List otwarty, który został opublikowany w publikacji Le Monde, oczywiście, w porównaniu z niedawną akcją total black, która stała się częścią "Złotego Globu" w tym roku.

Przypomnij sobie, że goście jednej z najważniejszych nagród filmowych wybrali czarne ubrania, aby podkreślić ich negatywny stosunek do nękania, podczas gdy setki znakomitych francuskich grand dame, wręcz przeciwnie, uważają, że cała sytuacja jest sztuczna i nadmiernie rozdęta.

Podpisano w liście słynnych aktorek, pisarzy, psychologów, dziennikarzy, naukowców, którzy porównali obecną sytuację na Zachodzie z "polowaniem na czarownice" i odrodzeniem purytanizmu.

W tym artykule podajemy najciekawsze cytaty z wyżej wymienionego listu, które pozwolą nam zrozumieć charakter alternatywnego stanowiska w sprawie molestowania seksualnego:

"Oczywiście każdy gwałt jest przestępstwem. Jednak niezręczne, acz uporczywe zaloty nie można nazwać zbrodnią. A galanteria mężczyzny jest nieporównywalna z agresywnym machismo. Co otrzymaliśmy po skandalu z Weinsteinem? Ponownie oceni konsekwencje molestowania seksualnego kobiet. Dotyczy to szczególnie sfery zawodowej, w której mężczyźni mogą sobie na to pozwolić przez nadużycie władzy. Ale co nam daje to głasnost? Odwrotny efekt! Jesteśmy teraz powstrzymywani w przejawach emocji, zamykamy usta na tych, którzy nam zaprzeczają i drażni nas, a jeśli ofiara woli milczeć o tym, co się stało, jest natychmiast umieszczana na listach zdrajców, a nawet wspólników. Czy to nie przypomina ci purytańskiego podejścia do rzeczywistości? Istnieją argumenty w obronie feminizmu i emancypacji, ale w rzeczywistości kobiety są przykute do solidnej zbroi uwarunkowanych reakcji - jest to wieczna pozą ofiary przemocy, która spadła pod jarzmo kultury fallocentrum. Czas na polowanie na czarownice powrócił. "
Текст открытого письма 100 известных француженок заинтересовал феминисток Czym naprawdę jest #MeToo?

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, po fali narażenia na przestępstwa seksualne, które miały miejsce w środowisku Harveya Weinsteina, wielu użytkowników sieci odważyło się wyrazić nękanie, towarzysząc swoim postom hashtagowi #MeToo. Oczywiście, ten trend nie mógł być obchodzony przez francuskich aktywistów w ich liście otwartym:

"Czy zauważyłeś, jak sytuacja się potoczyła? Osławiony hashtag #metoo dosłownie wywołał całą falę krzywoprzysięstwa i zastrzeżeń. Pod gorącą ręką wszystko zaczęło spadać. A oskarżony nie miał nawet prawa głosu! Nie wolno im było głośno mówić, ale natychmiast włączyli listę przestępców seksualnych. Ci ludzie już ucierpieli - stracili pracę, ich reputacja została nieodwracalnie uszkodzona. Za co zostali ukarani przez społeczeństwo? Za niewłaściwą wskazówkę seksualną lub wiadomość wysłaną do kobiety, która nie doświadczyła wzajemności? To namiętne pragnienie znalezienia kozła ofiarnego gra w ręce pewnych kategorii ludzi: zwolenników wolności seksualnej, fanatyków religijnych i tych, którzy kierują się "moralnością wiktoriańską", uważa, że ​​kobieta jest szczególną istotą potrzebującą ochrony. "

Radykalna pisarka Catherine Rob-Grieille i jej koleżanka Catherine Millet, Catherine Deneuve i niemiecka aktorka Ingrid Caven, która zainicjowała szczery przekaz, nigdy nie różnili się złożonością i nie byli zwolennikami patriarchatu. Wręcz przeciwnie! Te panie w połowie ubiegłego wieku były europejskimi apologetami filozofii feminizmu, co oznacza, że ​​można im zaufać, mówiąc o prawach i wolnościach kobiet, nieprawdaż?

Катрин Милле и ее популярная книга Prawo do zalotów - prawo do życia

Te panie w pełnym głosie wzywają świat do ponownego przemyślenia i powstrzymania seksualnej histerii, pozostawiając mężczyznom i kobietom prawo do flirtu i zalotów:

"Postawiliśmy sobie za cel - zdobyć prawo do flirtu. Jest to po prostu konieczne, jeśli mówimy o wolności seksualnej. Mamy wystarczająco dużo doświadczenia, aby zdać sobie sprawę, że zainteresowanie seksualne samo w sobie jest dzikie i obraźliwe. Ale mamy pewną dalekowzroczność, aby zrozumieć, że niezręcznych zalotów nie da się porównać z agresją seksualną. "

Autorzy skandalicznej publikacji odnoszą się do prawa mężczyzn do dbania, a kobiety - do odrzucenia tych zalotów w razie potrzeby. Są przekonani, że wolność wewnętrzna jest obarczona ryzykiem i odpowiedzialnością:

"Feminizm nie ma nic wspólnego z nienawiścią do mężczyzn i ich seksualnością. Jeśli nie podoba ci się, jak ludzie się tobą opiekują, nie oznacza to, że musisz zamknąć się w wizerunku ofiary. Pamiętaj, że to, co dzieje się z ciałem kobiety, nie zawsze musi wpływać na jej wewnętrzną godność, aw ciężkich przypadkach nie powinno przekształcić jej w wieczną ofiarę. Jesteśmy nie tylko naszym ciałem! Musisz cenić wewnętrzną wolność. I nie można sobie tego wyobrazić z ryzyka i odpowiedzialności. "
Ингрид Кавен и Катрин Роб-Грийе Czytaj także
  • Vincent Gallo: "Jestem prawdziwą ofiarą Weinsteina, nie aktorką!"
  • 10 krajów, które są tworzone po prostu dla kobiet
  • Monument "castingi kanapowe" - kamień w ogrodzie Harveya Weinsteina?

Oczywiście tak poważna publikacja nie mogła pozostawić obojętnych feministek i aktywistek ruchów kobiecych. Tak, w tej chwili, w porównaniu z setkami francuskich kobiet, pojawiło się 30 obojętnych kobiet kierowanych przez Caroline de Haas. Przypisywali wielkiej damie substytucję pojęć i próbę podważenia determinacji ofiar przemocy seksualnej.