Jak wiecie, w pierwszych dwóch lub trzech miesiącach życia u dzieci nie ma łez. Nawet kiedy płaczą, nie ma łez. Powodem tego jest brak powstawania płynu łzowego i kanału łzowego. Jednak nawet taka miękiszu może wydzielać płyn z oczu, co zwykle jest oznaką choroby. Zwłaszcza, gdy zauważalny jest żółtawy lepki płyn w kącikach oka. Kiedy oczy dziecka są podlewane, pojawia się zaczerwienienie i obrzęk, należy udać się do lekarza.

Dlaczego łzawiące oko u dziecka?

Najczęściej niemowlę ma jedno wodniste oko, a drugie pozostaje całkowicie normalne. Przyczyny tak zwanego "zakwaszenia" są następujące:

  • kanał łzowy jest zablokowany;
  • dziecko cierpi alergie (w tym samym czasie istnieją inne oznaki nietypowej reakcji na ten lub inny alergen);
  • ciało dziecka zostało zaatakowane przez bakterie lub wirusy;
  • oko jest ranne;
  • dziecko ma odrę, ospę wietrzną lub wirusowe zapalenie spojówek;
  • ujawnia się wyprysk (z tą chorobą skóra wokół peephole wysycha i złuszcza się).

Jeśli obserwuje się zespół objawów, a mianowicie, oczy dziecka są wodniste, kicha, wtedy możemy mówić o przebiegu grypy lub ostrej chorobie wirusowej układu oddechowego. Dzięki temu łzawienie jest efektem ubocznym i nie wymaga specjalnej obróbki, ponieważ mija z chorobą podstawową.

Czasami, kwaśne oczy mają wrodzone zwężenie kanału łzowego, co prowadzi do zastoju płynu i tworzenia się ropy.

Co jeśli dzieci mają łzawiące oczy?

Leczenie kwaśnych oczu u niemowląt przepisywanych wyłącznie przez lekarza. Nie możesz samoleczenia. Gdy alergie są przepisywane leki przeciwhistaminowe, eliminując przyczynę choroby. Podobne podejście stosuje się w etiologii bakteryjnej i wirusowej tej choroby, gdy jest to przyczyna, która jest leczona, a nie efekt. W przypadku wrodzonego zwężenia kanału łzowego, masaż jest wykonywany z równoczesnym wkraplaniem środków przeciwdrobnoustrojowych.