Tymczasowy tatuaż jest świetnym dodatkiem do nie tylko kostiumu plażowego. Zrobi tajemniczy oryginalny i świąteczny łuk. Wygląd będzie przynitowany do długopisu, kostki, szyi lub innych części ciała, jeśli modny tatuaż będzie ich obnosił.

Tatuaż tymczasowy henny

Istnieje kilka rodzajów rysowania na ciele, z których niektóre można zrobić samemu lub w odrabianiu prac domowych. Tatuaż na kalce technicznej i tatuaż henną - absolutnie bezpieczne, łatwe do wykonania i utrzymują około półtora tygodnia. Jeśli nie wiesz, jak zrobić tymczasowy tatuaż w domu, prawdopodobnie przyda Ci się mała lekcja mistrzowska:

 1. W sklepie musisz kupić hennę i specjalny ołówek dla niej. Dzięki temu prostemu urządzeniu henna zostanie umieszczona na ciele nawet cienkimi liniami.
 2. tymczasowy tatuaż w domu1tymczasowy tatuaż w domu2
 3. Ugotuj makaron. Do tego potrzebujesz henny w proszku, cytryny i cukru. Najpierw trzeba wymieszać hennę i sok z cytryny, pozostawić kompozycję na około jeden dzień, następnie dodać pół łyżeczki cukru, zakorkować i pozwolić parzyć przez kolejne 12 godzin.
 4. tymczasowy tatuaż w domu3
 5. Teraz możesz bezpiecznie narysować tatuaż. Lepiej jest, jeśli szkic zostanie najpierw narysowany na papierze - łatwiej będzie Ci przenosić z niego linie, a potem za pomocą pióra na ciele. Jeśli nie masz umiejętności artystycznych, poproś przyjaciół lub znajomych, którzy są dobrzy w rysunku, aby pomogli ci stworzyć tatuaż. Przy okazji, możesz użyć szablonu do tymczasowych tatuaży.
 6. tymczasowy tatuaż w domu4tymczasowy tatuaż w domu5

Tymczasowe tatuaże dla dziewczynek używające kalek

Ta opcja jest również bardzo łatwa do wykonania:

 1. Wybierz zdjęcie i przenieś je do kalki na lustrzanym odbiciu. Warto pamiętać, że farba do tymczasowych tatuaży jest używana w tym przypadku - jest markerem.
 2. tymczasowy tatuaż w domu6
 3. Papier śledzący nakłada się na spłaszczone ciało i delikatnie dociśnięto wilgotną ściereczką. Teraz musisz poczekać kilka minut, aż zdjęcie zostanie wydrukowane.
 4. tymczasowy tatuaż w domu7tymczasowy tatuaż w domu8
 5. Po zakończeniu procedury na rysunkę nakłada się utrwalacz, wykonany z henny, wody i olejku eterycznego. Składniki te należy wymieszać, a następnie nałożyć na tatuaż miękką szczotką.
 6. tymczasowy tatuaż w domu9

Ponieważ tymczasowe tatuaże są wykonane nie tylko w kolorze czarnym, henna, markery i farby w różnych kolorach pojawiły się ostatnio w sklepach. Szczególnie popularne są złote tymczasowe tatuaże - latem świetnie wyglądają na opalonym ciele, w połączeniu ze świątecznymi, dyplomowymi, sukien ślubnych. Tymczasowy tatuaż kolorowy może mieć postać zwierzęcia, kwiatu, motyla lub powtórzyć całą fabułę - wszystko zależy od twojej wyobraźni.