Kobiety, nie zawsze o nienagannym wyglądzie, ale o absolutnie nieskazitelnym guście, które stały się legendami w historii mody ubiegłego wieku - to ikony stylu lat dwudziestych, czterdziestych, sześćdziesiątych, te dziesięciolecia, które wstrząsnęły całym światem swoimi smutnymi i trudnymi wydarzeniami . W tak trudnych warunkach życia codziennego, wojen, rewolucji, restrukturyzacji, panie te mogły dać temu światu odrobinę nadziei i piękna. Dlatego zwracamy uwagę kobietom, które są zaszczycone, aby nazywać się ikonami w stylu XX wieku.

Najbardziej stylowy

Kątowy męski typ figury oraz kobiece i delikatne rysy twarzy tak naturalnie i wdzięcznie połączone w pięknym stworzeniu zwanym Greta garbo . Aktorka faworyzowała minimalizm, jej kostiumy zawsze były niezwykle surowe. Dominującym kolorem jest czerń, ale tylko patrzyła i skupiała się na boskiej twarzy Grety. Przejrzystość rysów, wyrafinowanie linii, zimne, szydercze wargi z jasną szminką i niezaprzeczalnie piękne i władcze spojrzenie pod przykrywką fałszywych rzęs i gęstych cieni wyrażały głęboki smutek i tajemniczość.

Kobieta, która odwróciła modę do góry nogami, stała się cesarzową mody, po raz pierwszy pokazała kobietę w spodniach i stworzyła legendarną małą czarną sukienkę, a wielki Coco Chanel jest również rozpoznawalną ikoną mody i stylu.

A jak nie pamiętać piękna nieziemskiego, czystego, graniczącego z anielskim, dziewiczym i nieskalanym. Ikona stylu lat 50., dziewczyny o ogromnych ufnych oczach, utalentowanej i pięknej Audrey Hepburn. Jej styl jest raczej bezpłciowy, wyrażony słowami "prostota i wygoda". Ale jak często wracamy do trendów modowych, które zostały przedstawione światu ikoną stylu, niedoścignionej Audrey Hepburn. Krótkie grzywki, legginsy, dzwona dzwonowa, luźne spodnie z wysokim stanem, czarna sukienka z cienkimi ramiączkami, okulary ważki i szerokie, grube brwi - ten obraz uchwycił serca milionów.

Ikony stylu XX wieku 1Ikony stylu XX wieku 2Ikony stylu XX wieku 3
Ikony stylu XX wieku 4Ikony w stylu XX wieku 5Ikony stylu XX wieku 6
Ikony stylu XX wieku 7Ikony w stylu XX wieku 8Ikony stylu XX wieku 9