Urugwaj jest uważany za jeden z najbardziej tajemniczych stanów na naszej planecie. Podróżując po kraju, wielu turystów myśli o tym, jaki rodzaj transportu jest najlepszy i najwygodniejszy w użyciu, aby nic nie stało się ciemnością.

System lotnictwa w Urugwaju

Jest jeden międzynarodowy port lotniczy w kraju, położony 5 km od z miasta Montevideo - stolica państwa. To się nazywa Carrasco (Międzynarodowy port lotniczy Montevideo Carrasco) i jest uważany za największy w Urugwaju. Tutaj działają takie linie lotnicze, jak:

  • BQB Lineas Aereas (BiKuBi Lineas Aereas);
  • Klasa lotnicza;
  • Aeromas (Aeromas).

Krajowym przewoźnikiem jest PLUNA, która obsługuje lokalne lotniska. Te ostatnie mają różne drogi startowe: z powłoką i bez niej.

Wsiadaj do samolotu, do kraju będą przeszczepy w Brazylii, Argentyna lub Hiszpanii. Istnieją jednak również loty bezpośrednie, ale bilety na nie są bardzo drogie, a takie samoloty latają dość rzadko.

Самолет

Transport kolejowy w Urugwaju

Transport pasażerski w kraju praktycznie nie jest rozwinięty, głównie transport międzynarodowy (z sąsiednimi państwami Brazylia i Argentyna). Głównym węzłem kolejowym jest miasto Montevideo. Zaczęło się budować w 1867 roku ze środków z Wielkiej Brytanii, której firmy posiadają główne udziały. Początkowo ruch był wykonywany na mocy.

Całkowita długość drogi wynosi 2900 km, tor ma standardowe wymiary - 1435 mm, a długość linii dwutorowych wynosi 11 km. W Urugwaju prawie połowa (1328 km) kolei jest opuszczona i nie jest wykorzystywana. Tutaj głównie stosowana jest trakcja lokomotyw spalinowych.

W niektórych częściach kraju są jeszcze odcinki wąskotorowe. Ich wymiary to 600 mm, 750 mm i 914 mm.

Поезд

Usługi autobusowe w Urugwaju

Jest to jeden z najpopularniejszych systemów transportowych w kraju. Prawie wszystkie krajowe przewozy pasażerskie realizowane są autobusami, do których praktycznie można dojechać w każde miasto o każdej porze dnia. Istnieją również specjalne trasy zwiedzania. Łączna długość dróg wynosi 8 883 km, z czego 8085 jest objętych, a 898 jest bez niego.

W kraju jeden międzynarodowy dworzec autobusowy to Tres Cruces. Ma własną stronę internetową, na której można nie tylko zobaczyć rozkłady jazdy i kierunki autobusów z linkami do różnych firm, ale także zarezerwować i kupić bilet. W Urugwaju są autobusy z Chile (Santiago), Paragwaju ( Asuncion ), Argentyna (Entre Ríos, Mendoza , Córdoba , Buenos Aires ) i Brazylii (Rio, Sao Paulo i Porto Alegre).

Международный автобус

Wszystkie autobusy są wyposażone w wygodne loże, wbudowaną klimatyzację i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. W każdym z nich zawsze znajduje się przewodnik, który nie tylko sprawdza ruch, ale także monitoruje kolejność. Tutaj często można spotkać sprzedawców i muzyków. Ostatnio zgodził się pochwalić i podziękować drobiazgowi.

Autobusy są głównym miejskim środkiem transportu. Średnia cena to 6,5 pesa (około 25 centów amerykańskich). Stolica kraju ma specjalną trasę wycieczkową, która łączy 10 głównych zabytków, czas podróży wynosi 2 godziny. W kabinie podróżni są oferowane przewodniki audio w różnych językach.

Местные автобусы

Jakie inne formy transportu są dostępne w Urugwaju?

Kraj ma również:

  1. Duży port morski, który obsługuje międzynarodowe promy. Drogi wodne tworzą 1600 km i są wykorzystywane przez statki rzeczne i przybrzeżne o niskim zanurzeniu.
  2. W Montevideo są wózki konne. Są to tak zwane padlinożernie, które zbierają się do przetwarzania różnych odpadów.
  3. Motocykle są transportem lokalnych mieszkańców. Mogą jeździć od jednej do sześciu osób.
  4. Samochody są nie mniej popularne niż autobusy.
  5. Rurociągi.

Cechy transportu urugwajskiego

Cały ruch jest praworęczny, kierownica w samochodach znajduje się głównie po lewej stronie. Na światłach kierowcy i pasażerowie często bawią się klaunami, żonglerami i innymi artystami cyrkowymi. Za przemówienia zazwyczaj otrzymują pieniądze. Na wszystkich ulicach działa parkowanie samochodu, które pomaga znaleźć miejsce parkingowe dla samochodu i pilnować transportu podczas nieobecności właściciela.

Na stacjach benzynowych kierowca zwykle nie opuszcza samochodu, pracownicy w pełni obsługują klientów, a nie zapominają o myciu okien. Benzyna w Urugwaju jest droga, około 2 USD za 1 litr.

W państwie jest 2 policja drogowa: jedna działa tylko w miastach, a druga - w całym kraju. Istnieje również praktyka leżących policjantów, gdy są wklęsłe. Na granicy każdego departamentu znajduje się pjah (czyli tzw. Platilka).

Автомобиль

W kraju jest dużo starych samochodów. Samochody używane tutaj praktycznie nie wchodzą w cenę. Podczas podróży po Urugwaju nie wolno zapominać o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego. Zaplanuj swoje wycieczki z wyprzedzeniem i ciesz się cudownymi odpocznij w pięknym kraju .