Nadmierna pewność siebie i nieuwaga w ważnych szczegółach podsumowała 40-letniego rapera i projektanta etatowego Kanye Westa. Stracił prawo do używania nazwy Yeezy na odzież.

Zawodnicy nie śpią ani nie zwracają uwagi na zachód

Kanye West w końcu wyzdrowiał z depresji i cieszy się, że zostanie uzupełniony w rodzinie, tworząc wspaniałe plany nie tylko w dziedzinie muzyki, ale także w dziedzinie projektowania. Jednak na ścieżce kariery małżonka Kim Kardashian jako projektanta mody, była poważna przeszkoda w obliczu Fujian Baby Network Technology Co.

Канье Уэст в одежде из собственной коллекции

Kanye West w ubraniach z własnej kolekcji Yeezy

W 2013 roku West wydał patent na markę Yeezy na produkcję butów, ale z nieznanych przyczyn nie zarejestrował go do wydania odzieży. Nieostrożność amerykańskiego reperu zdecydowała się skorzystać z chińskich konkurentów. Firma tekstylna Fujian Baby Network Technology Co, zdając sobie sprawę, jaki zysk obiecuje im nazwę handlową Yeezy, zdecydowała się ją zdobyć dla swojej linii odzieżowej.

Kiedy w zeszłym roku adwokaci Kanye w końcu zaczęli papierkową robotę, okazało się, że Fujian Baby Network Technology Co. już ją nabył.

Zwróć swoją

Kanye był tylko marką Yeezy Boots, ale żeby produkować pod nazwą Yeezy, nie może już dłużej. Raper uważa ten stan rzeczy za niesprawiedliwy i jest gotów bronić swoich praw w sądzie.

Обувь Yeezy Boots

Buty Yeezy Boots

Pozew, który został już przygotowany przez jego prawników, stanowi, że znak towarowy Yeezy stał się popularny na całym świecie dzięki staraniom Kanye, który przez sześć lat produkuje kolekcje odzieży o tej samej nazwie.

 Канье Уэст в минувший вторник в Малибу

Kanye west ostatni wtorek w malibu

Czytaj także
  • Kanye West pisze książkę filozoficzną, nazywając Kim Kardashian Marie Antoinette
  • W jaki sposób zakończy się związek Nike i Drake?
  • Kim Kardashian opublikował pierwszy pełnoprawny portret rodzinny

Nawiasem mówiąc, w 2017 roku w podobnej sytuacji przyszła siostra żony Kanye, Kylie Jenner. Wraz z Kylie Minogue pozwała prawa autorskie do marki Kylie. W rezultacie Jenner przegrał i teraz nie może produkować produktów pod tą nazwą.