40-letnia Shakira, niestety, odkłada europejską część trasy El Dorado do przyszłego roku, ponieważ jej struny głosowe nie wyleczyły się z krwawienia.

Oczekiwana trasa

Shakira miała rozpocząć serię długo oczekiwanych koncertów w Europie w ubiegłą środę w Niemczech, ale występy kolumbijskiej piosenkarki zostały odwołane i wyraziła nadzieję, że jej głos zostanie przywrócony przed występem we Francji. Cud się nie zdarzył ... Pojawił się Shakira w Paryżu, Antwerpii i Amsterdamie.

Шакира

Shakira

Po konsultacji z najlepszymi lekarzami, którzy stwierdzili, że w przeciwieństwie do oczekiwań, stan jej więzadeł nie poprawił się, celebra podjęła trudną decyzję o odłożeniu europejskiej części trasy na 2018 rok, bez podawania dat.

Jeśli chodzi o koncerty pop diva w Ameryce Północnej, odbędą się zgodnie z planem i rozpoczną się 9 stycznia.

Przerwa wymagana

Złe wieści Shakira w poniedziałek osobiście poinformowała fanów w serwisach społecznościowych Instagram i Twitter, z ciężkim sercem, pisząc długą wiadomość po angielsku i hiszpańsku:

"Przez ostatnie pięć miesięcy całkowicie poświęciłem się przygotowaniu mojej międzynarodowej trasy koncertowej, El Dorado. Pod koniec lipca, przed rozpoczęciem prac nad tymi wycieczkami, mój lekarz potwierdził, że moje struny głosowe są w doskonałej kondycji. Pod koniec października, podczas prób domowych, poczułem dziwną chrypkę, która przeszkadzała mi w śpiewie. Lekarze po badaniu stwierdzili, że mam krwotok w prawej części strun głosowych. Podjęte środki nie pomogły, nie byłem w formie na koncert w Kolonii ... Mój koszmar trwa. W tej chwili staram się odzyskać szybciej ... "
Письмо Шакиры Czytaj także
  • Shakira zapłacił 25 milionów dolarów, aby nie trafiły do ​​więzienia
  • Na przekór plotkom o rozstaniu Gerard Piquet i Shakira spędzają czas z dziećmi w Barcelonie
  • Shakira może pójść do więzienia za nie płacenie podatków

Shakira podziękowała również jej zespołowi 60 osób, fanom, rodzinie, kochankowi i jej synom za wsparcie.

Шакира с гражданским мужем и сыновьями

Shakira z mężem cywilnym i synami