Pikantne podtekstowe wyrażenie "szwedzka rodzina" zostało wypełnione zaledwie kilkanaście lat. Przez małżeństwo w wieku trzech lat postępowa szwedzka młodzież lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku postanowiła wyzywająco powiedzieć światu, że tradycyjne stosunki, jak wszystkie konserwatywne, są moralnie przestarzałe.

Moda na "trójkąty miłosne" trwała zaledwie dekadę, współczesna szwedzka rodzina wygląda dość tradycyjnie i wcale nie dąży do utrzymania wizerunku wprowadzonego w hippisowski sposób. Oficjalne małżeństwo szwedzkie może się pochwalić, oprócz tego, że nowożeńcy tej samej płci.

Trochę historii

Tymczasem pierwsza publiczność "Amur de Trois" nie wydarzyła się wcale w Szwecji, ale w konserwatywnej Hiszpanii, gdzie król Karol, królowa Marie-Louise i jej ukochany premier Don Manuel współistniały pokojowo przez wiele lat pod dachem jednego pałacu. Zapalony myśliwy Karl uprzejmie przymknął oko na wiele lat fascynacji królowej, a królowa na wiele przygód kochanka.

W Rosji była też dobrze znana "szwedzka rodzina" - rozmowa pary Brik i Mayakovsky wywołała jednocześnie całą Moskwę. Być może jest to prawie jedyny przypadek publicznego uznania wspólnych stosunków w naszym kraju, w większości przypadków szwedzkie rodziny nie spieszą się z publikowaniem swojego statusu. I choć na pewno istnieją, niewiele o nich wiadomo.

Czym jest szwedzka rodzina?

Pojęcie szwedzkiej rodziny to w rzeczywistości rodzina 3 osób. Najczęściej jest to trójkąt miłosny, ale czasami pojawiają się inne kształty geometryczne, a jednym z najbardziej znanych przykładów jest ponownie w Szwecji, gdzie popularna grupa ABBA była nie tylko znana z silnej przyjaźni, ale także ze względu na zmianę partnerów.

Bez względu na to, kto jest duplikowany: mąż lub żona. Ważne jest, aby zrozumieć, że trzyosobowa rodzina nie jest zwyczajną rodziną z ławy, każdy członek szwedzkiej rodziny ma równe prawa.

Jak powstają szwedzkie rodziny?

Oczywiście rodzina szwedzka w Rosji nie jest oficjalną rodziną. Często zaczyna się od seksu trójwymiarowego, który ostatecznie zamienia się w rodzinny. Dziewczyny lub przyjaciele rodziny, zaczynając jako "przyjście na seks", zostawiają w mieszkaniu szczoteczkę do zębów, paszport i siebie. Ale seks z trójkątami jest opcjonalnym atrybutem szwedzkiej rodziny.

Czasami rodzina 3 osób rozwija się z powodu "problemu mieszkaniowego". Na przykład, jeśli młody człowiek prowadzi damę serca do domu, który, aby uratować, startuje z przyjacielem, szanse na to, że sąsiad opuści lub dołączy do rodziny, są dość wysokie.

Szwedzka rodzina: plusy i minusy

Szwedzka rodzina zastanawia się dla wielu - jak można żyć w trójkącie, dzieląc miłość jednej osoby za dwie, uwolnioną od zazdrości? Oczywiście, jeśli para uwolniła się od poczucia własności, rodzina szwedzka ma również swoje zalety:

  • Na przykład dwie żony łatwiej sobie z tym poradzą, będą mniej skłonne do "wyprowadzania kłótni z chaty". Tak, a głowa tych dwóch na raz rzadko boli;
  • dwóch mężczyzn w domu - to co najmniej dwa razy więcej szans na zdrowy żuraw, młotkowany gwóźdź i spełniony dług małżeński;
  • To, co jest dobre, to seks w trójkącie, który czasami zdarza się w szwedzkich rodzinach - jest to przynajmniej emancypacja partnerów. A to oznacza - najlepszą wiedzę o twoim ciele. Łatwo o zazdrość tutaj, nie boli: trzecia połowa będzie na szczycie. Szwedzka rodzina za i przeciw

Wady szwedzkich rodzin są również dość oczywiste:

  • niezrozumienie i dezaprobatę społeczeństwa;
  • nieformalny status przynajmniej jednego z partnerów;
  • rzadkie szwedzkie rodziny żyją znaczącymi rocznicami. A zwykłe dzieci mogły się pochwalić oprócz tej samej Mary-Louise. Jeśli dziecko staje się owocem potrójnej miłości, mogą pojawić się problemy z definicją ojcostwa (wymagana jest analiza DNA), a także z zabezpieczeniem społecznym płodu takiej miłości.