Wydaje się, że warto poświęcić mózgowi dużo uwagi w kwestii żywienia? Aby odżywić skórę, jasne jest, co jest potrzebne, w przypadku włosów i paznokci, tym bardziej, że dla kobiet mózg nie zawsze jest priorytetową częścią ciała. Ale nadal będziemy starali się scharakteryzować znaczenie "diety" naszego mózgu, lub przynajmniej zwrócić uwagę na znaczenie witamin dla mózgu dla dzieci.

Jesienna śledziona i niedobór witamin

Czy kiedykolwiek myślałeś o "przypadkowej" zbieżności w czasie jesiennego "syndromu", utraty siły, drażliwości, melancholii i początku beri-beri. Wszakże po "soczystych" letnich dniach, nawet my sami nie chcemy jeść tylko "chwastów", a ciało odczuwa ostry spadek spożycia witamin.

Czy wiesz, że hormony są odpowiedzialne za optymizm, radość i entuzjazm? Na pewno to wiesz i możesz nawet nazywać je noradrenaliną, endorfiną i serotoniną. Ale powiedzieć, jak te cnotliwe hormony w rzeczywistości powstajemy, większość już ma trudności. Pamiętajcie więc raz na zawsze: za syntezę absolutnie wszystkich hormonów, a także za przekazywanie ich sygnałów do mózgu i mózgu, lub do innych narządów, witaminy są bezpośrednio odpowiedzialne.

Wniosek: nie widać szczęścia bez witamin. I to już sugeruje ideę dodatkowego spożycia witamin dla mózgu.

Pyszny lunch walczy z nieszczęściem

Naukowcy wciąż podziwiają sposób, w jaki jedzenie skutecznie zwalcza pesymizm. I co właściwie w tym zaskakuje? Od dawna wiadomo, że białko pobudza nasz mózg, a węglowodany - koją. Kwas foliowy odpowiada za witalność, B12 - za wigor, A - za relaks. Ale najważniejsze - wszystkie te "efekty" występują w mózgu.

Zapobieganie chorobie Alzheimera i autyzmu

Zarówno choroba Alzheimera, jak i autyzm są przede wszystkim zaburzeniem mózgu. W pierwszym przypadku występuje demencja starcza, atrofia mózgu, kurczy się bez składników odżywczych. Choroba autyzmu jest bezpośrednio związana z niedoborem witaminy B12. Naukowcy przeprowadzili już kilkadziesiąt badań, które wykazały, że przyjmowanie witamin dla mózgu i pamięci pozwoli zachować zdrowy nastrój, chronić przed udarem mózgu i poprawić funkcje pamięci.

Witaminy mózgowe dzieci w autyzmie są ważne dla naprawy uszkodzonych neuronów, funkcji poznawczych i zapobiegania anemii.

Czym są kompleksy witaminowe?

Wszystkie powyższe, być może, skłoniły cię do myśli, że nadszedł czas, aby stymulować aktywność mózgu za pomocą suplementów. Dlatego wymienimy, które witaminy zawarte w kompleksach mózgu: B1, B3, B5, B6, B9, B12, A, E, P, C.

Ponadto kompleksy witamin często zawierają kwasy omega-3 i 6. Poprawiają nie tylko funkcjonowanie mózgu, ale także chronią naszą wizję. Źródłem kwasów omega mogą być również olej rybny .

Ale najlepsze witaminy dla mózgu zawierają także zestaw minerałów i aminokwasów. Po pierwsze, zwiększają działanie witamin, a po drugie, wzmacniają działanie układu odpornościowego, pobudzają regenerację tkanek.

Prostsze

W skrócie, wysokie cele witamin dla mózgu są mniej lub bardziej wyraźne. A jeśli łatwiej powiedzieć, prędkość myślenia, reakcja, przenikliwość, przekazywanie impulsów nerwowych, przekazywanie informacji z pamięci krótkotrwałej do pamięci długoterminowej, a także zdolność do wyodrębniania danych z długoterminowych "archiwów" zależą od siły mózgu.

Nasz mózg jest jak twardy dysk (nie bez powodu porównanie to jest najbardziej popularne), nie można nawet sobie wyobrazić, ile informacji można w nim przechowywać i ile wszystkiego, na marginesie, nie zdając sobie nawet sprawy, pamiętamy. Wszystko to zamienia mózg w niechlujny wysyp, jeśli nie jest on dostarczany z witaminami. A jeśli dostarczymy mu składniki odżywcze - twój komputer nigdy nie zamarznie.

Na koniec dołączamy dowolną listę kompleksów witaminowo-mineralnych dla całej Twojej rodziny!

Lista witamin

 • Vitrum Baby;
 • Vitrum Kids;
 • witaminy dla mózgu i pamięci
 • Vitrum Junior;
 • Vitrum Teenager;
 • Dżungla;
 • Complivit;
 • Multitaby;
 • Alfabet;
 • Duovit (dla mężczyzn i dla kobiet);
 • Vitrum Classic;
 • Centurion z Vitrum;
 • Alfabet 50+;
 • Aviton Ginkgovita.