróć uwagę na oleje roślinne - słonecznik, oliwka, kukurydza, winogrona i orzech. To są te pokarmy, które są bogate. witamina E , nasycając komórki energią witalną i wydalając toksyny z organizmu.

Ze wszystkich witamin, które są potrzebne na wiosnę, nie zapominaj o witaminie D, która normalizuje normalny bilans fosforowo-wapniowy, a zatem - wzmacnia kości, zęby, włosy i paznokcie. Produkty zawierające tę witaminę obejmują: produkty mleczne, żółtka jaj, olej rybny, ryby morskie i jarmuż morski.

jakie witaminy wziąć na wiosnę Kompleksy witamin na okres wiosenny

Produkty nie zawsze są w stanie w pełni zapewnić organizmowi niezbędną ilość witamin. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jakie witaminy wypić na wiosnę w postaci tabletek. Eksperci zalecają o tej porze roku, aby preferować leki takie jak Duovit, Multitabs, Quadevit i Complivit. Lek należy przyjmować wyłącznie zgodnie z załączonymi instrukcjami i dopiero po konsultacji ze specjalistą, ponieważ, podobnie jak inne leki, mogą powodować szereg działań niepożądanych.