głowa dziecka się poci Każda matka ma wiele powodów, aby się martwić o dziecko. Jednym z nich jest zjawisko pocenia się dziecka. Po konsultacji z przyjaciółmi mama samodzielnie diagnozuje - krzywica. Czy jednak tak jest naprawdę i czy zawsze, jeśli głowa niemowlęcia się poci, czy to musi oznaczać, że dziecko ma krzywicę?

Co może powodować nadmierną potliwość u niemowląt?

Jak wiadomo, z powodu niedoskonałości układu termoregulacyjnego, zwiększony przepływ jest normą dla dziecka. Tak więc gruczoły potowe zaczynają aktywnie pracować od 3 tygodnia życia. Jednak nie są one jeszcze w pełni opracowane dla prawidłowego i nieprzerwanego funkcjonowania. To wyjaśnia fakt, dlaczego głowa dziecka poci się. W wieku zaledwie 5-6 lat gruczoły potowe są już dość rozwinięte.

Jak wspomniano powyżej, charakterystyczny jest taki znak jak fakt, że dziecko ma potliwość krzywica . W tym przypadku dziecko jest dość niespokojne w nocy, ciągle niegrzeczne, płacze, jego nastrój zmienia się kilka razy dziennie. Powodem tego wszystkiego jest brak ciała witamina d to ostatecznie prowadzi do rozwoju patologii.

Ponadto, głowa dziecka mocno się poci, gdy:

  • choroby nieżytu;
  • niewydolność serca;
  • nadczynność tarczycy;
  • zażywanie narkotyków.
Co powinienem zrobić, jeśli moje dziecko często ma pot z głową?

Jeśli matka odkryła, że ​​głowa często poci się z dziećmi, powinna przynajmniej pomyśleć, dlaczego tak się dzieje. Jeśli dziecko ma już ponad sześć miesięcy, aktywnie się czołgać, może to wynikać z tego powodu. Uważaj na swoje dziecko i zobacz, kiedy dokładnie się poci.

Jeśli matka zauważy, że głowa dziecka jest mokra, kiedy właśnie się obudził, może był po prostu ciepło ubrany, a także przykryty ciepłym kocem.

dlaczego niemowlęta mają spocone głowy

Konieczne jest również uwzględnienie cech klimatycznych i mikroklimatu w pomieszczeniu, dziecko jest zawsze obecne. Być może przyczyną tego zjawiska jest wysoka wilgotność.

Jeśli matka nie może samodzielnie ustalić przyczyny, a zjawisko to jest trwałe, należy skontaktować się z pediatrą. Jest możliwe, że ten objaw należy do takiej patologii, jak krzywica, o której już wspomniano. Jednak nie rób przedwczesnych wniosków i samoleczenia. Tylko kompetentny specjalista pomoże poradzić sobie z tym zjawiskiem, ustalając jego dokładną przyczynę.