Wielu dietetyków uważa, że ​​od czasu do czasu wolne dni Jest przydatny nie tylko dla figury, ale także dla układu trawiennego, ponieważ pozwala ciału odpocząć i pozbyć się nagromadzonych toksycznych substancji.

Jak spędzić najbardziej wydajny dzień postu?
  1. To bardzo ważne, że w takim dniu masz normalny nastrój i dobre samopoczucie, ponieważ użycie tylko jednego produktu będzie wymagało siły woli i dobrego samopoczucia.
  2. W takie dni organizm ma szansę pozbyć się toksyn i aby uczynić ten proces bardziej skutecznym, spróbuj użyć wystarczającej ilości czystej wody.
  3. Konieczne jest przygotowanie się do postu, stopniowo zmniejszając porcje jedzenia.
  4. Powoli też powinno się zwiększać ilość pożywienia po dniu postu.

Skuteczne dni postu

Wielu twierdzi, że najłatwiej jest przeprowadzić "rozładunek" poprzez uwzględnienie płatków ryżowych w swoim menu. Obecność złożonych węglowodanów eliminuje uczucie głodu i obfitości włókno - naturalny adsorbent, sprzyja usuwaniu produktów degradacji. Aby przeprowadzić dzień postu, należy ugotować szklankę ryżu i rozprowadzić otrzymaną owsiankę na 3-4 porcje, które powinny być spożywane w ciągu dnia. Jako przekąskę można zjeść 2-3 średnie jabłka.

Skuteczne dni na czczo do utraty wagi są wygodne do przenoszenia sezonowych warzyw lub owoców. Na przykład jesienią możesz z łatwością urządzić dzień na jabłkach, jedząc dzień do 1,5 kilograma. Bardziej korzystną opcją jest dzień kefir-jabłko. Zapewnia 6 posiłków, w tym pół szklanki niskotłuszczowego kefiru i jedno średnie jabłko.

Na pytanie, czy dni postu są skuteczne, większość osób, które je organizują, daje pozytywną odpowiedź. Wynik zależy od tego, jak dobrze się przygotujesz na taki dzień i jak dokładnie przestrzegasz warunków. Możesz dowiedzieć się, który dzień postu jest dla ciebie najbardziej skuteczny. Jednak wielu zgadza się, że dzień spędzony na brązowym (nieoszlifowanym) ryżu daje dobry wynik.