Świat mody jest bardzo różnorodny i różnorodny. Wiele stylów i trendów, wiele sugestii i zaleceń - jak to wszystko zrozumieć, aby mieć swój niepowtarzalny wizerunek? Odpowiadając na to pytanie, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na tych, którzy są nazywani ikonami mody i stylu.

Ikony stylu XX wieku

Są nazwiska, których prestiż w świecie mody jest niepodważalny od wielu dziesięcioleci. Coco Chanel stała się takim autorytetem i prawdziwie modną ikoną. Kto nie zna jej małej czarnej muślinowej sukni z długim sznurkiem pereł? Jest to wciąż aktualne, projektanci wprowadzają tylko kilka nowoczesnych niuansów. A jej słynne kostiumy? Wspaniały Coco dał światu nie tylko ubrania, przedstawił jej styl - styl elegancji, piękna i kobiecości.

Według ikon stylu z lat 50. ubiegłego wieku, oczywiście obejmują Gratu garbo i Marlene Dietrich . Nadal pozostaje wzorem do naśladowania i Jacqueline Kennedy, której styl zawsze był rozpoznawalny dzięki głównym detalom - rękawiczkom, okularom przeciwsłonecznym, czapce typu tablet, sukience trapezowej i trzyczęściowej kurtce z rękawem.

Nie jest przypadkiem, że ikona stylu nazywa się Merlin Monroe. Kto nie podziwiał i wciąż nie podziwia jej bardzo kobiecych, ale także szczerze seksownych ubrań? Jej styl jest ucieleśnieniem miłości i zmysłowości.

Nie wspominając już o aktorce radzieckiego kina Love Orlov. Naprawdę bohaterska kobieta. Aby być ikoną stylu, ulubieniec milionów w tym czasie i w tym kraju jest wielką odwagą.

Do ikon stylu, ale już w latach 60-tych, po prawej można nosić jeszcze jedną wspaniałą aktorkę - niedoścignioną Catherine Deneuve. Była przyjaciółką i muzą wielkiego Yves Saint Laurenta. Jej styl - francuski - doprowadzał do szaleństwa miliony kobiet. Klasyczne wyrafinowane kurtki, spódnice midi, kojące kolory, nienaganne kroje, schludne stylizacje włosów to podstawa jej wizerunku. Jak prawdziwa Francuzka, Madame mogła stworzyć kobiecy i uwodzicielski wizerunek w ciasno zapiętych ubraniach. Aktorka, a teraz, mimo wieku, wygląda świetnie, przedstawiając świat z wzorem do naśladowania.

Audrey Hepburn, Grace Kelly, Bridget Bordeaux, Twiggy (Leslie Hornby) - to nazwy, które stały się ikonami stylu lat 60. ubiegłego wieku, choć być może nadal istnieją.

Ikony stylu XXI wieku

Nadchodzące stulecie może również pochwalić się wybitnymi postaciami ze świata mody i mody. Każdy ma na imię Angelina Jolie, zawsze uderzająca delikatność i elegancja sukienek; Kate Moss, stworzona, aby wyglądać w obcisłych dżinsach, górnej i znoszonej skórzanej kurtce za 9 milionów dolarów (jej roczny dochód); Mary Kate i Ashley Olsen z eklektycznym szyksem.

Kate Middleton można przypisać nowoczesnym ikonom stylu. Kto, bez względu na to, jak ona będzie wzorem do naśladowania. W końcu została żoną nie tylko księcia, ale i syna Diany Spencer. Ta sama dama Dee, która wciąż pozostaje niezrównaną Królową stylu. Willy lub mimowolnie, ale Kate musi pasować do statusu synowej księżnej Diany. Niedawno do nowoczesnych ikon stylu niektórzy krytycy mody zaczęli plasować się w żonie prezydenta USA Michelle Obamy.

Jak stać się ikoną stylu?

Aby stworzyć swój unikalny wizerunek, nie ma ścisłych zasad, praw i zasad. Obecność w szafie podstawowych uniwersalnych rzeczy dobrze dopasowanych do sylwetki jest podstawą do stworzenia własnego unikalnego stylu. A co najważniejsze, może nie stać się ofiarą mody, ścigać drogich lub markowych rzeczy. Bycie stylowym nie oznacza posiadania tylko drogich rzeczy. Nadal niezrównany Chanel powiedział: "Brak funduszy nie jest powodem, aby nie mieć stylu". Wiele stylowych kobiet nie jest najbogatszych. Poczucie miary i smak jest podstawą stylu.

ikona stylu 1ikona stylu 2ikona stylu 3
ikona stylu 4ikona stylu 5ikona stylu 6
ikona stylu 7ikona stylu 8ikona stylu 9