Zespół Adelie to zaburzenie psychiczne, które przejawia się jako silny i nieodparty urok miłości. Nazwa ta pochodzi od historii dziewczyny o imieniu Adele Hugo, która była córką słynnego pisarza Victora Hugo. W młodości zakochała się w poruczniku Albercie Pinsonie, który początkowo wykazywał zainteresowanie nią, ale potem ją odrzucił miłość . Mimo to podróżowała z nim pół świata, wyobrażając sobie, że miłość jest wzajemna, mimo że później poślubił inną kobietę. Adel spędziła resztę życia w szpitalu psychiatrycznym, powtarzając imię ukochanej.

Objawy zespołu Adelii

Nie można od razu odróżnić zwykłej miłości od zależnej od miłości zależności miłości. I wielu pacjentów nie chce rozpoznać istniejącego problemu, nawet gdy wymawia się znaki.

U kobiet i mężczyzn objawy zespołu Adelie są praktycznie nie do odróżnienia. Ludzie cierpiący na tę chorobę psychiczną doświadczają częstych depresji, utraty apetytu i bezsenności. A kiedy osoba śpi, widzi swój obiekt adoracji we śnie.

Ważną rolę odgrywa wygląd, dzięki któremu można ustalić, czy zwykła skłonność do miłości rozwija się w uzależnienie i chorobę psychiczną. Kiedy człowiek naprawdę zakochuje się, staje się radosny, w oczach pojawia się blask, pożądanie wygląda lepiej, ponieważ zawsze dużo uwagi poświęca się wyglądowi.

Cierpiący na uzależnienie od miłości ludzie często przestają zwracać uwagę na swój wygląd. Czasami zapomina się nawet o elementarnych zasadach higieny, takich jak na przykład pranie lub czesanie.

Istnieje również utrata zainteresowania hobby, które dawniej było zafascynowane i zajmowało dużo czasu. Ale to jest zastąpione nowym zajęciem - zebranie wszystkiego, co przypomina lub jest w jakiś sposób związane z ukochaną osobą.

Ludzie cierpiący na tę chorobę stają się bardzo obsesyjni wobec swoich ukochanych. W związku z tym zaczynają go ścigać w pracy, atakować wizyty domowe lub rozmowy telefoniczne. Co więcej, niepowodzenia, nawet w sposób nieuprzejmy, wcale ich nie powstrzymują. Mogą wymyślić swój idealny świat z tą osobą i uwierzyć w nią, biorąc ich fantazje za rzeczywistość. Jednym z godnych uwagi objawów jest ustanie komunikowanie się z przyjaciółmi i ogólnie unikając zatłoczonych miejsc. Tacy ludzie często stają się odosobnieni w sobie, cierpiąc samotnie. Bez odpowiedniego leczenia zespół Adelie może ostatecznie doprowadzić do zniszczenia osobowości, co często powoduje samobójstwo.

Jak leczyć zespół Adele?

Wszelkie zaburzenia psychiczne, takie jak zespół Adele, wymagają leczenia, aby uniknąć jego negatywnych konsekwencji. Czas trwania i skuteczność zależy od etapu, na którym środki zostały podjęte.

Na wczesnym etapie, jeśli pacjent zdaje sobie sprawę z istnienia problemu, sam radzisz sobie z patologią, chociaż nie jest to łatwe. Przede wszystkim potrzebne będzie wsparcie objawy zespołu adele blisko ludzi, których należy zachęcać i przypominać o prawidłowo wybranej ścieżce pacjenta.

Zaleca się wyrzucać wszystkie rzeczy związane z ukochaną, a także unikać spotkania z nim tak bardzo, jak to możliwe. Najlepiej byłoby, gdybyśmy udali się do innego miasta. Musisz zająć się nowymi ciekawymi hobby, aby być bardziej w towarzystwie innych ludzi. Możesz na przykład zapisać się do tańca, fitness, jogi lub wziąć udział w różnych konkursach.

Jeśli jednak istnieją uczucia, że ​​trudno jest zarządzać samodzielnie, wówczas należy jak najszybciej zwrócić się o pomoc do specjalisty. W takich przypadkach zazwyczaj przepisuje się leki przeciwdepresyjne lub zaleca się sesje grupowe, w których łatwiej jest komunikować się z pacjentami, którzy mają ten sam problem.