Dieta grecka to system żywnościowy, do którego przylega wielu mieszkańców Hellas. Ta dieta nie tylko oszczędza ci dodatkowych kilogramów, ale pozwoli twojemu ciału dostosować się do nowej diety, dzięki której poczujesz się szczęśliwsza i zdrowsza.

W przeciwieństwie do innych diet, grecka dieta nie gwarantuje szybkiej utraty wagi. Trzymając się tej diety, przez tydzień możesz pozbyć się nie więcej niż 2 kilogramów wagi. Ale efekt tej diety objawia się w znacznie dłuższym czasie. Dieta grecka oferuje sposób odżywiania, który nie tylko przyczynia się do utraty wagi, ale także poprawia funkcjonowanie układu trawiennego. Produkty dostarczane przez dietę są bogate w węglowodany - chleb pełnoziarnisty, rośliny strączkowe, soję, makaron. Na śniadanie, duże spożycie żywności jest dozwolone, na obiad - bardziej skromny.

Menu greckiej diety przypomina menu Dieta śródziemnomorska. Ponieważ zarówno jedna jak i druga dieta wymagają użycia dużej liczby produktów o niskim indeksie glikemicznym - chude mięso, ryby, świeże warzywa i owoce. Dieta grecka obejmuje obowiązkowe spożywanie dużych ilości białka z każdym posiłkiem. Na śniadanie mogą to być jajka, twarogi lub jogurty, a na lunch lub kolację - dowolne mięso lub ryby.