Zanim zrozumiesz, jak prawidłowo ugryźć koniak, musisz sobie poradzić z samym napojem. Po pierwsze, prawo do nazwania koniaku nie jest tak liczne, reszta jest napisana na etykiecie brandy.

Faktem jest, że koniak w ogóle nie jest przekąską. Ten napój jest po to, aby konsument poczuł jego smak. Nawet same kieliszki do koniaku są produkowane w taki sposób, że osoba pijąca ten napój może w pełni cieszyć się zapachem i wszystkimi odcieniami, które uzyskiwano przez lata w produkcji koniaku, od winorośli po zatkniętą butelkę. I to nie jest tylko dzieło tych lat, kiedy ta butelka była produkowana, jest to bezcenne doświadczenie gromadzących się od stuleci producentów koniaku.

Niektóre domy koniaku, takie jak "Courvoisier", liczą wieki swojej historii i koniaku swojej pracy, ale raczej pracują, a nie produkcje, pili jeszcze Napoleona, na cześć którego została nazwana jedna z rolek tej firmy. W ojczyźnie tego napoju używa się go po zjedzeniu, po wypiciu filiżanki kawy i zapaleniu cygara, nie uważa się go za napój uczty, ale raczej utożsamia się z cichym odpoczynkiem w wygodnym fotelu. Koniak nie lubi próżności, pijacy powinni cieszyć się każdym dotykiem jego smaku i aromatu.

Co podaje się koniakowi na przekąskę?

Nie wszyscy tacy koneserzy brandy, a wielu używa go podczas posiłków, nawet Francuzi. W związku z tym istnieją pewne zasady dotyczące używania koniaku z przekąskami, a raczej zasady dotyczące przekąsek podawanych koniakowi. Jeśli zaczniesz od początku święta, najlepsza zimna przekąska koniaku to:

  • tartaletki z pasztetem z wątróbek;
  • canapé z serem, ale z serem bez jaskrawego krzyku smaku i zapachu;
  • Niektóre owoce morza są odpowiednie, takie jak przegrzebki, małże lub ostrygi, ale znowu z względnie obojętnymi sosami.

Od gorących potraw i przekąsek, więc często jest to gra lub jagnięcina. Ale muszą to być ich szczuplejsze części, wcale nie tłuste, bez użycia wielu pikantnych ziół i gorących przypraw. Jedzenie podawane na brandy w żadnym przypadku nie powinno zakłócać jego smaku ani aromatu, smak i zapach przekąsek powinien podkreślać tylko te cechy brandy, z powodu których je wykorzystują.

Czy mogę podawać deser do koniaku?

Osobny motyw przekąsek do tego napoju można uznać za desery, jest niewątpliwie o wiele więcej lotu dla wytwornego kucharza. Ponieważ owoce doskonale łączą się z koniakiem, desery oparte na nich są doskonałe jako przekąski. Nawet zwykły Pieczone jabłka z miodem będzie niewątpliwie doskonałą przekąską, nie wspominając o porównaniu z kwaśną cytryną w tej samej roli. Jeśli mówimy o owocach w ogólności, to te same owoce, które rosną w ojczyźnie tego napoju, lepiej pasują do koniaku. Tak więc, ustawiając stół na rozmaitych jabłkach, gruszkach, winogronach i truskawkach, które są nam tak bliskie, nie można się mylić.

Stara rosyjska przekąska "Nikolashka"

W Rosji iw zasadzie w całym byłym Związku Radzieckim często stosuje się przekąski na cytrynę z koniakiem. Istnieją legendy na ten temat, jeden z nich mówi, że cesarz Mikołaj I wypił brandy i również to rozważył przystawka do koniaku Strong zdecydował się zjeść, az jadalnego obok była tylko cytryna. A potem, w Rosji, pod koniakiem pojawiła się przekąska o nazwie "Nikolashka". Inna legenda mówi, że "Nikolashka" pojawiła się w wyniku miłości Mikołaja II do jedzenia brandy cytrynowej, a przekąska została opracowana specjalnie dla niego. Wygląda to tak: okrągły plaster cytryny jest warunkowo podzielony dokładnie na pół, a drobno zmielona kawa wlewa się do połowy, a druga połowa cukier puder . Teraz, oczywiście, przepis został zmieniony, i że tylko przedsiębiorczy kucharze już nie używają, a tarty czekoladowy i czerwony kawior, a nawet pieprz. Oto taka przekąska dla brandy w pośpiechu po rosyjsku.