Wczoraj słynna pisarka Joan Rowling odbyła podwójną uroczystość: obchodziła swoje 51. urodziny i opublikowała 8. książkę o czarodzieju, która ukazała się 31 lipca na półkach księgarń w Wielkiej Brytanii.

Joan żegna się z Harrym Potterem

Po fanach książki Harry Potter i Przeklęte Dziecko zaczęli ją kupować w szalonym tempie, Rowling wydała krótkie oświadczenie dla prasy:

"Dzisiaj ukazała się moja ostatnia książka o niezwykłym czarodzieju i jego przyjaciołach. Z Harrym Potterem, myślę, że już czas się pożegnać. Przeszedł bardzo długą drogę. Z jednej strony boli mnie, gdy zdaję sobie sprawę, że nie będę już pisać o bohaterze, który stał się ukochany przez wszystkich, ale z drugiej strony, on dorósł i nadszedł czas, by ustąpić miejsca innym, młodszym bohaterom. "

W książce zaprezentowano performance

Oprócz wydania tej książki, koniec lipca upłynął pod znakiem premiery sztuki powieści w London Palace Theatre. Wielbiciele cudów i fanów powieści o Harrym Potterze czekali z niecierpliwością. Jest to zrozumiałe dzięki temu, że bilety na premierę zostały wyprzedane w ciągu kilku godzin. Nawiasem mówiąc, Joan Rowling wielokrotnie uczestniczyła w próbach i, oczywiście, pojawiła się na premierze. Pod koniec dramatu pisarz z aktorami skłonił się.

Oprócz JK Rowling na premierze pojawił się burmistrz Londynu Sadiq Khan, który powiedział do prasy kilka słów:

"Bardzo się cieszę, że ludzie w naszym kraju stali się pierwszymi, którzy mogli cieszyć się tą sztuką. Jestem pewien, że takie godne stworzenie wkrótce ujrzy nie tylko Wielka Brytania, ale cały świat. Na przykład wiem, że próby już się rozpoczęły na Broadwayu. Bardzo podobało mi się wykonanie, ale fabuła była dla mnie całkowitym zaskoczeniem. "
Czytaj także
  • Pisarka Joan Rowling broniła Megan Markle
  • Diddy zdobył najwyższe noty najwyżej opłacanych celebrytów według magazynu Forbes
  • W Anglii ukradł unikalny rękopis prehistorii Harry'ego Pottera

Harry Potter nie jest już bohaterem powieści.

A fabuła tej pracy jest naprawdę niesamowita. W ósmej powieści o czarodziejach główną bohaterką jest teraz najmłodszy syn Pottera, Albus-Severus, podczas gdy sam Harry pracuje jako urzędnik Ministerstwa Magii i ma już trójkę dzieci. Ponadto, czytelnicy "Harry'ego Pottera i przeklętego dziecka" na kartach pracy spotkają się z dziećmi Rona, Hermiony i Draco Malfoya.

Prace nad tłumaczeniem dzieła na język rosyjski są już w toku, a jesienią 2016 r. W Rosji zostaną wydane filmy Harry Potter i Przeklęte Dziecko.

Джоан Роулинг с актерами спектакля «Гарри Поттер и проклятое дитя» Книга «Гарри Поттер и проклятое дитя» поступила в продажу Дэниел Рэдклифф в роли Гарри Поттера