Nie ma znaczenia, o której porze roku za oknem. Jesienna depresja nie ma znaczenia, że ​​natura kwitnie i wszystko jest przyjemne dla oka lub że zima pokryła wszystko pod białą zasłoną. Jednak według statystyk, nastrój każdej trzeciej osoby może nagle spaść z wielu powodów, a wcześniej czy później może przekształcić się w stan depresyjny, którego symptomy są pożądane, aby wiedzieć wszystko. W końcu ignorancja tego nie zapewni ci stanu psycho-emocjonalnego.

Objawy jesiennej depresji

Przyjmuje się podział znaków podstawowych, równoległych i dodatkowych. Porozmawiajmy o nich bardziej szczegółowo.

 1. Główny równoległy. Charakteryzują się niezdolnością jednostki do wykazywania przyjemności, pozytywne emocje . Jednak przez większość czasu doświadcza zwiększonego zmęczenia pomimo pełnego snu. Możliwość uciskanego stanu psychicznego, załamanie nie jest wykluczone. Nagle, dla samej osoby, następuje utrata zainteresowania życiem, wydarzeniami, które mają w nim miejsce. Obserwuje się zaburzenia myślenia, aktywność aktywności mózgu spada. Dominują myśli pesymistyczne i negatywne.
 2. Pod dodatkowym zrozumieniem poczucie bezużyteczności własnego istnienia. Z nieznanych przyczyn ofiara jesiennej depresji może mieć myśli o swojej bezwartościowości, poczuciu winy, strachu, ciągłym niepokoju. Jednocześnie trudno mu podejmować decyzje o dowolnej złożoności, jego koncentracja pogarsza się. Rozpacz i tęsknota chwytają jego stan psychiczny. Istnieje możliwość wystąpienia bulimii (zaburzenia odżywiania, które charakteryzuje się zwiększonym apetytem, ​​w wyniku czego osoba szybko zyskuje nadwagę) lub zmniejszeniem apetytu. Sen jest zaburzony lub, odwrotnie, osoba cierpi na nadmierną senność (proces wylewania). Znika wszelką motywację do pracy. Inicjatywa znika. Zachowanie charakteryzuje się biernością.

Wszystkie te oznaki jesiennej depresji mają charakter umysłowy. Ważne jest, aby wiedzieć, że w celu zdiagnozowania depresji w okresie jesiennym konieczne jest uwzględnienie co najmniej dwóch lub trzech objawów u pacjenta przez ponad dwa tygodnie.

Ponadto, jeśli ten rodzaj depresji przeszedł do ciężkiego stanu, towarzyszy temu szereg objawów somatycznych:

 1. Głos staje się stłumiony. Jest w tym słabość. Nie ma intonacji. Mowa zwalnia, staje się monotonna.
 2. W nocy dręczą mięśnie łydek, które dają silny ból.
 3. Poza jest zgarbiona, podczas gdy na zewnątrz wygląda jak osoba zrozpaczona.
 4. Występuje spadek potencji, pobudzenie seksualne u młodych ludzi, a u kobiet - oziębłość.
 5. Bóle głowy, nerwoból, muskulatura w okolicy łopatek, obręczy barkowej, mięśni nóg.
 6. Zaparcie typu przewlekłego.

Jesienna depresja: przyczyny

 1. Z punktu widzenia fizjologii podstawą tego stanu psychoemocjonalnego jest zwiększone tworzenie się melaniny w ciele ludzkim, które może wywoływać rozwój depresji.
 2. Czynnikiem psychologicznym w rozwoju choroby "upadku" jest to, że okres w życiu człowieka rozpoczął się, gdy analizuje to, co nabył w czasie (jego osiągnięcia, sukcesy, błędy). A w przypadku nieuzasadnionych nadziei postawionych na sobie, osoba ta jest w stanie stawić czoło początkowi stanu depresyjnego.

Depresja jesienna: leczenie

 1. Jest kilka szczególnie ważnych zaleceń, które pomagają ponownie wnieść do waszego życia promienie radości i szczęścia:
 2. Powoduje depresję jesienią
 3. Ponownie rozważ swoją dietę. Wzbogacaj ją produktami zawierającymi magnez (na przykład fasolę, zielone warzywa, grykę), owoce zawierające hormon radości (rodzynki, banany).
 4. Nie zapomnij o aktywności fizycznej. Ćwicz jogę. Nie bądź leniwy rano, aby poświęcić 20 minut swojego czasu na naładowanie.
 5. Zostań dłużej na słońcu. Nie będzie niepotrzebne, aby zmieniać twoje szafa : uzupełnij go jasnymi kolorami.

Warto zauważyć, że te wskazówki mogą nie tylko uratować cię przed jesienną depresją, ale również stać się doskonałą metodą zapobiegania jej pojawieniu się.